אמפר במאורר - האם בטוח להחליף בדגם שונה? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אמפר במאורר - האם בטוח להחליף בדגם שונה?

kentaro

Recommended Posts

שלום,

לאחרונה עלה אצלי הצורך להחליף מאורר בUPS שבבעלותי.

המאורר של הUPS הוא 70mm ובעל הפרטים הבאים :

DC 12V 0.35A

מצאתי מאורר שקט בקוטר המתאים עם הפרטים הבאים :

12VDC 0.08A

האם ישנם איזשהם השלכות על המאורר השקט? האם הוא לא יעבוד בצורה תקינה? ישרף? יקצר?

אשמח לתשובה מכם.

תודה ויום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינה חשמלית הוא יעבוד. אם יש שליטה כלשהיא על מהירות המאוורר, יתכן שהמאוורר החדש יעבוד על מקסימום בזמנים שבהם הקודם עבד על מהירות חלקית - זה תלוי באיך הם מימשו את השליטה על המהירות

הבעיה האמיתית היא שיכולות הקירור של מאוורר נמצאות בקשר ישיר לזרם. המאוורר החלש יותר לא יזרים מספיק אוויר בשביל לקרר את ה UPS במאמץ (כלומר בזמן הפסקת חשמל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתחממות הגבוהה ביותר של UPS היא כשהוא ממיר מהסוללה ל 240V (מצב הפסקת חשמל) ומחזיק מחשב דלוק (ועוד יותר אם המחשב בעצמו במאמץ באותו זמן)

הוא חדש או שהוא התחיל להרעיש אם הזמן ? יתכן שהגיע הזמן לנקות/לשמן אותו

לידע כללי, מה החברה/דגם של ה UPS ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שה UPS פשוט מפעיל את המאוורר קבוע על מקס', ללא שליטה תלויה בטמפרטורה

בכל מקרה, אני חושב שאם המאוורר החלש יותר תהיה התחממות יתר (ואולי משמעותית) כשה UPS יעבוד על הסוללה בהפסקת חשמל. יש סיבה למה הם שמו שם מאוורר חזק (ויקר יותר ממאוורר רגיל)

במקום המאוורר החלש יותר, ניתן לעשות קומבינה אם המאוורר הקיים + נגד + ממסר שיקצר את הנגד ויפעיל את המאוורר על מקס' כשאין 240V בכניסה. כך המאוורר ירעיש בזמן שיש עבודה מהסוללה ולא כל הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע דיי מסובך, המטרה המקורית של ה"פרוייקט" זה רק להשתיל מאורר שקט ולבדוק אותו אל מול הרועש מבלי בעצם להתחיל לעשות שינויים מהותיים בחומרה של המכשיר שכנראה תגרור הורדת אחריות וכו'

אעדכן כשיהיו לי עוד פרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

לדעתי זה יכול להביא לבעיות - ה UPSים בנויים מהתחלה על קצה היכולת של הרכיבים מבחינת ההתחממות שלהם בזמן עבודה על הסוללה (ההנחה של היצרנים היא, שהפסקות חשמל לא קורות לעיתים קרובות ועד שהרכיבים יישרפו מהתחממות יתר הסוללה תיגמר). מאוורר חלש יותר - פוטנציאל לשרוף משהוא אחריי כמה דקות של הפסקת חשמל. אני מקווה שאתה לא מאמץ את ה UPS על מקס' או קרוב לכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...