צריך המלצה לאל-פסק איכותי מ-KSP - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לאל-פסק איכותי מ-KSP

oferst

Recommended Posts

שלום,

רכשתי לאחרונה מחשב חדש ושכחתי לרכוש עמו אל-פסק :) עד שאני אשיג אחד כזה אני מעדיף לא לחבר את המחשב לחשמל.

אשמח אם מישהו יוכל להמליץ לי על אל-פסק איכותי למחשב מחנות KSP בקריות (כי אני צריך להשיג את האל-פסק כמה שיותר מהר).

הספק של המחשב הוא Seasonic 600W Active PFC 80+ 120mm.

אם צריך עוד מידע תבקשו.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצפה שהוא יחזיק לי את המחשב לכמה דקות שיהיה זמן לסגור את התוכניות/לבטל תהליכים ארוכים כמו העברת מידע למשל ואז לכבות את המחשב בצורה מסודרת.

בלי UPS אני חושש משני דברים:

1. data corruption בגלל שהמערכת תיכבה בצורה לא מסודרת.

2. נזק לספק כוח

אשמח אם תאיר את עיני מדוע אני לא צריך לחשוש מדברים אלה ללא UPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לתאם ציפיות בשביל לשים את ה UPS בפרופורציה, לפני שנמשיך :

מה שאמרת אלה אכן 2 הדברים הצפויים במקרה של מתח לא תקין / הפסקת חשמל ללא UPS

- במקרה של מתח לא תקין (במידה שפוגעת במחשב) בדרך כלל הנזק מסתכם בספק. במקרה של ספק איכותי, נזק מעבר לספק (שהגיע מכיוון החשמל ולא למשל מכיוון כבל ה ethernet) הוא נדיר יחסית

- במערכות קבצים מתקדמות (כמו ntfs או ext3, אבל לא exfat) יש מערכת journal שמבצעת מעקב אחריי שינויים למידע בדיסק, ובמקרה של כיבוי פתאומי, מערכת ההפעלה יכולה לפי ה journal למצוא בדיוק מה היו הפעולות האחרונות שבוצעו - במקום "לנחש" ולחפש את הנזק בכל הדיסק בלי לדעת כפי שהיה בימי fat32. כך הסיכוי שיהיה נזק לדברים אחרים בדיסק (חוץ מאותו קובץ שנכתב באותו זמן) יורד משמעותית

אבל UPS הוא גם לא פתרון מושלם :

- יש דברים שמהם ל UPS פשוט (לא online יקר) אין סיכוי ממשי להגן בכל מקרה : פגיעת ברק ישירה או קרובה בקווי מתח, ולפעמים אפילו סתם מכת מתח גבוהה בגלל משהוא אצל חברת חשמל

- מ UPS יש שדות אלקטרומגנטיים דיי חזקים בכל זמן שהוא מחובר

- אם המחשב מחובר לרשת ביתית, היא יכולה להיות כיוון נוסף שצריך להגן עליו

ועכשו, לבחירת ה UPS

הספק ספק הכוח אינו משפיע על בחירת UPS. אנחנו צריכים את המפרט של המחשב (והמסך, אני מניח שאתה רוצה לחבר ל UPS גם אותו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט:

מעבד:

Intel Core i5-4590 3.3 GHz 3.7Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1023

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪154

לוח אם:

Gigabyte GA-B85M-DS3H

כמות: 1 - מחיר: ₪381

מארז:

באנדל - Lancool PC-K65B + Seasonic 600W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪570

זיכרון:

בקניית מחשב חדש בלבד - SAMSUNG DDR3 8GB 1600

כמות: 1 - מחיר: ₪349

כרטיס מסך:

בקניית מחשב חדש בלבד,מבצע חדש - Gigabyte GTX970 WF3 4GB Retail

כמות: 1 - מחיר: ₪1784

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪307

קשיח למחשב שולחני:

SanDisk SSD Ultra Plus 128GB 2.5" SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪335

כונן אופטי:

SONY DVDRW X16 SATA

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

המסך שיש לי הוא P2350.

מה שכן, מה זאת אומרת ש

"

- מ UPS יש שדות אלקטרומגנטיים דיי חזקים בכל זמן שהוא מחובר"

?

האם הכוונה שהוא פולט רמה גבוהה של קרינה? לאיזה מוצר אחר אתה יכול להשוות את רמת הקרינה שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד - 90W

כ מסך - 150W

כל יתר המחשב - נניח 50W

____

החומרה לא כולל ספק : 290W (ספק של 600W נותן לך מקדם ביטחון מהאגדות.....)

ספק כוח 80plus

290/0.80 = 360

____

המחשב כולל ספק : 360W

מסך 43W

____

המחשב כולל ספק ומסך : 403W

תיאורטית UPS של 850VA/420W אמור להתאים. מציאותית אני אומר שהוא לא - הסוללה תהיה בעומס יתר (הם כותבים הספק של 420W על UPS שהסוללה בתוכו לא בנויה להחזיק 420W) ותיהרס לעיתים קרובות יותר אם היא תצתרך לעבוד בהפסקת חשמל

הייתי בוחר ב UPS של 1000VA/600W. תראה מה בהספק הזה יש ב KSP ואז נראה מה מהם מתאים לנו ביותר

אין לי משהוא להשוות אליו את עוצמת השדות מה UPS, אבל אומר שאם מקרבים אותו למארז מחשב גנרי ניתן להרגיש לפעמים איך המתכת הדקה של המארז מתחילה לרעוד קצת - אז כנראה שיש שדה משמעותי. אני ממליץ להרחיק את ה UPS ממך (מאיפה שאתה יושב כשאתה מול המחשב, או מאיפה שאתה ישן לייד המחשב וכו) עד כמה שאורך הכבלים מאפשר, או על ידיי כבל מאריך אל ה UPS ובחזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה נתונים של הספק במערכות חשמל שעובדות על AC, ובפרט גם ב UPSים :

הספק מדומה - VA

הספק אמיתי - W

לשתיהם יש משמעות חשמלית. כשמתאימים חלקים למערכת, הם צריכים להתאים לפי כל 1 מהנתונים

תיאורטית היינו צריכים לבצע חישוב לפי VA ולראות שמתאים, וחישוב לפי W ולראות שמתאים

במקרה של מחשבים ו UPSים, ה W של UPS הוא כ 0.6 מה VA, אבל ה W של מחשב שיש בו Active PFC כמעט זהה ל VA. לכן, מחשב אם ספק Active PFC תמיד יגיע קודם למגבלת ה W של ה UPS ולא למגבלת ה VA, ולכן ידוע מראש שהחישוב שיקבע מה ה UPS הנדרש הוא החישוב לפי W בלבד

יצרני UPSים כותבים בגדול את נתון ה VA כי המספר גדול יותר, אבל מבחינת W, אלה הנתונים של ה UPSים :

650VA - 360W

850VA - 420W/480W (משתנה בין יצרנים שונים)

1000VA - 600W

אבל יש בעיה נוספת : גם נתוני ה W הרשמיים של ה UPSים מונפצים. ה UPS עצמו אוליי כן יכול להחזיק הספק כזה, אבל הסוללה בתוכו (שממנה החשמל מגיע....) לא. ואז הסוללה נהרסת אחרי כמה הפסקות חשמל בודדות וה UPS כבר לא מחזיק את המחשב.....

לכן אני ממליץ להתחשב לא ב W הרשמי שכתוב על ה UPS, אלא בנתון ה W של הסוללה שעומדת בתוכו. ואז אנחנו מקבלים תמונת מצב הרבה יותר אמיתית, והרבה פחות טובה....

650VA - 250W

850VA - 250W (זאת אותה בפנים ....)

1000VA - 500W (יש 2 סוללות)

ואם הנתונים האלה, אני לא מחשיב את כל מה שפחות מ 1000VA כאופציה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...