ניהול מלאי ברשת - מעבר מקובץ אקסל - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניהול מלאי ברשת - מעבר מקובץ אקסל

Urix

Recommended Posts

שלום רב.

אני עובד בארגון מסוים, ואני אחראי על המלאי של המחשוב.

כרגע, אני עובד עם קובץ אקסל, שבתוכו יש את כל הנתונים, לדוגמא:

שם משתמש, דגם מחשב, דגם מסך, כתובת / IP, וכן הלאה..

את הנתונים אספנו בעיקר ידנית, וכן על ידי סריקה של הרשת בעזרת תוכנות כמו NETSCAN.

הקובץ אקסל תפח לאט לאט וכרגע הוא מכיל בתוכו המון מידע (מדובר על ארגון עם מאות משתמשים, ומאות רכיבי חומרה)

כמו כן, מידי פעם מעדכנים את הקובץ בנתונים חדשים, לאחר שינויים או הכנסת ציוד חדש.

שאלתי היא:

האם ישנה דרך יותר יעילה וקלה לעבוד עם מסד נתונים כזה? האם יש תוכנה שאוכל לייבא איליה את הנתונים מהקובץ אקסל?

בנוסף, האם מישהו מכיר תוכנה או מערכת לניהול מלאי (Network Invnetory) שתעזור לי במהלך העבודה? נתקלתי בתוכנה בשם Spiceworks Inventory, מישהו עובד איתה?

אשמח לעזרה.:huh:

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא איזה מידע אתה רוצה להחזיק שם?

תוכנות לניהול מלאי בד"כ מנהלות הכל ע"י ברקוד של סט מוצרים מסויים (כמו מק"ט במחסן).

בזמנו (לפני הרבה שנים), שהייתי עובד בצוות הלפדסק, הטמענו ועבדנו עם Wasp (קישור). פשוט ריכזנו את כל סוגי הציוד שהיינו מחלקים (מחשבי מותג מורכבים, ציוד היקפי, ציוד מיוחד) ומשייכים אותו לעובד בחברה.

הכל ישב במסד נתונים MS SQL והיה ניתן להפיק דוחות/לבצע שאילתות/לראות רישומים וכל דבר שמסד נתונים מאפשר. גם לפי האפשרויות של התוכנה וגם לפי מה שניתן להפיק עם SSRS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר על מידע מנוהל ברקוד.

מדובר על קובץ אקסל שיש בתוכו מידע כמו, שם עובד, איזה מודל מחשב יש לו, מספר סידורי של המחשב, מה הכתובת , מה ה IP, מסך, וכ"ו. ובנוסף יש לנו גם עמודה של מדפסות, דגם, איזה חיבור הם עובדות (USB/LAN), וכל זה נמצא בקובץ אקסל אחד שמעדכנים אותו מידי פעם.

אני פחות מדבר על מערכת שעולה כסף כמו זאת שהצעת, אלא פתרון \ שדרוג לקובץ אקסל. אולי מסד נתונים כל שהוא שאיליו אוכל לשאוב את הקובץ אקסל ?אולי משהו עם Access ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסר לי דרך עדכון נוחה, חסר לי מראה יותר מסודר שאני יכול לקסטם.

חסר לי טופס שאני יכול לשלוח למישהו למלאות, לדוגמא אם מישהו מחליף מחשב וצריך למלא לי נתונים, אני מאמין שיש מערכות שיודעות לבנות טפסים, ולאחר שממלאים אותם, לעשות IMPORT מסודר לנתונים לתוך ה Database.

אני פשוט בודק אם מישהו מכיר דרך אחרת לעבוד עם כאלה נתונים, דרך פחות משעממת ויותר אינטואטיבית.:s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט אפשר לבנות מערכת כזאת ב Access.

יש לך שם טבלאות/דיווחים/טפסים בדיוק לפי הסטנדרט שאתה קובע.

לגבי ייבוא של מידע, יש לך כמה דרכים שונות לייבא מידע פנימה וגם להחזיק רישום של שינויים.

https://www.google.co.il/search?q=Import+form+data+to+access

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

אני ינסה באמת להתחיל לעבוד עם Access.

לגבי Spiceworks, אכן התחלתי לעבוד איתה, אך היא באמת לא עונה לי על הצרכים.

אם למישהו יש עוד רעיון \ עצה לגבי הנושא עצמו, אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה TOTAL NETWORK INVENTORY

כמו כן בחשיבה מחוץ לקופסא אפשר ליצור סקריפט שיעשה IMPORT ויחליף את הפרטים הישנים - זה סקריפט קצת מתוחכם אבל אפשר לעשות אותו - לגבי אם שווה לך לעשות אותו - לדעתי לא אבל זה ממש תלוי בקצב שאתם מביאים מחשבים ומשנים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אתה מכיר גרסא ישנה יותר אבל יש להם גם את הפיצ'ר הזה

מהאתר שלהם :

Total Network Inventory 3 provides powerful tools for software inventory and license management. Introducing the Software Asset Management module.

http://www.softinventive.com/software-asset-management/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין לא זה.

איפה אתה רושם איזה מקלדת עכבר/מקלדת/מסך/מדפסת וכד' יש לעובד א' ומה עבר לעובד ב' ואחרי זה לעובד ג'?

בדיוק בגלל כתבתי שSpiceworks לא את כל המשימה, אלא רק מגלה נתונים שניתן לגלות מהרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה העניין אתה לא רושם - אתה יכול להוציא דוחות פיקס על כל הציוד שאתה רוצה , משמע אתה יכול להכין 3-6 דוחות של סוגי INVENTORY או דוח אחד גדול - אתה סורק את הרשת ומוציא את הדוח מעודכן.

אתה יכול להוציא בדוח את השם מחשב, מי משתמש במחשב, דוח תוכנות + רישוי, איזה כוננים ממופים לבן אדם, אם יש לו פיירוול/אנטיוירוס וכל זה בדוחות אקסל מסודרים ויפים - אומנם לדעתי הוא לא יודע לחלק לSHEETS אם יש הרבה מידע לכן הצעתי לחלק את זה ל3-6 דוחות (דוח רישוי , דוח חומרה , דוח תוכנה) וכל מה שאתה צריך לעשות זה רק לסרוק מחדש את המחשבים ולאחר מכן להשתמש בדוחות טמפלייט שהכנת בפעמים קודמות .

כבר מספר פעמים המלצתי על התוכנה הזאת - אני רכשתי אותה מכספי ומשתמש בה עם הרישיון שלי - היא אומנם יקרה, אך שווה כל שקל שהוצאתי עליה והיא רק משתפרת עם השנים .

הספייסוורקס שאתה מציין היא גם סבבה אבל כמו כל הדברים שספייסוורקס מציעים זה אף פעם לא שלם - כל דבר שלהם יוצא חצי אפוי עם מלא באגים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אני מבין טוב מאוד על מה אני מדבר.

יצא לי הרבה פעמים לבצע device discovery וגם להשתמש ב SW במשך שנתיים לצרכים שונים.

כנ"ל לגבי איסוף מידע על רשיונות או תוכנות מותקנות.

אלו דברים שונים לגמרי מניהול מלאי נכון.

ניהול מלאי לא יכול להתרחש בתהליך אוטומאטי ובצורה קסומה להפוך לשלם ומעודכן כל הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...