בדיקת תקינות של המאווררים - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בדיקת תקינות של המאווררים

originall

Recommended Posts

הוחלפו לי היום הזכרונות במחשב, ובמהלך ההחלפה היה צורך לנתק את המאוורר של המעבד מאחר שהוא חסם את הסלוט הרביעי. בניסיון הראשון המהלך לא צלח והמחשב לא נדלק והשמיע צפצופים, אך לאחר הניסיון השני שבו הזכרונות הודקו כמו שצריך הוא נדלק ופועל כעת כשורה. עם זאת, אני לא בטוח שהקירור של המעבד הורכב בחזרה כמו שצריך ובכלל, שכל ארבעת המאווררים של המארז פועלים כהלכה. המחשב הוא בן למעלה מ-3 וחצי שנים ומורכב ממעבד I5 2500K (ללא המהרה), קירור Scythe Yasya, לוח אם P67A-UD3-B3, זכרונות 4X8GB, מארז Lancool K60W, ספק כוח TX 750W, כרטיס מסך HD6950 2GB ושני דיסקים קשיחים 1TB Spinpoint F3 HD103SJ, Barracuda ST3000DM001 3TB.

לאחר הדלקת המחשב, אלו התוצאות שמתקבלות ב-SpeedFun ובAIDA64:

2e4drgo.jpg

2cr3gvq.jpg

מה שבעיקר מטריד אותי בתוצאות הוא ששלושה מאווררים (שניים של המארז והמאוורר של המעבד) פועלים ב-0 RPM לפי SpeedFun והם כלל לא מופיעים ב-AIDA64. האם התוצאות האלה תקינות? כיצד ניתן לבדוק אם המאווררים של המארז והמעבד פועלים כהלכה, ובמידה שהם לא פועלים כמו שצריך - כיצד ניתן לפתור זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שחיברו את המאוורר של המעבד שלך לחיבור של המאוורר של המארז.

לפי השרטוט הם אחד ליד השני.

zhkYrSD.jpg

לוח האם שלך תומך בזיהוי 4 מאווררים סה"כ, כולל המאוורר של המעבד. אז, אם הבנתי נכון שיש לך 4 מאווררים בנוסף לקרור של המעבד והכרטיס מסך, אז לפחות חלקם לא מחוברים ללוח אם ולא תראה אותם בתוכנה.

אם תעלה צילום של לוח האם שרואים איזה חיבורים תפוסים ואיזה לא, יהיה אפשר לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מצחיק אתה, לא רואים כלום :kopfpatsch:

תסתכל על השרטוט באחד הפוסטים מלמעלה וצלם את האיזור הרלוונטי.

מעל כרטיס המסך ומתחת לתושבת המעבד, משמאל ומימין לבטריה העגולה.

ותנסה לראות גם בדרך אם הכבל שמחובר לCPU_FAN באמת עולה למאוורר של המעבד או ממשיך לאחד המאווררים האחרים.

תוספת: יש לך חמישה מאווררים במארז ומקום רק לארבעה על הלוח.

לפחות אחד מהם מחובר שלא דרך הלוח או שיש מפצל איפשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתמונה הראשונה:

אפשר לראות שיש מאוורר שמחובר ל PWR_FAN. צריך לעקוב אחרי החוטים או לנתק אותו בזמן שהמחשב דולק ולראות מה נכבה. אני מנחש שזה המאוורר יניקה הקדמי.

אפשר לראות שלא מחובר כלום לSYS_FAN2.

אפשר גם לראות כבל שחור ואדום עולים למאווררים למעלה, אני מאמין שהם מחוברים ישירות לספק.

כמו שרובוטקופ אמר, תצלם בין הכרטיס מסך למעבד, ככה שיראו את שני החיבורים בצדדים של הסוללה.

תצלם גם משמאל למעבד כדי שנבין לאן הכבל של המאורר האחורי מתחבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2eukgzp.jpg

b63q7o.jpg

sq5us6.jpg

התמונות האלה בסדר? מה אפשר להסיק מהן?

דבר נוסף שמלכתחילה נראה לי מוזר היה המאוורר של המעבד, שכמעט לא מסתובב. כשהמחשב דולק הוא נראה כך, אך כשיש יותר עומס על המעבד המהירות שבה הוא מסתובב גדלה. מצד שני, הטמפרטורות נראות תקינות (הודעה ראשונה). האם המאוורר הזה צריך להסתובב כל הזמן, או שהוא פועל למעשה בצורה תקינה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שזה מחובר בסדר.

החיבור עם הארבע חוטים מימין לסוללה זה של הקירור של המעבד, ונראה שהוא מחובר.

אתה יכול לנסות לראות אם הוא מוכנס עד הסוף, ותבדוק ליתר בטחון שהחוטים מובילים לקירור של המעבד.

הגיוני שהמאוורר יאיץ כשהמעבד במאמץ (כשהוא מתחיל להתחמם), זה אומר שהוא עובד תקין.

תראה בביוס אם אתה מצליח לקבל קריאה של מהירות הסיבוב של המאווררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...