מהו המעבד המתקדם ביותר שאני יכול לשים על הלוח GA-X48-DS4 ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהו המעבד המתקדם ביותר שאני יכול לשים על הלוח GA-X48-DS4 ?

Cynicoren

Recommended Posts

שלום,

המחשב בחלקו בן 6 שנים, משמש בעיקר למשחקים. על הלוח כרגע E8400 3GHZ, וכרטיס מסך 7850HD, ספק 610W.

שקלתי האם להוסיף כרטיס נוסף לCF או לרכוש חדש כמו ה 290X, אך נאמר לי שהCPU יוצר צוואר בקבוק.

לכן אשמח לשמוע על CPU חלופי מתקדם יותר שיוכל לשבת על אותה תושבתת וישמש לאותם שימושים (בעיקר משחקים).

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תתקשה למצוא q9450 עד q9650 משומש במחיר נמוך, והשדרוג יהיה די משמעותי מהמעבד הנוכחי שלך.

עם זאת, גם המעבדים הללו יגרמו לצוואר בקבוק עם 290X ואפילו עם 280X במשחקים תלויי מעבד.

משהו מוכר בלוח של האתר q9550 במחיר נאה, תברר עם זה עדיין רלוונטי כי המודעה קצת ישנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שבביצועי ליבה בודדת רק ה Q9650 יתן ביצועים דומים למעבד שלך, שכן הוא עובד בתדר של 3GHz כמו ה E8400, בעוד ששאר מרובעי הליבות עובדים בתדר נמוך יותר. כאשר מדובר על ריבוי משימות/יישום שיודע לנצל ריבוי ליבות אז ברור שמעבד עם 4 ליבות יהיה עדיף על מעבד בעל 2 ליבות.

מבחינת כרטיס המסך - המעבד שלך (גם מרובע ליבות לתושבת 775) כנראה יגביל כרטיס מסך מודרני מתקדם במשחקים (צריך כמובן לבדוק כל משחק לגופו), אז אני לא הייתי משקיע יותר מדיי בכרטיס המסך עבור מחשב כזה, אלא אם כן אתה מתכוון להעביר את כרטיס המסך גם למחשב הבא. בכל מקרה, הייתי מציע להתייעץ בפורום כרטיסי מסך בכדי לבחור את כרטיס המסך המשתלם ביותר כיום (שחרור ה GTX 970 וה GTX 980 של NVIDIA גרם ל להוריד את מחירי כרטיסי המסך שלה, יש עכשו מבצעים של סוף השנה ויש גם משומשים עם אחריות דיי ארוכה בחלק מהחנויות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך את הרשימה כאן:http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2810תחליט מה יותר כדאי לך אם תמצא מעבד במחיר נורמלי.
תודה. האם המעבדים ברשימה מסודרים ע"פ עוצמתם? מה מספר הליבות המתאים ביותר למשחקים, שזה עיקר שימושו של המחשב?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון הרשימה הנ"ל מסודרת לפי סדרות המעבדים, כאשר בכל סידרה ככל שהערך המספרי שמופיע בשם המעבד גדול יותר, כך המעבד "חזק" יותר.

אני מציע שתתעלם ממעבדי הסלרון, הפנטיום והפנטיום D - הם חלשים יותר מהמעבד הנוכחי שלך. מעבדי ה 2 Duo הם מעבדים כפולי ליבה (זאת הסידרה אליה שייך ה E8400 שלך), ואחריהם יש את 2 Quad שהם מרובעי הליבות. מעבדי ה הם פשוט יקרים, ולמרות שהם ישנים סביר להניח שהמחיר שלהם גבוה מדיי גם כמשומשים. מכיוון שמדובר באותה הארכיטקטורה (ה Core), סדר העדיפות לתכונות המעבדים לדעתי הוא:

א. מעבד עם כמה שיותר ליבות.

ב. מעבד בעל בתדר גדול ככל האפשר.

ג. L2 גדול ככל האפשר

ד. מיוצר בתהליך ייצור קטן יותר (במקרה זה - 45nm).

ה. בעל פליטת חום (הספק) כמה שיותר קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...