מיסי יבוא של ארץ במשלוח דרך אמזון בינלאומי? - עמוד 4 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיסי יבוא של ארץ במשלוח דרך אמזון בינלאומי?

Boris_yo

Recommended Posts

בעניין חלקי חילוף עם חברות שילוח, אם אתה אכן מזמין איתן, תמיד יהיה מכס.

ויותר גרוע מזה, חלקי חילוף לרכב במשלוחים כאלה דורשים בדיקה פרטנית.

בגלל זה אני מזמין עם BUY2USA במידה ואין משלוח עד הבית עם או רגיל מאיביי.

למשל הממיר קטליטי שהזמנתי לפני חודש וחצי עוכב במכס במשך שבוע וחצי (אני כבר הייתי באיטליה בטיול),

ואחרי שבוע וחצי הגיע בוחן ממשרד התחבורה לבדוק ולאשר את הממיר. הכל עבר חלק כמובן.

אבל אם תזמין עם מאסטופ ודומיו, ידפקו חתיכת עמלה של בדיקה פרטנית.

נקודה לזכות BUYAMERICA, הזמנתי חלק לרכב כי יצא קצת יותר זול מ-BUY2USA ואחרי יומיים-שלושה מההזמנה

הם התקשרו אלי ואמרו לי שאצטרך לשלם עוד כ-250 ש"ח על בדיקה פרטנית כי מדובר בחלקי חילוף לרכב.

כלומר יודעים מראש את העניין הזה. אז נקודה לזכותם שהזהירו אותי. מאז אני נשאר עם BUY2USA אם אי אפשר מאמזון או איביי במשלוח רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה שאני לא מבין, אם בשילוח רגיל עצרו את הרכיב לבדיקה עפי שאמרת, ולא שילמת כלום, אבל אם היית מזמין מ MUSTOP וכו' ויש את אותה בדיקה, באיזה זכות הם לוקחים עמלה על משהו שלא עולה כלום (או שזה כן עולה ו B2U פשוט לוקחים כלום כסף) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מזמין בדואר רגיל וזה מעוכב במכס (היה לי את זה בעבר), אז המכס בודק וכו'.

לעיתים שלחו לי בקשה עם טופס לאישור ממשרד התחבורה, ולעיתים הם עשו את זה בעצמם.

למשל כשהזמנתי פנסים קדמיים (לא נורות אלא הפנסים עצמם), הם שלחו בקשה לאישור למשרד התחבורה, וצירפו טופס ייבוא לשימוש עצמי לחבילה שהייתי צריך למלא ולחתום.

היה צריך לקחת גם מע"מ אבל המכס לא לקח. לא יודע למה, היתה הצהרה אמיתית על החבילה.

אז יש ככה וככה. לעיתים צריך לנסוע למכס בתל אביב לשחרר את החבילה ולעיתים מגיעה עד הסניף שלי.

זה במשלוח עצמי, רגיל.

לגבי משלוח אקספרס, כלומר עם שירות שליחויות כמו BUY2USA ודומיו זה שונה.

כשהמוצר מעוכב לבדיקה פרטנית של המכס, זה דורש נוכחות של אדם מחברת השילוח, למשל BUY2USA שיהיה נוכח בפתיחת החבילה.

ועל זה חברות השילוח השונות לוקחות עמלה שמנה. הכסף הזה הולך לכיס שלהן, לא למכס. המכס לא מבקש שום עמלות על בדיקה פרטנית,זה חלק מהעבודה השוטפת שלו. לוודא מה נכנס למדינה ולבדוק מה שחשוד וכו'.

ברגע שחברת שילוח צריכה נוכחות של אדם מטעמה בפתיחת חבילה הם גובים את העמלה הזו. זה משתנה בין חברות, אבל בטווח של 220-250 שקלים.

רק BUY2USA לא לוקחת עמלה כזו. פשוט 'סופגת' את הזמן של העובד שלהם שצריך להיות נוכח בבדיקה פרטנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זאת חבילה קטנה, אז בהחלט כן, שווה לשלוח דרך דואר רגיל.

קח בחשבון שבמקרה והחלק יעצר במכס, והחלקי חילוף הם בטיחותיים כמו רפידות וכו', ידרשו אישור משרד תחבורה, ואישור משרד תחבורה ידרוש לחלק הזה אישור מוסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

רציתי לעדכן לגבי החזר כספי מאמזון.

היו לי הזמנות בתאריכים:

20 לדצמבר 2014

31 לדצמבר 2014

5 לינואר 2015

שבהן לקחו ממני מיסים למרות שלא צריך בפועל (בזכות שהיו למשל או בגלל שהמשלוח גרם לחריגה מעבר למחיר של $75).

אתמול בלילה קיבלתי מייל נפרד על כל הזמנה שהחזירו לי כסף.

בכל הזמנה היה חסר דולר אחד או קצת פחות מהסכום המקורי שלקחו ממני.

סך הסכום שהוחזר לי מ-3 ההזמנות: $53.65. סכום לא מבוטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

זה מצריך הרבה יותר התעסקות, זה עולה קצת כסף לעשות את זה, וזה כדאי רק מסכום מסויים של הוצאות.

לאנשים שלא קונים בכמה מאות דולרים בשנה מחו"ל זה לא משתלם כלכלית.

מצד שני, אם משהו מזמין כרטיסי טיסה מחול ישירות ולא דרך סוכנים בארץ זה יכול להיות משתלם.

לי אישית יש כרטיס אשראי שמאפשר המרה למטבעות זרים בשער יציג (של בנק ישראל) ועמלת המרה של 0.5 אחוז.

לרוב זה יוצא כמו מחיר הקניה הכי זול דולרים בארץ, מה שאומר שאני ואתה משלמים כנראה כמעט אותו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...