עזרה - טמפרטורה גבוהה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - טמפרטורה גבוהה

FCB

Recommended Posts

שלום, המחשב שלי נקנה לפני בערך 5 שנים.

שקניתי את המחשב לא קיבלתי איתו מאווררים, שאמרתי לבעל החנות אז הוא אמר לי שאין צורך, שהם סתם מרעישים ומכניסים אבק.

לפני שבוע (קצת באיחור :)) הרכבתי מאוורר שמישהו הביא לי, הרכבתי אותו מאחור (מתחת לספק) כך שיוציא אוויר.

על הדרך שאבתי קצת אבק עם השואב (אני מנקה בדרך כלל כל פסח את המחשב בצורה דיי יסודית, ועם הספרי אוויר, אך אני לא מפרק חלקים).

אך הטמפרטורות במחשב נראה לי עדיין גבוהות:

y0yj2emi2ewm.png

*בזמן הבדיקה רק גלשתי באינטרנט.

*אני יודע מה זה הCPU, מה זה הmemory, מה זה הHD, מה זה הGPU, אבל לא בדיוק הבנתי מה זה שאר הדברים.

יש לציין שיש לי שני מקומות למאווררים, אחד מאחור (איפה ששמתי את המאוורר), ועוד אחד על דלת המארז.

ניסיתי להרכיב את אותו המאוורר בדלת המארז, אך לא הצלחתי, המקום למאוורר בדלת דיי קטן.

המחשב נמצא בנישה קצת צפופה בספריה.

המרווח בצד השמאלי של המארז הוא: 8 ס"מ.

המרווח בצד הימני של המארז הוא: 7 ס"מ.

המרווח מאחורי המארז הוא: 13 ס"מ.

המרווח בין המארז לספריה (הספריה נמצאת מעל המחשב) הוא: 20 ס"מ.

המחשב שלי גם בזמן האחרון עושה לפעמים קצת רעש, לא תמיד, לפעמים פתאום יש כמה דקות של רעש ואז זה מפסיק.

זה קשור אולי לבעיית החימום?

אשמח לעזרה, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתעלם מהטמפ' של הAUX במקרה הזה, זה ארטיפקט של התוכנה כשהיא מקבלת מידע מרכיב לא פעיל\לא מחובר. נפלת קורבן וקיבלת את המקסימום שהתוכנה מסוגלת להציג (זה משתנה ממפרט למפרט לפי מתחים שהלוח מקבל בד"כ) אצלי לצרוך העניין זה על 7 מעלות... גם כן מאוד לא סביר בהתחשב בטמפ החדר ובמערכת הקירור =\

לגבי יתר הדברים -

קח את המחשב לחנות\טכנאי שיריצו לך עליו נקיון יסודי עם קומפרסור (כולל אם אפשר לפתוח את הספק ולהריץ עליו ניקוי טוב)

בנוסף ומאוד חשוב - תבקש להחליף משחה טרמית למעבד - יעשה פלאים.

וניקוי פעם בשנה זה רחוק מלהספיק בארץ. אני פעם בשנה וחצי גג מחליף משחה טרמית ודואג לנקות כל חודש חודשיים בצורה סבירה... קרוב ל7 שנים עם אותו מחשב שלא נראה שאאלץ להחליף בקרוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות את הדברים שרשמתה גם באופן עצמאי לא?

אני מניח שיש לכך מדריכים ברשת.

חוץ מעניין האבק, כדאי להוסיף גם מאוורר לדלת המארז?

מהי הסיבה לכך שמדי פעם המחשב עושה רעש, ואיך פותרים את הבעיה?

האם אז המחשב באמת חם מדיי?

האם זה דבר שאפשר לחיות איתו, או שיש לזה השלכות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
לפני הכל תבדוק טמפ' עם תוכנה נורמלית כמו HWMONITOR לגבי המאווררים, אתה יודע איזה מארז יש לך ? גנרי לא גנרי ?

54831d90b3a0e.png

54831ff787841.jpg

המארז שלי נראה ככה:

CASHUNH002SILNP__22137.1409269728.1280.1280.jpg?c=2

לפי מה שאני רואה באינטרנט קוראים למארז Huntkey H002.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעש שאתה מתאר נובע כנראה מאחד המאווררים : או של המעבד או הספק . אתה יכול לנתק את המאוורר שהוספת ולראות אם הרעש ממשיך אם כן

תנתק של המעבד(אם הרעש ממשיך זה כנראה מהספק) רק תדאג שהמאוורר הבודד יהיה מעל הקירור של המעבד.

אני מבין שאתה עם קירור סטוק של , משחה החלפת? הטמפ' קצת גבוהות , אני ממליץ לך להחליף משחה -בכל זאת חמש שנים זה לא מעט:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעש היה גם לפני הוספת המאוורר.

אני לא יודע אם כדאי לפרק את הקירור של המעבד, מכיוון שהרעש לא מופיע תמיד, אלה בדרך כלל פעם אחת ביום-יומיים, ולא יכול לקרות משהו למעבד במשך יומיים בלי קירור?

איך באופן כללי הטמפרטורות של המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...