כונן SSD כcache מובנה vs כונן SSD בשימוש cache של תוכנה - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן SSD כcache מובנה vs כונן SSD בשימוש cache של תוכנה

Gray Druid

Recommended Posts

שלום חברים,

אני לא כל-כך סגור על אם הנושא יותר מתאים לפה כי מדובר על כוננים אבל מצד שני זו סוג של שאלה שקשורה לעיבוד וזיכרונות.

קצת רקע, אני עובד היום על מחשב שמשמש לעיבוד גרפיקות (דו מימד) מאוד כבדות, קבצים גרפיים שבלא מעט מקרים עוברים את ה 10-20GB לקובץ.

מה שקורה היום הוא שכאשר אני פותח קובץ כזה בפוטושופ, הוא אוטומטית גומע את ה32GB ראם שיש למחשב ועובר להשתמש בכונן קשיח משני (מכני) בתור scratch disk, ככה שהמהירות עבודה שלי בעצם מוגבלת ע"י מהירות הכתיבה והקריאה מהכונן הזה, מה שמוביל לעבודה מאוד איטית.

שקלתי לרכוש כונן משני שאני אגדיר לתוכנה שתנצל אותו כscratch disk שלה אבל אז שמעתי על אופציה אחרת, הטכנאי שלי סיפר לי שישנה אופציה לחבר כונני כמעין cache מובנה של המחשב (לא נגיש פיזית)

השאלה שלי היא איזה מ2 האופציות יעילה יותר לאופי עבודה שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האופציה של לעבוד עם כונן בתור הכונן הראשי עדיפה ברוב המקרים. יותר פשוט למערכת, כל האחסון שלך מהיר, ולא תלוי באלגוריתם cache כזה או אחר.

הפתרון של שימוש בSSD כcache מובנה חבוי נפוץ בעיקר במחשבים ניידים, שבהם לא תמיד יש מקום לשני כוננים, ומצד שני לא כל אחד רוצה להוציא מאות דולרים על גדול (בעוד שSSD קטן לא מספיק מבחינת דרישות האחסון). אז אפשר גם להרוויח אחסון רב בזול עם קשיח מכאני וגם לקבל תוספת ביצועים בזכות הcache.

במקרה שלך, ייתכן שהיה מספיק לרכוש קטן (~64GB) ולהשתמש בו בתור scratch disk לפוטושופ וכן לpagefile של מערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול אני עובד היום עם כראשי שלי, הבעיה היא שהוא קטן מדי בשביל לשמש גם לקאש (128GB).

הכונן שהטכנאי הציע לי הוא אכן ממחשב נייד שהוא פירק, של 256GB בחיבור של MSATA.

מאחר והקבצי קאש של התוכנה באמת שמנים וכבר עברו בעבר את ה100-200GB אני כנראה מבחינת גודל ארכוש כך או כך כונן של 256GB.

השאלה כרגע מבחינת עדיפות ביצועית היא איזו מ2 האופציות הנ"ל אמורה לתת במקרה שלי ביצועים טובים יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שום דרך שבה שימוש בSSD כקאש לכונן מכאני יניב ביצועים טובים יותר מאשר שימוש בSSD ישירות לscratch/paging.

אוקי, מעניין לשמוע. תודה.

עכשיו אני רק צריך לברר אם יש מתאם מMSATA ללוח אם שאין לו את היציאה הזו (Z77A-G43 במקרה שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר גם להשתמש בSSD ככונן מערכת הפעלה(יהיה חבל מאוד לא לעשות זאת), וגם להשתמש בו כSCRATCH DISK, וגם להשתמש בו כCACHE להרדיסק.

http://www.romexsoftware.com/en-us/primo-cache/index.html

- - - תגובה אוחדה: - - -

אפשר גם להשתמש בSSD ככונן מערכת הפעלה(יהיה חבל מאוד לא לעשות זאת), וגם להשתמש בו כSCRATCH DISK, וגם להשתמש בו כCACHE להרדיסק.

http://www.romexsoftware.com/en-us/primo-cache/index.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum - כמו שציינתי מקודם, יש כבר אחד שעובד שהמערכת יושבת עליו, הוא פשוט קטן מדי (120GB) בכדי לשמש גם כscratch disk/cache.

ag43 - בגדול לא כזה עקרוני, אני מעוניין להוסיף כונן כזה או אחר, פשוט זו הצעה שיושבת כרגע על הפרק ואביזרים יד שנייה הם במחירים הרבה יותר אטרקטיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...