(המלצה) ללוח אם איכותי למעבד i5 4690 3.5 GHZ - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

(המלצה) ללוח אם איכותי למעבד i5 4690 3.5 GHZ

R3DFOX

Recommended Posts

שלום

פה אני מבקש המלצה ללוח אם איכותי למעבד i5 4690 3.5 ghz . לא מתכוון לעשות אוברקלוקינג ולא מחפש לוח אם לגיימינג מטורף.

אני שם דגש על:

תמיכה במעבד i5 וi7 לשדרוג עתידי.

4 חריצים לכרטיסי זכרון 1600 GHZ לפחות ושיתמוך בכרטיס זכרון בודד בנפח 8 GB ברצוני להתקין על המחשב יותר מ16 GB זכרון.

1-2 חיבורי PCI- EXPRESS

1-2 חיבורי PCI

לפחות 6 חיבורי SATA

לפחות 6 יציאות USB מאחור

יציאות , VGA , DVI מאחור

לפחות 6 יציאות מהכרטיס קול המובנה ושיהיה איכותי ולא 3 כמו בלוחות צנועים יותר..

לוח אם איכותי עד 800 ש"ח מחנויות אייבורי או KSP או כל חנות אחרת באיזור חיפה והקריות.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה H97-HD3 הוא בחירה טובה. אם התקציב מאפשר, יש גם את ה H97-D3H, שכולל כרטיס קול קצת יותר טוב (ALC1150) וכן חיבורי SATA Express ו M.2 (זה שיקול אם בעתיד אתה מתכוון להתקין כונן בעל חיבור כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אם פותח הדיון רוצה לוח שעולה בסביבות ה-800 ש"ח אפשר לחפש אחד (למשל, יש ב KSP את ה Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 ב 800 ש"ח, קישור, קישור לאתר היצרן). העניין הוא שהמטרה כאן היא לתת את הלוח שמתאים לדרישות ושעולה כמה שפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רשמת מה התקציב שלך

אז אני מנחש שזאת לא מגבלה עבורך

אי לכך

אתה מכוון לציפס סט H97/Z97

הלוח הממולץ והמתשלם ביותר ביחס עלות תועלת הוא

Asrock z97 extreme 4

פה ופה תוכל להתרשם מהשוואת לוחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

THE-BIG, מה כתוב פה?

לוח אם איכותי עד 800 ש"ח מחנויות אייבורי או KSP או כל חנות אחרת באיזור חיפה והקריות.

תודה.

:)

נקודה נוספת, יש לו מעבד i5-4590, מעבד שאינו פתוח להמהרה, כך שמיותר עבורו לרכוש לוח עם צ'יפסט Z87/Z97.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה זה שלא שמים מגבלת תקציב בכותרת. יש נטייה לפספס

בכל מקרה הלוח שהצעתי יושב בול על התקציב

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=Z97-EXTREME4

יקח או לא זאת החלטת שלו

הוא דרש אופציה לשדרוג עתידי

הלוח הזה משאיר את כל האופציות כולל פתוחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@THE-BIG

1. פיספסת את כל המשפט:

פלונטר אומנם עושה משלוחים, אך אינה נמצאת באיזור חיפה והקריות למיטב ידיעתי.

2. אני מסכים שה Z97 EXTREME4 של הוא אכן לוח מאד משתלם, גם מול ה Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 (יש לו יציאת , חריץ ההרחבה השלישי מסוג PCI Express X16 עובד בגירסה 3.0 ולא בגירסה 2.0, ויש לו 12 שלבי ייצוב מתח). מבחינת המחיר הוא מתאים, אבל השאלה היא האם הוא באמת צריך לוח כזה? התשובה היא כנראה שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חברים אני לא צריך לוח גיימינג אני משחק במשחקים קלילים כמו פיפא , PES , וNFS ..

אבל אני צריך לוח אם עם הרבה חיבורי סאטא , הרבה חיבורי USB , כמה חיבורי PCI-E , כרטיס קול עם 6 חיבורים מאחור , יציאת מאחור , 4 חריצים לזכרון שיתמוך במעל 16 ג"ב זכרון וכמובן שיתמוך בכל המעבדים של כולל I7 כי בעתיד אני כן אשדרג לI7

רשמתי שהמגבלת תקציב היא עד 800 ש"ח

הלכתי פה לאיבוד עם כל הלוחות הללו , האם מישהו יכול לתת לי שעונה על הדרישות שלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לוח עם 4 חריצי הרחבה לזיכרון, אז זה פוסל את הרוב המוחלט של לוחות בעלי ערכת השבבים H81 (יש כמה לוחות כאלו בעלי 4 חריצי הרחבה לזיכרון שתומכים רק ב 16GB, אבל בגדול אפשר לפסול לוחות בעלי ערכת השבבים H81). אתה לא צריך לוח עם ערכת שבבים Z97 או Z87, מה שמצמצם את האפשרויות ללוחות אם העושים שימוש בערכות השבבים B85, H87 ו H97.

מבחינת הדרישות שלך (אני מתייחס ללוחות בעלי ערכות השבבים הנ"ל בלבד):

4 חריצי הרחבה לזיכרון - בחלק מהלוחות, בד"כ אלו בגודל micro ATX, יש רק 2 חריצי הרחבה לזיכרון והם תומכים בעד 16GB זיכרון. בלוחות בגודל ATX כמעט בוודאות יש 4 חריצי הרחבה לזיכרון והם תומכים בעד 32GB זיכרון.

חיבורי USB - רוב הלוחות כיום מגיעים עם 6 חיבורי USB בפאנל האחורי, כאשר בד"כ לפחות 2 הם מסוג USB 2.0 ו-2 הם מסוג USB 3.0. לוחות בעלי יותר חיבורי USB בפאנל האחורי הם בד"כ יותר יקרים.

חריצי הרחבה מסוג PCI Express - ברוב הלוחות כיום יש 2-3 חריצי הרחבה מסוג PCI-E X1 ובחלקם - עוד חיבור PCI Express X16 שעובד ב X4. תפרט בדיוק כמה חריצי הרחבה אתה צריך.

יציאות סאונד - הלוחות כיום מגיעים עם 3, 5 או 6 יציאות אודיו ובחלקם יש גם יציאת אודיו אופטית. זה לא פרט טריוויאלי ויש לבדוק אותו בכל לוח.

יציאת HDMI - גם כאן לא מדובר בפרט טריוויאלי, שכן לא בכל הלוחות יש יציאה גרפית מסוג HDMI, ויש לבדוק פרט זה בכל לוח. כמובן שאם אתה עושה שימוש בכרטיס מסך נפרד, אז יציאה כזו בלוח כנראה לא תעזור לך.

תמיכה במעבדי Core i7 - כל לוח בעל תושבת 1150 תומך בכל מעבדי ה Core i7 הנוכחיים מסדרת ה Haswell (בחלק אולי יידרש עדכון ביוס). אם אתה מתכוון לשדרג בעתיד למעבד Core i7 מסדרת ה (הדור החמישי), שעדיין לא שוחררה לשוק הביתי, אז אתה צריך לוח אם בעל ערכת שבבים מסדרה 9 (H97 או Z97) - ערכות השבבים B85, H87, Z87 ו H81 לא אמורות לתמוך במעבדי אלו.

בנוסף מדבריך הבנתי שצריך לוח בתקציב של עד 800 ש"ח שלא למטרות המהרה, שימוש במערך כרטיסי מסך או בעל תכונות מיוחדות, וכן שאתה מעוניין בלוח מ KSP או מאייבורי. עכשו רק נותר שתציין כמה חיבורי USB בדיוק אתה רוצה, כמה חריצי הרחבה מסוג PCI Express X1 דרושים לך, האם אתה מתכוון לעשות שימוש בכרטיס מסך נפרד או בליבה הגרפית המובנית במעבד והאם אתה מעוניין באפשרות לשדרג בעתיד למעבד . לצורך הבהרה - הלוח H97-D3H מתאים לכל הדרישות שלך, אבל יכול להיות שיש לוחות מתאימים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לוח עם 4 חריצי הרחבה לזיכרון, אז זה פוסל את הרוב המוחלט של לוחות בעלי ערכת השבבים H81 (יש כמה לוחות כאלו בעלי 4 חריצי הרחבה לזיכרון שתומכים רק ב 16GB, אבל בגדול אפשר לפסול לוחות בעלי ערכת השבבים H81). אתה לא צריך לוח עם ערכת שבבים Z97 או Z87, מה שמצמצם את האפשרויות ללוחות אם העושים שימוש בערכות השבבים B85, H87 ו H97.

מבחינת הדרישות שלך (אני מתייחס ללוחות בעלי ערכות השבבים הנ"ל בלבד):

4 חריצי הרחבה לזיכרון - בחלק מהלוחות, בד"כ אלו בגודל micro ATX, יש רק 2 חריצי הרחבה לזיכרון והם תומכים בעד 16GB זיכרון. בלוחות בגודל ATX כמעט בוודאות יש 4 חריצי הרחבה לזיכרון והם תומכים בעד 32GB זיכרון.

חיבורי USB - רוב הלוחות כיום מגיעים עם 6 חיבורי USB בפאנל האחורי, כאשר בד"כ לפחות 2 הם מסוג USB 2.0 ו-2 הם מסוג USB 3.0. לוחות בעלי יותר חיבורי USB בפאנל האחורי הם בד"כ יותר יקרים.

חריצי הרחבה מסוג PCI Express - ברוב הלוחות כיום יש 2-3 חריצי הרחבה מסוג PCI-E X1 ובחלקם - עוד חיבור PCI Express X16 שעובד ב X4. תפרט בדיוק כמה חריצי הרחבה אתה צריך.

יציאות סאונד - הלוחות כיום מגיעים עם 3, 5 או 6 יציאות אודיו ובחלקם יש גם יציאת אודיו אופטית. זה לא פרט טריוויאלי ויש לבדוק אותו בכל לוח.

יציאת HDMI - גם כאן לא מדובר בפרט טריוויאלי, שכן לא בכל הלוחות יש יציאה גרפית מסוג HDMI, ויש לבדוק פרט זה בכל לוח. כמובן שאם אתה עושה שימוש בכרטיס מסך נפרד, אז יציאה כזו בלוח כנראה לא תעזור לך.

תמיכה במעבדי Core i7 - כל לוח בעל תושבת 1150 תומך בכל מעבדי ה Core i7 הנוכחיים מסדרת ה Haswell (בחלק אולי יידרש עדכון ביוס). אם אתה מתכוון לשדרג בעתיד למעבד Core i7 מסדרת ה (הדור החמישי), שעדיין לא שוחררה לשוק הביתי, אז אתה צריך לוח אם בעל ערכת שבבים מסדרה 9 (H97 או Z97) - ערכות השבבים B85, H87, Z87 ו H81 לא אמורות לתמוך במעבדי אלו.

בנוסף מדבריך הבנתי שצריך לוח בתקציב של עד 800 ש"ח שלא למטרות המהרה, שימוש במערך כרטיסי מסך או בעל תכונות מיוחדות, וכן שאתה מעוניין בלוח מ KSP או מאייבורי. עכשו רק נותר שתציין כמה חיבורי USB בדיוק אתה רוצה, כמה חריצי הרחבה מסוג PCI Express X1 דרושים לך, האם אתה מתכוון לעשות שימוש בכרטיס מסך נפרד או בליבה הגרפית המובנית במעבד והאם אתה מעוניין באפשרות לשדרג בעתיד למעבד . לצורך הבהרה - הלוח H97-D3H מתאים לכל הדרישות שלך, אבל יכול להיות שיש לוחות מתאימים נוספים.

חיבורי - שש עד שמונה מאחור.

חריצי הרחבה מסוג PCI-E - שניים

אני מתכוון לעשות שימוש בכרטיס מסך נפרד אבל רוצה לחבר למחשב גם מסך מחשב וגם את הLCD שלי האם יש לוח שמאפשר חיבור 2 מסכים בו זמנית לתצוגה גרפית?

כמו שאמרתי בעתיד אני ארצה בהחלט לשדרג למעבדים חדשים יותר.

האם הלוח H97-D3H עונה על כל הדרישות שלי כעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מבחינת שימוש גם בכרטיס מסך נפרד וגם בליבה הגרפית בו זמנית - הדבר כנראה אפשרי (אני חושב שהפרוצדורה המפורטת כאן אמורה להתאים), אבל קח בחשבון שבכל מסך יוצג משהו אחר (מצב Extend). אם אתה מעוניין שבשני המסכים תופיע אותה התמונה בדיוק (מצב Clone או Duplicate) אתה תצטרך לחבר את שני המסכים שלך לאותו כרטיס המסך.

2. מכיוון שאתה מעוניין בתמיכה גם במעבדים העתידיים מסדרת ה , אתה צריך לוח בעל ערכת השבבים H97 או Z97.

טוב בין אייבורי ל KSP יש 23 לוחות העושים שימוש בערכת השבבים H97 או Z97 בסכום של עד 800 ש"ח. אני אשתדל לעבור על כולם ולמצוא את אלו בעלי 4 חריצי הרחבה לזיכרון, לפחות 6 חיבורי USB בפאנל האחורי, לפחות 2 חריצי הרחבה מסוג PCI Express X1, בעלי 6 יציאות אודיו ובעלי יציאת , אבל זו המון עבודה, אז זה ייקח זמן עד שאוכל לפרסם רשימה של לוחות המתאימים לדרישות שלך.

עריכה:

טוב, אחרי שעברתי על כל הלוחות האלו, הגעתי לרשימה של 11 לוחות המתאימים מבחינת התכונות. מצ"ב טבלה של תכונות הלוחות האלו:

546e91a72d72f.png

מסקנה - הלוח הכי משתלם (מתוך הלוחות של KSP ואייבורי בלבד) הוא אכן ה H97-D3H, שעולה 580 ש"ח ב KSP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח אם מצוין אבל יש לי כמה שאלות:

האם אני יכול להתקין בו כרטיס זכרון בנפח 8 ג"ב מסוג 1600 מגהרץ או שאצטרך לקנות 2 כרטיסים בנפח 4 ג"ב כ"א?

האם בתדר מעל 1600 מגהרץ הם כבר באוברקלוק?

אם בעתיד ארצה לשדרג למעבד I7 לא עדיף כבר לקנות מסוג הגיימינג עם שבבי Z97 ? האם הלוח אם עם שבבי H97 יכול להחזיק לי מערכת חזקה ומהירה בהתאם לשימושים שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בכל הלוחות הנ"ל, וכנראה בכל הלוחות בעלי תושבת 1150, ניתן להשתמש בזיכרון העובד בתדר של 1600MHz. כמובן שאם בקר הזיכרון, שנמצא במעבד, לא תומך בתדר כזה (כמו במעבדי ה Pentium G), אז התמיכה תהיה בתדר של עד 1333MHz.

2. בכל הלוחות הנ"ל ניתן להתקין 4 מודולי זיכרון בנפח 8GB כל אחד.

3. אין ממש טעם לקנות זיכרון העובד בתדר הגדול מ 1600MHz - סביר מאד להניח שהתוספת לביצועים תהיה קטנה ולא מורגשת, דבר שהופך זכרונות כאלו ללא משתלמים.

4. כל לוח בעל תושבת 1150 תומך במעבדי i7 מהדור הרביעי.

5. ערכת השבבים לא ממש משפיעה על הביצועים כיום, אלא רק על התכונות שהלוח מציע. לכן גם בלוח הכי זול וגם בלוח הכי יקר הביצועים שתקבל יהיו דומים.

6. ההבדל העיקרי בין ערכות השבבים H97 ו Z97 הוא התמיכה המוצהרת בהמהרה שיש ל Z97, אבל במקרה שלך זה לא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...