מארז חדש, החלפה של מאוורר קדמי רועש. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארז חדש, החלפה של מאוורר קדמי רועש.

Monopoly

Recommended Posts

היי, קיבלתי אתמול מחשב חדש עם מארז Silverstone Redline 04, מאחורה יש לי מאוורר 120 של Shagon ששמתי והוא סבבה שקט והכל טוב.

מקדימה לעומת זאת יש את המאוורר המקורי של המארז, שממש מרעיש!

הוא לא מחובר ללוח אם כי המאוורר מאחורה הוא זה שמחובר ואין לי עוד יציאות לשליטה במאוורר בלוח אם [asus b85m-g]

אני מעוניין לרכוש מאוורר 120 אחר שיחליף את זה שמקדימה אבל גם שתהיה לי שליטה על המהירות שלו מכיוון שהמחשב הוא גיימינג ויש צורך בקירור טוב [וגם מרעיש] בזמן משחק.

אני יודע שיש מאווררים עם pwm אבל לא ממש הבנתי לאן אני אחבר אותם אם החיבור בלוח אם תפוס.

האם צריך/כדאי לרכוש FAN PANEL כזה?:

http://www.ebay.com/itm/3-5-PC-Compu...item4ad7ebe02b

תודה מראש וסליחה על הבורות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון קצת מצחיק לקנות בקר מאווררים עבור מאוורר אחד. אני מציע שתקנה מאוורר שקט שיחובר ישירות לספק (שזה המצב כרגע) אבל גם כשהוא מחובר לספק ופועל על המקסימום שלו הוא עדיין יחסית שקט. כל עוד הסירקולציה במארז תקינה ואתה לא נמצא בסביבה ממש חמה לא תפיק תועלת מיוחדת ממאוורר שמוריד ומעלה את המהירות בהתאם לשימוש פרט לרעש\שקט ובגלל שזו הבעיה קנה אחד שגם במקסימום מהירות שלו הוא שקט והכל אמור להיות בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייב לציין שאף פעם לא בדקתי מאוורר לפי כמות דחיפת האוויר שהחברה מפרסמת גם כי קשה לבדוק את זה וגם כי הרבה חברות רושמות כי מי יבדוק..?!

מה שכן אני עושה זה בודק מהירות סיבוב (שזה קל מאוד) שהכי נסבלת לאוזן שלי (כל אחד והאוזניים שלו) ועדיין ביצועי הקירור טובים מאוד, וגם מרגיש עם היד את ה"כוח" שלו (שיטה פרימיטיבית אבל תאמין לי זה עובד).

בעיקרון מאוורר 120 מ"מ מחברה מוכרת שמסתובב במהירות של עד 1200RPM הוא בד"כ שקט. חברה מוכרת זה אומר SCYTHE או NOCTUA או או יש עוד אבל אלה אפשר למצוא בקלות בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני הכל ניסת להחליף את המאוורר האחורי שיעבוד על הספק ולחבר במקום את הקידמי ? לראות אם הרעש סביר ?

המאוורר מרעיש ברמה שהוא מסתובב מהר או מרעיש בגלל פתחי האיוורור (רעש של יניקה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להוריד מהירות של מאוורר שמחובר ישירות לספק על ידיי שינוי סדר הפינים במולקס, כך שיקבל 5V במקום 12V (אל תנסה את השיטה הישנה של ה 7V - היא עלולה להביא לבעיות במחשבים של היום), או פשוט חיבור המולקס הפוך (ניתן - בכוח, יש לוודא שהפינים מתאימים בדיוק אחרת יכול לקרות נזק לחיבור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף למה שבינארי אומר למי שמפחד או לא רוצה להתעסק יש כאלה חיבורים:

http://www.sharkoon.com/sites/default/files/products/tlzs10.jpg

שמורידים את המתח מ-12V ל-5V או 7V או 9V. בארץ לא יודע אם אפשר לקנות אבל באיביי בטוח תמצא וזה אמור לעלות גרושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...