כמה שאלות לגבי אל פסק - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי אל פסק

Recommended Posts

שלום חברים,

אשמח להתייעץ בכמה שאלות שעלו.

1. יש לי APC Smart-UPS Line Interactive AVR SUA750 להגנה על שרת*. החלפתי סוללות אצל אדוויס והופתעתי מהעלות הגבוהה של 500 ש"ח. האם זה בגלל שימוש בסוללה קניינית (למעשה זוג סוללות) או בגלל שהדגם שלי נדיר בארץ?

2. יש לי מכשירים ישנים של אדוויס שאינם נדלקים. קיבלתי אותם ככה מחברים. דגם e-COM 750 (ישן?) ודגם Partner Vision PRV850 (חדש יותר?). יש עוד כמה. בהנחה שרק צריך להחליף סוללה האם שווה להשקיע או שמוטב לזרוק?

3. צריך מכשיר Line Interactive למחשב בבית*, דלוק קבוע, צורך 100W, זמן גיבוי נדרש 5-10 דקות. מה מומלץ היום?

4. צריך מכשיר דומה למחשב במשרד* שצורך 100W ורב שקע עם צרכנים קטנים (מודם + + מטען לסלולר + לפטופ = 50W). זמן גיבוי נדרש 5-10 דקות ורצוי 15-30 דקות.

* כל המחשבים שהזכרתי עם ספק APFC של Seasonic וכולם מגובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

APC לוקחים מחיר גבוה על הסוללות שלהם

מציאותית הסוללות האלה הן פשוט מארז מודבק של סוללות סטנדרטיות + כבל + פיוז בחלק מהדגמים, אתה יכול לפרק אותו ולהחליף לסוללות סטנדרטיות אם הכבל והפיוז מהסוללה המקורית

ב UPSים הישנים שיש לך ככל הנראה צריך להחליף סוללות והם יעבדו. כשאתה פותח אותם תבדוק גם אם אין קבלים מנופחים (אם כן - תחליף), ושאין קורוזיה מהסוללות על הראשים של החוטים שמתחברים (אם יש - תחתוך ותחבר ראשים חדשים)

UPS אם סוללה אחת של 7Ah (אם זה מה שיש בהם) יכול לתת כ 250W וכנראה שיתאים למחשבים שלך

PRV מוציא גל דמוי סינוס שאמור להתאים ל Active PFC, ואמור להחזיק גם ביחד מחשב דסקטופ שלוקח 100W + מחשב נייד שלוקח 50W

ECOM אין לי שמץ מה הגל שהוא מוציא. בכל מקרה (כלומר גם אם הגל מרובע) הוא אמור להתאים לכל הדברים הקטנים שמופעלים על switch mode power supply ללא PFC (כלומר : הכול חוץ מהמחשב הנייד), יכול להיות בעייתי בשביל מה שמופעל אם שנאי ליניארי (שנאי שעובד ישירות על 50 Hz). אתה יכול להוסיף עליו גם מנורה אם CFL לתאורת חירום

מטען פלאפון זול מ ebay יכול לא להתמודד אם המתח של ה UPS, אבל מטען כזה בכל מקרה לא מומלץ לשימוש כי הוא לא בטיחותי (לא לך ולא לפלאפון)

זמן גיבוי - לפי הנתונים של הסוללה, ההספק שיוצא ממנה, היעילות של ה UPS והנקודה בה ה UPS מחליט שהסוללה "ריקה" ונכבה

למשל סוללת 7Ah סטנדרטית (הסוללות של חברות שונות הן דיי דומות) - בטבלה בסוף העמוד כאן http://www.ritarpower.com/upload/pdf/2013053115271882764705.pdf

F.V. זהו המתח הסופי אליו הסוללה יורדת כשה UPS מחליט שהיא ריקה ונכבה, כלומר השורה בטבלה תלויה ב UPS הספציפי. מציאותית תבנה על משהוא כמו 10.5V, למרות שיש UPSים שיורידו את הסוללה גם ל 9 או מתחת לכך

תביא בחשבון שהנצילות של UPS היא כ 80%..90%, כלומר על 200W שיוצאים מהסוללה אתה מקבל 160..180 ביציאה של ה UPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :)

המטען לטלפון הוא מקורי של .

לגבי ה UPSים הישנים אני חושב שייקח לי זמן לטפל בהם ובינתיים חשוב לי שיהיה גיבוי. יש דגם שאתה ממליץ עליו בקטגוריה הפשוטה/בסיסית?

בעיקרון אני מעריך איכות ומוכן להוסיף כמה עשרות ש"ח למכשיר ברמה טובה יותר (= שיתחמם פחות במנוחה וכדומה...)

ראיתי למשל שיש לאייבורי דגם אקסקלוסיבי של אדוויס שכביכול מגן טוב יותר מקפיצות מתח.

https://www.ivory.co.il/Advice_PRS650.html

האם יש הבדל באיכויות או שהחומרה דומה אצל כולם?

למשרד, שרצוי זמן גיבוי ממושך, מה דעתך על Rostec UPS-1200D שהוזכר בפורום ועולה 500 ש"ח. האם זו תמורה טובה לכסף למכשיר עם 2 סוללות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקטגוריה הפשוטה/בסיסית יש בדיוק את אותו PRV. אז במקום לקנות חדש תקנה ותחליף, ההחלפה לוקחת 5 דקות אם אין בעיות של קורוזיה וכו', או אם יש, 5 דקות נוספות להחליף ראשים חדשים על החוטים (ניתן לקנות ראשים כאלה באותם מקומות שמהם ניתן לקנות את הסוללות / כל חנות חשמל תעשייה / מוסך חשמל רכב)

פתח את ה UPS ותבדוק איזה אתה צריך + אם צריך להחליף עוד משהוא, קח את ה UPS כמו שהוא לחנות ותתאים לו סוללה

שים לב לרוחב של החיבורים של הסוללה, יש 2 גדלים שונים והם אמורים להתאים לראשים שיש על החוטים ב UPS

ה Rostec נראה בנוי בצורה איכותית (פירקתי והצצתי לתוך דגם ה 1700D), הזמן תלוי במה שתחבר אליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון, אלה הדגמים לטיפול

#  Model       Battery Name
1 PRV850 Shimatsu NP9-12 12V 9Ah
2 PRV900 Pro ADVICE ACP1275 12V 7.5AH
3 PRV650 ADVICE ACP1275 12V 7.5AH
4 e-Com 750 Leoch DJW12-7.0 12V 7.0AH
5 PRD650 Yuasa NPW36-12 12V 36W/Cell 10 min (7Ah?)

בכולם מידות הסוללה דומות (סטנדרט). בכולם אין קורוזיה או קבלים נפוחים.

ב-1+2+3 חיבור דק F1, ב- 5+6 חיבור עבה F2

ראיתי בפוסט אחר שהמליצו על של Ritar. המחירים 110-130 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולן אמורות להיות בגודל החיצוני של ה 7Ah

אתה יכול לחבר כל בתחום 7Ah..9Ah (הן ניתנות להחלפה ביניהן). ההספק המקס' שתוכל להוציא מה UPS הוא כ 200W..250W במקרה של 7Ah..7.5Ah, כ 250W..300W במקרה של 9Ah

לסוללה 9Ah יש גם יתרון של זמן עבודה קצת יותר ארוך בזמן הפסקת חשמל (פרופורציונית), אבל ברוב המקרים אתה תרצה לכבות את ה UPS בהקדם על ידי התוכנה במחשב (בשביל לשמור על הסוללה). לכן אם אתה לא צריך מעל 200W..250W ב UPS הזה, 7Ah תספיק ולא צריך את ה 9Ah (יקרה יותר)

יש חברות של סוללות שראיתי שעובדות לתקופה של כמה שנים והן בסדר, אני לא מתיימר לכך שהן היחידות או שהן טובות. ב "מותגים" יש את Yuasa, ב "גנריות המומלצות" שאני מכיר יש את DiaMec ו Sunnyway

אני מביא הרבה לינקים ל datasheets של Ritar כי יש להם datasheets מפורטים ואיכותיים (והם נכונים גם לסוללות מאותו Ah של חברות אחרות), אם הסוללות של Ritar אין לי ניסיון גדול מספיק בשביל לתת הערכה חד משמעית על האיכות של הסוללה. אלה שכן ראיתי, נראה שעובדות....

אם אין לך יתרון לוגיסטי/הנחה על קניית כל הסוללות ביחד, תשקול לקנות אחת, להטעין אותה ב UPS כלשהוא ולבדוק איתה את כל ה UPSים (אם חיבור דק כך שתוכל לצורך בדיקה לחבר אליה גם את החיבור ב UPSים האחרים), ואז לקנות לפי כמות ה UPSים התקינים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

החלטתי לקנות סוללות 9 מתוצרת RITAR. לא הצלחתי להשיג הנחה למרות שהבנתי שאחד החברים בפורום הצליח לרכוש ב- 70 ש"ח (לא יודע אם 7 או 9).

לא מצאתי עם טרמינל עבה F2 אך המוכרים טענו שאין בעיה להשתמש בטרמינל דק F1 גם עם חוטים שמתאימים לעבה. קניתי עד כה 2 ונראה שכל המכשירים תקינים. האם להמשיך לקנות עם טרמינל דק לכולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטרמינל הקטן הזה מעביר משהוא כמו 50A peak בזמן שה UPS עובד. ב 50A לא עושים קומבינות כאלה ומצפים שהכול יעבוד תקין ובטוח.....

אפשר למשך בדיקה, או אם אתה ממש בטוח שה UPS הספציפי יעבוד אם איזה שהוא עומס קליל שלא יעביר בחיבור יותר מכמה A. לא "אין בעיה" כמו שנדמה למוכר שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...