התלבטות בין מדעי המחשב בטכניון או בבן גוריון - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין מדעי המחשב בטכניון או בבן גוריון

GNR

Recommended Posts

היי ,

אני מתלבט מאוד בין 2 המוסדות הנ"ל , שהדילמה היא שיפור בגרויות/ פסיכומטרי? / ועדת חריגים בטכניון , לבין קבלה כמעט בטוחה לבאר שבע.

בתחילה הייתי נעול על ביאונפורמטיקה, השילוב בין מדעי המחשב לביולגיה מאוד מעניין אותי , אך כששמעתי על אפשרויות התעסוקה האפסיות , ירדתי מזה , לפחות בשלב התואר הראשון.

אני מעוניין להתחיל ללמוד באוקטובר 2015 , ככה שניתן לשפר רק בגרויות חורף -(אנגלית (כרגע 89 ב5) , מתמטיקה (88 ב5), אזרחות היסטוריה (נמוכים יחסית) וכו' )

הסכם שלי בטכניון כרגע הוא 86.95 , ממה שאני זוכר שנה שעברה מדעי המחשב נע בין 88 ל90

מבחינת תנאי קבלה מובן שאני לא מתקבל למדעי המחשב , אך ישנה אפשרות אולי להגיע חריגות ולנסות להתקבל. עוד קושי נוסף שעליי לעבור אותו , הוא מבחן הסיווג בפיזיקה וקורס פיזיקה בתואר עצמו , מאחר ובטכניון כולם נדרשים ללמוד קורס אחד של פיזיקה, אפשרות נוספת היא להתחיל הנדסה כלשהי ולנסות לעבור , אבל שוב אני חושש שהסיכון גדול מדי.

היתרון של הטכניון הוא ברור בכמה מובנים - "היוקרה" שלו , והקרבה לבית (אני מתגורר עם ההורים 15 דקות משם)

מנגד - רבים הסיפורים על מקום עכור ואווירה עוד יותר אפרורית , אנשים לא נחמדים וכו'.

ההתלבטות השניה היא בן גוריון - הקבלה שלי לשם היא כמעט בטוחה (לא בדקתי כי ההרשמה סגורה) - סכם כמותי 710 , כשהסף למדעי המחשב הוא 670, ואין צורך כלל בפיזיקה.

השהיה בבן גוריון תתן לי הזדמנות להיות עצמאי ולצאת מהבית , ממה שהבנתי באר שבע ידועה בחיי החברה הטובים שלה , בין אם מחברים שמספרים או מהעובדה שהרבה מאוד סטודנטים מגיעים ממקומות שונים בארץ לאותו מתחם. מנגד - התואר כנראה פחות "יוקרתי" מהטכניון - רוב המעסיקים יעדיפו בוגר טכניון על בן גוריון. וגם חשוב לזכור על הוצאות מחייה נוספות גדולות - לשכור דירה או מעונות / אוכל חשמל וכו'.

מבחינת מקומות נוספים ללמוד - חשבתי גם על האונברסיטה העברית - אך מבדיקה קצרה עולה שהקמפוס של מדעי המחשב נמצא בגבעת רם , ומנותק מהאונברסיטה עצמה, ובנוסף חסרות לי 3 נקודות לפסיכומטרי כשהם רוצים 712 ויש לי 709:undecided:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לגבי הסכם למערכות מידע ? אומנם התואר בתעשייה וניהול, אבל למיטב ידעתי אין בעיות תעסוקה איתו. יש גם אופציה של מכינה כדי להחליף את הבגרויות.

יש סיבה שאתה פוסל את אונ' תל אביב ?

אם אתה טוב, וצובר ניסיון מעשי במהלך התואר אז כנראה שתעסוקה תמצא בכל מקרה. יש סיכוי שהלימודים יהיה גם יותר קלים סה"כ בבאר שבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה גר קרוב לטכניון ואין לך איזשהו רצון מיוחד ללמוד בב"ש - הייתי בכל זאת מנסה ללכת לתואר כלשהו בטכניון. כמובן שאם אתה רוצה לצאת מהבית - זה גם שיקול. אבל אתה צריך להחליט.

איך שאני רואה את הדברים - לעניניים הללו משקל לא קטן יותר מאשר ה"יוקרה".

אני לא רוצה להכנס להשוואות קטנוניות בין המוסדות. נכון, בגדול - הטכניון יותר נחשב. כמה זה משנה בפועל? לדעתי לא הרבה. די בטוח שבוגר מדמ"ח מבן גוריון יצליח למצוא עבודה ראויה בפירמה טובה. אני לא ממליץ להכנס להשוואות שאתה לא יכול לצאת מהן ואין לך תשובה וודאית לגביהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן גוריון בלי לחשוב פעמיים.

עניין ההעדפה של בוגר מפה על פני בוגר משם זה חרטה אש, מה שחשוב זה בעיקר הממוצע הסופי שלך.

ההבדל העיקרי הוא שבשביל להשיג ממוצע טוב בטכניון הנשמה שלך תצא ואתה תשנא את החיים שלך, ובבן גוריון אין להם מטרה כזאת.

וזה בלי לציין את כל האנשים שאני מכיר שלמדו בטכניון וסבלו ואת כל האנשים שלמדו בב"ש ונהנו.

צא מהבית ותעבור לב"ש. אין תחליף לחיים הסטודנטיאליים שם בשום מקום בארץ

(התגובה נכתבה ע"י סטודנט ממורמר מהאוניברסיטה העברית ובעל הרבה חברים טובים שלומדים בבן גוריון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתל אביב אני לא מתקבל גם אם הייתי מקבל 750..

לגבי מערכות מידע / תעשיה וניהול (בדגש על מערכות מידע?)- לא חשבתי עליהם כל כך, אבל בכל מקרה, מדעי המחשב עדיף בכל זאת בשורה התחתונה לא?

עוד משהוא כל ההנדסות הן 4 שנים ומדעי המחשב 3 שנים, בתיאוריה אפשר בשנה אחרי התואר לעבוד ולצבור ניסיון מעשי.

ואחרון- אפשרויות התעסוקה בבאר שבע למדמח, יש כאלה בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לא טכניון...רק לא טכניון...רק לא טכניון...רק לא טכניון...רק לא טכניון...רק לא טכניון...רק לא טכניון...רק לא טכניון...

הטכניון זה המקום הכי מזעזע שאתה יכול ללכת ללמוד בו, אוליי בכלא זה קצת יותר מזעזע, לא בטוח.

מקומות עבודה שמעדיפים בוגריי טכניון הם כנראה אפורים ונוראיים בדיוק כמו הטכניון.

הסטודנטים בטכניון הם די ערסים ובכלל למרצים לא אכפת מהסטודנטים, הם מעבירים הרצאות רק כי הם חייבים. מצידם הם היו מרצים מול כיתה ריקה כי פורמלית הם חייבים לעשות זאת.

מה גם שאתה עלול למרוח את התואר בטכניון יותר זמן בגלל שהלימודים יותר קשים ובמיוחד אם אתה לא מבין שעדיף לך ללמוד הכל לבד מהספרים מאשר להקשיב להרצאות כי ההרצאות והתרגלי בית לא תמיד קשורים קשר ישר למה שישאלו אותך במבחן.

ממה שהבנתי בן גוריון היא אוניברסיטה יותר אנושית, גם ביחס לסטודנטים מצד האוניברסיטה וגם לכמה לא פסיכופטים הסטודנטים שיוצאים ממנה.

בטכניון או שאתה מתחבר לסטודנטים שמכירים סטודנטים וותיקים שמלמדים אותך, או שאתה לגמריי לבד בכוחות עצמך מנסה להבין איך דברים מתנהלים בטכניון... ואף אחד לא מנסה אפילו לעזור לך להבין.

ביום הראשון שהגעתי לטכניון המרצה שנתן לנו הרצאה אמר לנו ש"זוכרים את כל הדברים שאמרו לכם על הטכניון? זו היתה רק פרופגנדה" זו הייתה סתם בדיחה אבל זו גם האמת.

שמתי לב לאחרונה שמנסים לפתות סטודנטים תמימים עם או משהוא שמקבלים בהרשמה... אל תתפתה.

ואם כל זה לא משכנע אותך אז תקרא את התרדים שלי בפורום אקטואליה ותדע שאני בוגר טכניון. חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא נסחפתי, הרבה מהשריטות שיש לי באוטו עשו לי בטכניון. אחת גם כנראה עם סכין.

אוליי ערסים אינטלגנטים אבל עדיין ערסים.

בכלל יש אווירה עכורה שכל אחד מנסה להרגיש חכם ומוצלח בטכניון.

יש כמובן גם אנשים נחמדים ונורמלים בטכניון אבל הם המעטים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערסים זה ממש הגזמה.

אגב, לגבי המרצים - ככה זה באוניברסיטאות. אלה אנשי אקדמיה שעוסקים במחקר - הרצאות בקורסים הם חובות נספחות שהפרופסורים חייבים לעשות וכמובן שלא כולם מרוצים מזה. אז יש מרצים טובים יותר ויש כאלה שהרבה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לגמריי לא חושב שערסים זה הגזמה. אוליי הם לא מחפשים ללכת מכות עם כל אחד ברחוב, אבל הם דיי מגעילים, אגרסיבים ושחצנים.

אני לא חושב שבכל האונברסיטאות כל המרצים הם אותו הדבר. אני למדתי רק בטכניון אבל שמעתי דברים טובים על בן גוריון.

למשל בטכניון בשביל להיות רופא אתה רק צריך להוציא צייונים גבוהים. בבן גוריון אתה צריך בנוסף לעבור מבחן אישיות ויכול להיות שאפילו לא תהיה רופא אם יש לך את הצייונים הכי גבוהים כי באישיות אתה לא מתאים לטפל באנשים.

יוצאים הרבה רופאים פסיכופטים(עם צייונים מעולים) מהפקולטה לרפואה של הטכניון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...