שנאי חלופי למסך מחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שנאי חלופי למסך מחשב

dotaneli

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי שני מסכי מחשב.

אחד בביתי ואחד אצל הוריי.

שניהם סובלים מתופעה דומה: שניהם דולקים לסירוגין.

אני חושב שבשניהם הבעיה היא בשנאי ומעוניין להחליף אותו.

בעבור שנאי בעל נתונים של 14V, 2.14A - האם ניתן להשתמש בשנאי של 15V ו 4A? לדברי החברה שדיברתי איתה, "המסך לוקח רק את מה שהוא צריך, לא יותר".

האם זה נכון?

ובכלל - האם מסכים שנדלקים לסירוגין עושים כן בד"כ בגלל בעיות בשנאי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיעון נכון לגבי זרם, אך לא לגבי מתח.

כל עוד המתח אותו מתח, מותר להשתמש בספק עם זרם/הספק גבוה יותר - ההתקן ייקח מה שצריך. ספק עם זרם/הספק נמוך יותר - עשוי להיות בעייתי.

אבל המתח צריך להיות זהה או דומה. 14V ו15V כנראה מספיק קרוב כדי שלא תיווצרנה בעיות, אבל אעדיף לשמוע מאחד ממומחי האלקטרוניקה שלנו. :)

התופעה שאתה מתאר היא אכן לרוב בעיה בספק הכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP - תודה רבה על התשובה.

בנוגע לשאלה ששאלתי - אכן אשמח לתשובה ממומחי האלקטרוניקה של הפורום.

לגבי המסך השני של הוריי:

בינתיים חלה התפתחות.

שוחחתי עם הוריי שחיים בעיר אחרת.

מסתבר שעל גב המסך שלהם - מסך של חברת ViewCom אגב, כתוב שהמתח שהמסך מקבל הוא 100-240V, ובזרם של 1.0A.

לדברי אמא שלי הכבל הוא כבל ללא שנאי (אם כי יכול להיות שהיא טעתה בהתחקות המסלול שלו בין המסך לשקע).

אני מאמין שאם המסך מקבל כל מתח של 100-240, אז זה מסך בלי שנאי.

ואם הוא בלי שנאי - הייתכן שההדלקות לסירוגין מקורה בכבל בעייתי או שזה כבר נראה פחות סביר שזו בעית הכבל?

תודה,

עלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום חברים ושוב תודה על ההענות.

הגעתי אל בית הוריי מצוייד בכבל חלופי אולם לא היה צורך להשתמש בו.

כיביתי את המחשב והדלקתי אותו מחדש והפלא ופלא - המסך מתפקד כמו שצריך.

למעשה מספר פעמים בעבר התלוננה אמי שהמסך כמו "כבה מעצמו" אך כשאני הגעתי הוא תפקד כמו שצריך.

עוד אציין שכאשר הגעתי המסך היה דלוק (נורית החיווי היתה ירוקה). כלומר החשמל הגיע אליו כראוי.

מה דעתכם?

האם מדובר בבעית מסך? אולי משהו ברמת ההגדרות של windows?

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני רק רוצה לציין בנוגע לעכבר (סביבת 7) שהאפשרות של "אפשר להתקן זה להעיר את המחשב", מסומנת (היינו, דלוקה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם מדובר בבעיה בכלל? בהגדרות ברירת מחדל של כמעט תמיד המסך מכבה עצמו (נכמס למצב חסכון) או מפעיל שומר מסך / מסך שחור אחרי תקופה מסוימת ללא שימוש. לפעמים אפשר להגדיר שגם המחשב יכבה את עצמו / ייכנס למצב שינה. לפי מה שתיארת לא בטוח שיש בעיה בכלל שצריך לפתור.

תנסה לכבות את כל האפשרויות של כיבוי מחשב / מצב שינה / כיבוי מסך / שומר מסך בהגדרות החשמל של (Power options). במצב זה המסך והמחשב צריכים להישאר דלוקים תמיד. אם זה לא קורה, אז ייתכן שיש בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון אתה צודק - וזה מה שעשיתי. ניסיתי לבטל את הכיבוי של מי מהרכיבים (פרט ל HD שהשארתי את הכיבוי האוטומטי שלו אחרי 20 דקות ללא פעילות).

עם זאת אני לא מגיע לפה כל יום ורוצה לפתור את הבעיה לחלוטין.

מה שקורה הוא שכשאני באופן יזום מכניס את המחשב ל sleep, ההתקן של המקלדת והעכבר האלחוטיים כבה ואני לא יכול להעיר אותו. לדעתי פה קבור הכלב.

ניסיתי בעזרת פורומים לשנות את ההגדרות של צריכת החשמל של ווינדווס כך שלא יכבה התקני USB. ניסיתי גם לכבות מאפיין המכונה USB Selective Suspend אך ללא הועיל.

חיפשתי ב הגדרה של wake up on keyboard/mouse/usb אבל אין. יש רק power on ...., בעוד שכן יש "wake up" לדברים אחרים כמו LAN (זאת אומרת שזה לא הבדל סמנטי פשוט).

יש לכם עוד כיוון אולי?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...