מחפש המלצה לכרטיס קול חיצוני, מיקרופון ומקלדת שליטה - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה לכרטיס קול חיצוני, מיקרופון ומקלדת שליטה

Mike_Shinoda

Recommended Posts

שלום,

אני לא יודע אם זה הפורום הנכון (מקווה שכן)

בעיקרון אני מחפש לקנות כרטיס קול חיצוני, מיקרופון ומקלדת שליטה.

אני לא רציתי להספים אז פתחתי דיון משותף.

התקציב הוא 1300-1400 ש"ח. אפשרות לחריגה ל-1600 ש"ח אם אין ברירה.

יש אפשרות לקנות גם בחו"ל.

הדגמים שחשבתי עליהם:

כרטיס קול:

M-Audio M-Track plus

מיקרופון:

Shure sm-57

מקלדת שליטה:

Miditech i2 control 25

מה אתם אומרים?

אם יש לכם חוות דעת או המלצה לאחד מהמוצרים הללו אשמח לשמוע גם כן :)

בתודה מראש.

בברכה,

ליאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

אני יודע שעברה חצי שנה מאז פתיחת הדיון, אבל בדיוק קניתי והחלפתי כרטיס קול חיצוני להקלטות ונגינה, ויש לי מה לומר בנושא.

אז חיפשתי את הדיון האחרון בו אוכל לומר את הדברים, כדי שאחרים יוכלו לקרוא וללמוד מכך.

לעבודה עם תוכנות מקצועיות למוזיקה צריך כרטיס עם דריוור ASIO כדי לקבל LATENCY נמוך.

יש כרטיסים פנימיים שאינם מיועדים בעיקרם לעריכת מוזיקה, אך יש להם דריוור ASIO, כמו הכרטיסים של למשל.

ואכן הם מסוגלים לעבוד, למרות שאין להם חיבורים מתאימים לשימושים נפוצים בעריכת מוזיקה(כמו כניסת HI-Z למיקרופון מקצועי או גיטרה חשמלית).

בכל זאת אם אתה מחבר מקלדת שליטה ורוצה לעבוד עם CUBASE הם יכולים לעבוד בASIO עם LATENCY סביר פחות או יותר.

אבל יש איתם בעיה קטנה ומעצבנת.

הבעיה שלי מתחילה בכך שיש כרטיסים, אפילו הרבה כרטיסים "מקצועיים" למוזיקה, שבשימוש בתוכנה העובדת עם דריוור הASIO, ננעלים ולא מסוגלים להשמיע שום דבר בוינדוס מעבר לאותה התוכנה שהשתלטה על הדריוור.

זאת אומרת שאי אפשר להפעיל GUITAR RIG או CUBASE/VST, ובו זמנית לשמוע BACKTRACK בYOUTUBE או נגן מדיה כלשהוא.

כרטיסים של M-AUDIO (כך קראתי/שמעתי) למשל, או TASCAM (שבדקתי עם ה2X2 השבוע), ואני מניח גם לא מעט אחרים, סובלים מאותה הגבלה מטומטמת שקיימת כבר 20 שנה מאז המצאת הASIO.

לעומתם יש כרטיסים של חברות כמו ALESIS וLEXICON (שבדקתי עם IO-22 ועובד טוב) להם דריוור ASIO MULTICLIENT, שאינם סובלים מהגבלה מטומטמת זו.

אני לא יודע אם זה נכון לכל הכרטיסים שלהם, או רק לכרטיסים היקרים יותר.

ואני מניח שלקח להם זמן עד שהם פיתחו את דריוורים כמו שצריך, וזה משהו שלא היה בעבר, ואולי גם יהיה בעתיד לחברות שעדיין אין.

בLEXICON I-O 22 לדוגמה כן תוכלו להשתמש בכרטיס באופן מלא לכל קומבינציה של שימוש.

רק צריך להקפיד להגדיר במנהל התקני השמע את הכרטיס על אותו תדר כמו בתוכנות בהם אתם עושים שימוש, אחרת הסאונד יתעוות בהשמעת סאונד בתדרים מתנגשים.

אז למי שחושב לקנות כרטיס קול חיצוני לCUBASE או AMPLITUDE/GUITAR RIG, או כל תוכנה אחרת שעובדת עם ASIO, ורוצה להיות מסוגל להפעיל BACKTRACKS/YOUTUBE במקביל לתוכנה מקצועית, או כמה תוכנות מקצועיות במקביל(לא דרך VST תחת פלטפורמה יחידה),

תקפידו לקנות כרטיס מחברה שפיתחה MULTICLIENT ASIO DRIVERS.

ואם אתם חושבים שבחנות יודעים על מה אני מדבר, אז אל תבנו על זה.

לרוב המוכרים בחנויות אין מושג לגבי זה.

גם היצרניות לא כותבות שום דבר על כך בדפי המוצר.

זה פשוט קיים.

ועד שלא באים לנסות, לא יודעים על קיומו של הדבר.

וכשכבר נתקלים בטימטום ההגבלה הפרהיסטורית שנובעת ממחלקת דריוורים עצלנית שמתשמשת בDEAULT DESIGN של ASIO DRIVERS, ולא מפתחת אותם כך שיתאימו לשנות ה2000, זה ממש מגביל ומעצבן.

אם פותח הדיון קורא את זה, ספר לנו מה בסוף קנית, והאם נתקלת בהגבלה הזו, והאם זה באמת עיצבן והגביל אותך בשימוש.

אני סוף סוף פתרתי את העניין, ואני מאוד מרוצה מהאפשרות הפשוטה(שאמורה היתה להיות מובנת מאליו בשנת 2015) של שמיעת במקביל לעבודה עם תוכנות מקצועיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...