צריך עזרה במיקרו מחשבים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה במיקרו מחשבים

alex542

Recommended Posts

בעבר השתמשו במונח "מיקרו מחשב" לתיאור המחשב האישי כדי להבדיל אותו מהמיני מחשב ומהמחשב המרכזי (המחשב המרכזי כונה בתקופתו בפשטות "מחשב", בהשוואה למה שאנחנו מכנים כיום מחשב, שהוא המחשב האישי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי על חוסר הבהירות, בדוגמא שם של המשלים ל 1:

האם ברור לך למה 00100 הוא 4 ו 11011 הוא -4 ו 01101 הוא 13 ?

כמו כן, האם אתה מבין את פעולת החיבור שנעשתה בין 11011 ו 01101 (איך הגיעו לתוצאה 01001) ?

(ככה אדע כמה להסביר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יכול לענות על השאלה שלי מקודם "

האם ברור לך למה 00100 הוא 4 ו 11011 הוא -4"

לא והייתי מסביר.

מכיוון שאתה לא מסביר בדיוק מה אתה מבין ומה לא, אני פשוט אנחש ואכתוב דברים שעולים לי בראש. חבל שאתה לא ממקד.

במספרים עשרוניים אתה בד"כ רושם מספר ולידו סימן, למשל 4 או 4-. מכיוון שמחשבים יודעים מה זה רק 0 או 1 (בהפשטה) אזי צריך איכשהו לקודד גם את המספר וגם את הסימן כ 0 או 1. אני מניח שאיך להמיר מספר עשרוני רגיל (חיובי) למספר בינארי ולהפך אתה יודע (אם לא, תגיד).

עכשיו עולה איך מקודדים את הסימן ביצוג בינארי בצורה כזו שיהיה לזה משמעות בביצוע פעולות על המספרים. (כי בסוף ככה המעבדים עובדים). אז יש כמה שיטות.

---

תנאי בסיס כשעובדים בשיטה של משלים הוא להגדיר מה תחום המספרים שאיתו אנחנו מעוניינים לעבוד. בדוגמא שלך יש 5 ספרות בבינארי. תמיד הספרה האחרונה מייצגת את הסימן. לכן יש 4 ספרות שקובעות את התחום. 4 פעמים אחת זה 15 ולכן אפשר לייצג מספרים בין -14 ל 14 בעזרת 5 ספרות (הסיבה היא בגלל שצריך לקודד גם את 0).

בוא ניקח מספר חיובי ונראה איך המשלימי מתייחסים אליו:

4 במשלים 1 בתחום של 5 סיביות יהיה רשום כ 00100 (הסיבית החמישית כאמור היא הסימן כאשר 0 הוא חיובי ו 1 הוא שלילי). אם אנחנו רוצים להסתכל על המשלים שלו (המספר השלילי -4) אזי אחנו פשוט צריכים להפוך את כל הסיביות (זה ההגדרה של משלים 1) ומקבלים 11011.

4 במשלים 2 בתחום של 5 סיביות יהיו רשום גם כ 00100. אבל המשלים שלו, -4, יהיה רשום כ 10100 כי במשלים 2 על פי ההגדרה הסיבית האחרונה קובעת האם המספר חיובי (היא 0) או שלילי (היא 1)

---

מה לא ברור במה שרשמתי עד כה ?

- - - תגובה אוחדה: - - -

יופי, שיניתי את התשובה הקודמת וסתם השקעתי... טוב נו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אוקי, אז רק תזכור את החוקים....

במשלים ל 1, אם יש לך שארית שחורגת מגודל התחום, אתה צריך להוסיף אותה לתשובה שיצאה לך בפעולה (התשובה + 1).

במשלים ל 2, אם יש לך שארית שחורגת מגודל התחום, אתה מתעלם ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...