מה לא עשיתי בסדר? - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה לא עשיתי בסדר?

StrikeEagle

Recommended Posts

פעם רסיבר היה מגבר עם רדיו. היום רסיבר זה מגבר + מרכז מדיה שאליו מתחברים כל רכיבי האודיו/וידאו שלך והוא מחובר לטלוויזיה ולרמקולים.

יענו: ממיר, מחשב, נגן CD וקונסולת משחק מחוברים לרסיבר, הוא מחובר ישירות לרמקולים בכבלי רמקול ולטלוויזיה בכבל HDMI.

לרסיברים מלפני שש-שבע שנים אין מחברי HDMI ומאלו עדיף להימנע.

אני מקווה שזה בסדר שאני מקשר פה לפורום אחר אבל זה אחלה פוסט.

http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=1091

מאה וואט זה לא הרבה כי:

1. זה שקר וכזב, רוב הרסיברים לא קרובים בכלל לעוצמה שהיצרן מפרסם.

2. הרמקול שלך רוצה סביבות מאה חמישים וואט כדי כדי שישלטו עליו כמו שצריך. אני לא רומז שאתה צריך משהו מפוצץ או שאתה עושה מסיבות בבית. עוצמה של מגבר זה לא רק עוצמת שמע אלא גם יכולת לשלוט ברמקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם רסיבר היה מגבר עם רדיו. היום רסיבר זה מגבר + מרכז מדיה שאליו מתחברים כל רכיבי האודיו/וידאו שלך והוא מחובר לטלוויזיה ולרמקולים.

יענו: ממיר, מחשב, נגן CD וקונסולת משחק מחוברים לרסיבר, הוא מחובר ישירות לרמקולים בכבלי רמקול ולטלוויזיה בכבל HDMI.

לרסיברים מלפני שש-שבע שנים אין מחברי HDMI ומאלו עדיף להימנע.

אני מקווה שזה בסדר שאני מקשר פה לפורום אחר אבל זה אחלה פוסט.

http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=1091

מאה וואט זה לא הרבה כי:

1. זה שקר וכזב, רוב הרסיברים לא קרובים בכלל לעוצמה שהיצרן מפרסם.

2. הרמקול שלך רוצה סביבות מאה חמישים וואט כדי כדי שישלטו עליו כמו שצריך. אני לא רומז שאתה צריך משהו מפוצץ או שאתה עושה מסיבות בבית. עוצמה של מגבר זה לא רק עוצמת שמע אלא גם יכולת לשלוט ברמקול.

לקנות רסיבר רק מחברות כמו פיוניר וימאהה? או שאפשר גם מחברות לא מוכרות (לא שאני מכיר חברות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיוניר, ימהאה, מרנץ, אונקיו חברות טובות.

עדיף שלא לקנות מוצר מדבקה (קנווד, לנקו וכדומה), יותר מדי אלקטרוניקה עדינה בשביל שזה יצא להם טוב.

דווקא הייתי בטוח שקנווד זה מותג, לנקו אני לא אקנה :)

מה חשוב שיהיה בו? מה לבדוק? עד 1000 זה מספיק או שצריך עוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות לחידוד

גם למותגים יש דברים שהם מצטיינים בהם ודברים שלא

וגם לפיוניר ימהה או כל חברה טובה אחרת יש מגברים טובים יותר או פחות

קנווד וסאניו למשל ייצרו מגברים בשנות ה 70 שנחשבים מעולים גם היום. אבל למגברים שלהם משנות ה 90 ועד היום אני לא מתקרב. סטנדרט שונה לחלוטין

מעבר לחברות שרשמו למעלה חפש גם NAD או DENON

מאה וואט לערוץ זה ממש לא מעט

לא מצאתי מידע רשמי על הרמקולים (מוצר מדבקה) רק מה שרשום בזאפ ואי אפשר להסתמך עליהם

לכן כלל לא בטוח שהם יכולים להתמודד עם 150W רציף ... אולי הם מתכוונים לפיק

בכל מקרה לא צריך לקחת את הרמקול לקצה גבול היכולת שלו

אגב הקישור לתמונה בגוגל מראה רמקול של פוקאל

לצורך העניין אני מניע בקלות יתרה רמקול ל 250W RMS עם מגבר של 45W לערוץ . הרמקול פשוט לא צריך יותר מזה!

החברה מפרסמת נתון של 250W כאזהרה! לא להגיע ובטח שלא לעבור את ההספק הנתון כי הרמקול ישרף על המקום

אם לא חשוב לך ברסיבר אפשר ללכת על אחד ישן ברמה גבוהה יחסית. יש המווון כאלה ובמחירי רצפה. רק צריך לבדוק תקינות

או באותו כסף לקנות חדש, עם תמיכה בפורמטי סאונד/וידאו חדשים, אך ההגברה לא תהיה איכותית באותה מידה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות לחידוד

גם למותגים יש דברים שהם מצטיינים בהם ודברים שלא

וגם לפיוניר ימהה או כל חברה טובה אחרת יש מגברים טובים יותר או פחות

קנווד וסאניו למשל ייצרו מגברים בשנות ה 70 שנחשבים מעולים גם היום. אבל למגברים שלהם משנות ה 90 ועד היום אני לא מתקרב. סטנדרט שונה לחלוטין

מעבר לחברות שרשמו למעלה חפש גם NAD או DENON

מאה וואט לערוץ זה ממש לא מעט

לא מצאתי מידע רשמי על הרמקולים (מוצר מדבקה) רק מה שרשום בזאפ ואי אפשר להסתמך עליהם

לכן כלל לא בטוח שהם יכולים להתמודד עם 150W רציף ... אולי הם מתכוונים לפיק

בכל מקרה לא צריך לקחת את הרמקול לקצה גבול היכולת שלו

אגב הקישור לתמונה בגוגל מראה של פוקאל

לצורך העניין אני מניע בקלות יתרה ל 250W RMS עם מגבר של 45W לערוץ . הרמקול פשוט לא צריך יותר מזה!

החברה מפרסמת נתון של 250W כאזהרה! לא להגיע ובטח שלא לעבור את ההספק הנתון כי הרמקול ישרף על המקום

אם לא חשוב לך ברסיבר אפשר ללכת על אחד ישן ברמה גבוהה יחסית. יש המווון כאלה ובמחירי רצפה. רק צריך לבדוק תקינות

או באותו כסף לקנות חדש, עם תמיכה בפורמטי סאונד/וידאו חדשים, אך ההגברה לא תהיה איכותית באותה מידה

כאלה יש לי:

13038725c.gif

אם רשום על הרמקול 150W זה לא לעבור או שכל ערוץ יתן לפחות 150W?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לעבור

גם לא להגיע

וגם אין צורך

המגבר הוא זה ש"נותן" את ההספק

הרמקול מקבל מה שנותנים לו - עד גבול מסויים

איך אני יודע כמה לתת?

אם מגבר נותן 100 לערות יש שצריכים 50 ויש כאלה שצריכים 200 מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה להפציץ אותו במידע שהוא לא צריך וסתם מסבך אותו?

למה חשוב המינימום שצריך כדי להזיז את האלמנטים?

ועכשיו כשיש לנו את נתוני ההתנגדות והפיק של הרמקולים האלו ב200$ מהדיוטי פרי נתאים להם מגבר הספק רב ערוצי של מקינטוש?

הבנאדם צריך רסיבר, כל רסיבר של 100 וואט ומעלה משם מוכר יספק (גם נאד ודנון אחלה חברות), רצוי מהשש שנים האחרונות.

אם תמצא רסיבר של 150 וואט, תרביץ. גם רסיבר של 200 יהיה יופי טופי.

זה שרמקול יכול לזוז ממגבר חלש זה רק אומר שהוא יכול לזוז ממנו. אם אתה רוצה שינגן משהו תן לו וואטים. (לא כולל מגברי מנורות אקזוטים ורמקולים עם אלמנטים מכנפי פרפר)

תוספת:

גם שיטות המדידה של עוצמת ההגברה ברסיבר זה עבודה בעיניים. הם בודקים את עוצמת ההגברה כששני קדמיים בלבד מחוברים ולא חמישה. לכן אפשר בכיף להתאים רסיבר יותר חזק ממה שכתוב בנתונים היבשים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...