כרטיס מסך ישן התחיל לקצר במחשב חדש - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס מסך ישן התחיל לקצר במחשב חדש

kayben

Recommended Posts

היי,

קניתי מחשב חדש לפני חודש:

Intel i5 4590 3.3Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Tray

Arctic Cooling Alpine 11 GT Rev.2 CPU Fan For Intel s775,1156

Asus H81M-K LGA1150, Intel H81, 1600, PCI-E, VGA, DVI

Antec Neo Eco 450C 450W Active e PFC 12cm PSU

(העתקתי מהחשבונית)

התקנתי בו את הכרטיס המסך הישן שלי:

GeForce GTS450 Gainward 1GB Edition

עבד מצויין. שיחקתי משחקים (Thief 2014), הכל דבש.

אתמול הדלקתי את המחשב, קצר. לא נדלק.

אחרי תסכול וקריאה בפורום, החלטתי לנתק את הכרטיס מסך. כי זה הרכיב הישן עליו אין לי אחריות.

ניתקתי את הכרטיס. המחשב עולה טוב מאוד.

מה אפשר לעשות?

במשך כמה שבועות הכל עבד כמו שצריך. אימצתי את הקשיש יותר מדי?

אני שוקל לפתוח את הברגים של הכרטיס ולנסות לנקות אותו / לבחון מבפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המחשב לא עובד עם כרטיס המסך הנוכחי אבל כן עובד עם כרטיס המסך המובנה, אכן נראה כי יש בעיה עם כרטיס המסך שלך, אבל אי אפשר לשלול באופן וודאי בעיה בלוח או בספק הכח. אני מציע שתנסה את כרטיס המסך שלך במחשב אחר או/ו כרטיס מסך אחר במחשב שלך ובכך תדע בוודאות מהו הגורם לבעיה.

אתה יכול לנסות לנקות את כרטיס המסך מאבק ולרענן את המשחה התרמית בין הליבה הגרפית לגוף הקירור (יש כמובן לוודא שהמאוורר שלו תקין) ולראות אם זה עוזר. אני מניח שבקרוב מישהו יציע לך "לאפות" את כרטיס המסך בתקווה שזה יפתור לך את הבעיה (יש מדריך בפורום, צריך למצוא אותו), אבל אני לא הייתי עושה את זה בתנור שמשמש אותך לאוכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאימצת אותו יותר מידי, תפרק את הקירור וייתכן שתראה משהוא שרוף על ממיר המתח וכו. יש גם אפשרויות אחרות :

- ההלחמות שלו היו קרובות להישבר (מקרה של reflow), והמאמץ הפיזי (כשמוציאים ומכניסים כ מסך מחזיקים אותו מהקירור - מה שמפעיל לחץ מסויים ישר על ה GPU) כשהוצאת אותו מהמחשב הישן והכנסת לחדש נתן לו את הדחיפה האחרונה

- לכ מסך יש זרם הפעלה גבוה וייתכן שהספק החדש לא מסתדר איתו למרות שהוא מתאים מבחינת הספק. במקרה כזה הכ מסך כבר היה לא תקין גם אם הוא עבד מקודם

- לא קצר אלא משהוא בלוח מבחינת תקשורת PCI לא מסתדר איתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...