סירוב להחלפת ה7970,בנוכח מסגרת האחריות - עמוד 4 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סירוב להחלפת ה7970,בנוכח מסגרת האחריות

phinexwrath71

Recommended Posts

לא,ג'גבייט אמרו רק שהבעייה נבעה מקצר.עכשיו סיכון לקצר יכול להיגרם בכרטיס ביום שבו יצא ממפעל עם איכות בנייה דפוקה של חוטיים רפויים שנוגעים במגע עם צ'יפ אחר וכו'(כלומר כאחד שהוא פצצת מתקתקת שמיועדת להתפוצץ),או סתם ממיים,ובקיצור נזק שאני גרמתי.
ומי (ואם בכלל) קבע שאתה אשם בקצר? ועל סמך מה הוא קבע זאת?
רק שתבינו כמה לדעתי חשוב להיזהר עם הכרטיס.

אני קניתי כרטיס GTX 560 TI של עם איוורור כפול, שמיועד לOC אך לא מגיע עם OC מהמפעל.

במטרה לא לעשות איתו OC, אלה לקבל קירור משופר ויציבות חזקה יותר לאורך זמן עם תדרי סטוק.

ואכן, בעוד שאחרים לא יודעים למה יש להם צרות עם הכרטיסים, הכרטיס שלי יציב ואמין, ואני מרגיש זאת שנים על גבי שנים.

בלי קשר לOC, החלפת קירורים וכו', תחושתי היא שכרטיסי high-end נוטים להתקלקל יותר מאחרים. אולי כי הם מורכבים יותר, גדולים יותר, חמים יותר. מצד שני, אולי סתם כי מראש קונים אותם hardcode שיש להם נטייה יותר לטחון להם את הצורה. אסמכתא אמיתית - אין לי, רק נסיון אישי סובייקטיבי. מעולם לא קניתי כרטיס שנחשב high-end אלא mid-range בלבד, ומעולם לא התקלקל לי כרטיס מסך. אבל אני בהחלט מרגיש שאני, בממוצע, מבלה פחות שעות במשחקים שגורמים לכרטיס לעבוד במאמץ.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נזק מ OC פשוט לא נראה כך. בכ מסך שנהרס מ OC לא תראה כלום, או שתראה מוספט מפוצץ (והרכיב כאן אינו מוספט), או שתראה סימני התחממות (השחרה של המעגל) באזורים נרחבים מסביב לרכיבי ממיר המתח. הממירים היום עובדים בכמה פאזות במקביל, כשכל פאזה היא אוסף רכיבים כלשהוא (מוספט + מוספט + קוביה שחורה וכו') והן זהות, כלומר, ממיר המתח נראה כמו קבוצות זהות של רכיבים שחוזרים על עצמם. הם מתאמצים במידה שווה לכן במקרה של השחרה של המעגל, היא תההי פחות או יותר אחידה ליד הרכיבים של כל אחת מהפאזות

קבל multilayer אחראי על ייצוב בקנה מידה קטן והוא מחובר במקביל אם עוד כמה עשרות בכ מסך, זה לא רכיב שבכלל מתחמם - גם לא ב OC

אני כן רואה בסיפור פתח לנזק של רכיבים אחרים - הבעיות הקודמות של היציבות. הקבל הקטן אחראי על ייצוב משני, והוא מחובר בכ מסך במקביל אם עוד 10-20 כמוהו לפחות - אם 1 מפסיק לתפקד בשקט זה אל ישפיע בא צורה מורגשת על הביצועים של הכ מסך - ממש לא כמו במקרה של קבל "גדול" מנופח. אם הוא מקצר, בדרך כלל הוא יקצר פעם אחת ולתמיד. בעיות יציבות לא נראות כמו משהוא שיכול לקרות בגלל קבל multilayer, יכול להיות שהבעיות שהיו מקודם לא קשורות לשריפה של הקבל עכשו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לOC, החלפת קירורים וכו', תחושתי היא שכרטיסי high-end נוטים להתקלקל יותר מאחרים. אולי כי הם מורכבים יותר, גדולים יותר, חמים יותר. מצד שני, אולי סתם כי מראש קונים אותם hardcode שיש להם נטייה יותר לטחון להם את הצורה. אסמכתא אמיתית - אין לי, רק נסיון אישי סובייקטיבי. מעולם לא קניתי כרטיס שנחשב high-end אלא mid-range בלבד, ומעולם לא התקלקל לי כרטיס מסך. אבל אני בהחלט מרגיש שאני, בממוצע, מבלה פחות שעות במשחקים שגורמים לכרטיס לעבוד במאמץ.

ניתן להאשים את המשתמש בקצר אם יש סימנים ברורים שמשהוא חיצוני נגע וקיצר על הכ מסך למשל. דברים כמו קצר בחוטים של ספק הכוח לא יביאו לשריפה שלך הכ מסך, חוץ מאם מדובר בספק גנרי שהמתחים שלו מתחילים להשתולל במקום לכבות את עצמו בשקט

אני חושב שהבעיה שם היא שצריכת החשמל וההתחממות של ה GPU הרבה יותר גבוהים, אבל את ממיר המתח והקירור לא שיפרו פרופורציונית אליהם והם עובדים יותר על הקצה בהשוואה לכ מסך קטנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להאשים את המשתמש בקצר אם יש סימנים ברורים שמשהוא חיצוני נגע וקיצר על הכ מסך למשל. דברים כמו קצר בחוטים של ספק הכוח לא יביאו לשריפה שלך הכ מסך, חוץ מאם מדובר בספק גנרי שהמתחים שלו מתחילים להשתולל במקום לכבות את עצמו בשקט

אני חושב שהבעיה שם היא שצריכת החשמל וההתחממות של ה GPU הרבה יותר גבוהים, אבל את ממיר המתח והקירור לא שיפרו פרופורציונית אליהם והם עובדים יותר על הקצה בהשוואה לכ מסך קטנים

הייתי מבקר אחר הטפרטורות של הכרטיס בין משחקים שוניים ולעיתים קרובות,כמו שאמרתי כבר הטמפרטורות נעו עד גג 76c,דיי הרבה מתחת לתווח המסוכן,שהוא 85c.

ואם כבר מדברים על קירור - בכרטיסים של twin frozr הקירור מגמד את זה של ,סה''כ בזה של ג'יגה באמת הקירור לא טוב.

ksp אמרו לי שהם לא מוכנים להחליף לי את הכרטיס בגלל קצר,אני לאחר מכאן הגעתי למסקנה שאני מואשם בזה,אבל לאחר מכן בחשבה שנייה,הגעתי להבנה שאולי קי אס פי מסיתים את הנזק הזה נגדי,וזה לא בהכרח מה שג'גה בייט אמרו.אולי בכלל גם כול הביקורת הזו מזוייפת.אבל אני ישמור להם עדיין מקום רב לספק כי הם עדיין החנות הכי גדולה בארץ.אני צריך לברר עוד את זה עם ג'יגה בייט היבואנית בארץ.אבל,עדיין אם משהו לימד אותי משהו זה שבארץ אין גבולות לחמדנות

עריכה:זו התגובה בקבלה של קי אס פי:

''התקבל כרטיס מסך ג'יגה בייט.לכרטיב נזק פיזי - האחראי לאספקת המתח לכרטיס שרוף,ככל הנראה כתוצאה מקצר.לא באחריות - מוחזר לסניף''

החנות הכי גדולה בארץ במחשבים לא יודעת להבדיל בין נזק פיזי,לנזק שריפה בצ'יפ :smiley1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. יתכן והחנות היא היבואן במקרה הזה...

צריך לברר את זה, כי אם לא אז אולי יהיה אפשר לפנות ליבואן לפני הפניה לחברה עצמה.

ב. תפסיקו להתנצח ביניכם זה חסר טעם ולא מקדם כלום.

האה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מבקר אחר הטפרטורות של הכרטיס בין משחקים שוניים ולעיתים קרובות,כמו שאמרתי כבר הטמפרטורות נעו עד גג 76c,דיי הרבה מתחת לתווח המסוכן,שהוא 85c.

ואם כבר מדברים על קירור - בכרטיסים של twin frozr הקירור מגמד את זה של ,סה''כ בזה של ג'יגה באמת הקירור לא טוב.

ksp אמרו לי שהם לא מוכנים להחליף לי את הכרטיס בגלל קצר,אני לאחר מכאן הגעתי למסקנה שאני מואשם בזה,אבל לאחר מכן בחשבה שנייה,הגעתי להבנה שאולי קי אס פי מסיתים את הנזק הזה נגדי,וזה לא בהכרח מה שג'גה בייט אמרו.אולי בכלל גם כול הביקורת הזו מזוייפת.אבל אני ישמור להם עדיין מקום רב לספק כי הם עדיין החנות הכי גדולה בארץ.אני צריך לברר עוד את זה עם ג'יגה בייט היבואנית בארץ.אבל,עדיין אם משהו לימד אותי משהו זה שבארץ אין גבולות לחמדנות

עריכה:זו התגובה בקבלה של קי אס פי:

''התקבל כרטיס מסך ג'יגה בייט.לכרטיב נזק פיזי - האחראי לאספקת המתח לכרטיס שרוף,ככל הנראה כתוצאה מקצר.לא באחריות - מוחזר לסניף''

החנות הכי גדולה בארץ במחשבים לא יודעת להבדיל בין נזק פיזי,לנזק שריפה בצ'יפ :smiley1:

הטווח המסוכן אינו גבול חד, ומשנה גם האם הכ מסך מגיע לטמפ' מקס' קבועה ועובד בה או שהוא כל הזמן עולה ויורד בטמפ' - כי הנזק העיקרי ל BGA (הסוג של נזק שמתקנים על ידיי חימום בתנור) קורה בזמן ההתחממות וההתקררות. אתה לא יכול לאמר ש "הנזק מתחיל מעל 85C", הפוטנציאל לנזק עולה בצורה הדרגתית אם הטמפ' ואיפה יקרה לכ מסך שלך תלוי בו ספציפית. חוצמזה הייתי אומר שהתחום היותר בעייתי מתחיל ממשהוא כמו 80 ולא 85

חוצמזה, ממיר המתח של הכ מסך מתחמם משמעותית - לעיתים קרובות יותר מה GPU - ואין לך מדד של הטמפרטורה בו. בכ מסך מסוימים בעייתיים אחרי כמה חודשים של שימוש - ללא OC ובתנאי מארז וכו תקינים - ניתן לראות שהמעגל משחיר לייד ממיר המתח בגלל התחממות יתר

לא שהם לא יודעים להבדיל בין נזק פיזי או "נזק משריפה" (שמבחינה פיסיקלית גם הוא פיזי כן ?), הם פשוט לא מקבלים את זה שאם נשרף רכיב בכ מסך הבעיה היא בכ מסך. למרות שבדיוק זה מה שאחריות אמורה לכסות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטווח המסוכן אינו גבול חד, ומשנה גם האם הכ מסך מגיע לטמפ' מקס' קבועה ועובד בה או שהוא כל הזמן עולה ויורד בטמפ' - כי הנזק העיקרי ל BGA (הסוג של נזק שמתקנים על ידיי חימום בתנור) קורה בזמן ההתחממות וההתקררות. אתה לא יכול לאמר ש "הנזק מתחיל מעל 85C", הפוטנציאל לנזק עולה בצורה הדרגתית אם הטמפ' ואיפה יקרה לכ מסך שלך תלוי בו ספציפית. חוצמזה הייתי אומר שהתחום היותר בעייתי מתחיל ממשהוא כמו 80 ולא 85

חוצמזה, ממיר המתח של הכ מסך מתחמם משמעותית - לעיתים קרובות יותר מה GPU - ואין לך מדד של הטמפרטורה בו. בכ מסך מסוימים בעייתיים אחרי כמה חודשים של שימוש - ללא OC ובתנאי מארז וכו תקינים - ניתן לראות שהמעגל משחיר לייד ממיר המתח בגלל התחממות יתר

לא שהם לא יודעים להבדיל בין נזק פיזי או "נזק משריפה" (שמבחינה פיסיקלית גם הוא פיזי כן ?), הם פשוט לא מקבלים את זה שאם נשרף רכיב בכ מסך הבעיה היא בכ מסך. למרות שבדיוק זה מה שאחריות אמורה לכסות

זה נושא שהוא דיי שנוי במחלוקת יש כאלה שאומרים גם 90c שאני אישית לא מסכים.להבנתי זה תלוי בעמידות של הכרטיס,למשל ה290 זהו כרטיס שמעלה את מהירות השעון שלו ככל שהטמפרטורה עולה,ובנויי מהבסיס שלו לעבוד על טמפרטורות גבוהות.

דרך אגב,הדרך לבדוק טמפרטורות ברכיבים אחרים חוץ מהdie של הכ.מסך כמו הvram זה עם התוכנה hwinfo לפי מה שראיתי.לא הרבה תוכנות מבקרות עליהן

ולגבי ההגדרה,זו סתם סמנטיקה שלהם להתנהר מהאחריות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להסתכל על זה משני כיוונים,

1. כל עוד היצרן לא התקין יכולת בכרטיס לזהות חבלה כתוצאה ממתח יתר לכרטיס ע"י המשתמש,

אז הוא לא יכול להשתמש בטיעון זה,

(אלא אם ידוע בוודאות שרכיב כזה ניפגם אך ורק או מפגיעה פיזית ז"א קצר, או ממתח יתר שנובע משינוי הגדרות משתמש.)

2. אם לא ניתן לשלול פגם בייצור, אזי לא ניתן לקבוע בוודאות שהמשתמש הוא הגורם ועליהם לפצותו.

ומצד שלישי, ההגיון הישר אומר שרכיב כזה נפגע בד"כ ע"י מתח יתר..

אם הספק כח נבדק ותקין, אז זה מרמז על המשתמש, אבל אין דרך להוכיח את זה.

בתכליס, מהנסיון שלי, בארץ ממהרים מדי להתחמק בטענה שרוב הלקוחות שקרנים..

בחו"ל זה לא ככה, וכנראה שזה יכתיב לי ברכישה הבאה כרטיס .. כי יש להם אחריות עולמית.

(לא שהיא טובה משל כולם..פעם היה, היום היא רגילה למעט הרחבה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מבקש חוות דעת מיבואנים אחרים(מור לוי, סידי לוג או אייבורי).

אולי אחד מהם יהיה אפילו נחמד לעזור לך(הם מתחרים בניהם שנים).

*מול מור לוי או סידי לוג יהיה לך יותר מזל לקבל תשובה דרך חנויות שעובדות איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,אז לאחר שבוע שהכרטיס חזר אלי מ''תיקון'', קי אס פי אולי החליטו לרדת מהעץ הגבוה, וקראו לי לשלוח שוב פעם את הכרטיס לתיקון. עכשיו כמו שאמרתי ''אולי החליטו'' בגלל שהם מנסים אולי לחסות את עצמם עם גיבוי אמיתי של ג'יגה בייט הפעם לאומת מקודם. נהיה חכמים יותר בעתיד. אבל אם אכן, הם פנו הפעם בנכונות להחליף לי את הכרטיס הפעם, וכך זה מה שיקרה, אז יאמר לזכותם לפחות שהם יצאו מזה בטוב, עם כי הבלגן שעשו על הדרך.

בדיוק היום תכננתי לשלוח מכתב תלונה למועצה הישראלית לצרכנות. טוב, נראה שזה יצטרך להדחות או אם בכלל להשלח בהנחה שהם יצאו בסדר. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחזור רגע אחורה, לכל החוכמולוגים שטוענים שהלקוח במקרה זה לא יוכל לתבוע את KSP כי הוא לא יכול להוכיח שהנזק לא נגרם על ידו:

חובת ההוכחה אינה עליו, חבורת דגנרטים.

כל מה שעליו להוכיח הוא שהכרטיס נקנה בKSP ושהוא עדיין בתקופת האחריות. מאותו רגע, אם נציג KSP טוען שהלקוח הוא שפגע בכרטיס בזדון או ברשלנות ולכן הם פטורים ממתן שירות, האחריות להוכחת הטענה היא עליו. די כבר עם התבוסתנות הזו. אני הייתי שובר לנציג ההוא של KSP את הראש עם אלה לפני שהייתי שוקל אפילו להכנע - אבל אין שום צורך בכך, היות ויש גם דרכים אחרות. תביעה היא אחת מהן. האחרת, שיצא לי לנסות פעם, היא לסרב לפנות את החנות עד שהפניה לא תטופל (אחרי הסבר על מהות הפניה לנציג החנות), ובזמן שאתה ממתין לוודא שאף לקוח לא יקנה שם דבר מבלי לשמוע ממך שבקנייתו ברשת הזו, אין לו עם מי לדבר במקרה תקלה. אצלי זה עבד - פעמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...