טמפ' גבוהה מדי (100) למעבד אחרי החלפת משחה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפ' גבוהה מדי (100) למעבד אחרי החלפת משחה

d30DK

Recommended Posts

שדרגתי שילוש לאחר 4 שנים בדיוק.

שמתי את הלוח החדש עם מעבד I7 4790K עם אותו שהיה לי (NH-D14).

מרחתי את המשחה Zalman Thermal Grease ZM-STG1.

היא היתה סגורה חדשה בקופסה שלה, אך לפני שנתיים או יותר.

המעבד לרוב יותר קר מהקודם, באיזור 32-35 מעלות. עם זאת, הטמפ' מגיעה ל-100 מעלות בבדיקה עם OCCT. תוך 2 שניות.

בדקתי את המאווררים, שניהם עובדים, שניהם בכיוון הנכון (כלפי חוץ המארז).

חשדתי אולי הקירור לא מחוזק היטב, אפילו הנחתי את המארז על צידו ככה שאם הקירור לא מחוזק, המשקל שלו ישב על המעבד.

עדיין ללא שינוי.

החשד שנותר לי הוא המשחה. למרות שחדשה מהקרטון, היא מלפני זמן רב. עדיין הייתה נוזלית סמיכה כמו תמיד. לא גושים או משהו מוזר.

לכן כן מרחתי אותה.

מהניסיון שלכם, הגיוני שאולי המשחה 'איבדה' את היכולת להעביר את החום כמו שצריך?

עדיין יש לי את המזרק של ה-DH-D14, גם בן שנתיים או יותר.

אם היה לי זמן הייתי מפרק עכשיו אבל אוכל לעשות זאת רק בראשון ולכן פותח כאן דיון, אולי עד אז יהיו תשובות נוספות או משהו שפספסתי :x

תודה רבה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לאפס את הביוס. אולי אתה נמצא ב-OC.

אם החלפת עכשיו לוח אז בטח יש לו ביוס חדש שכדאי לעדכן.

אם לא ילך אז אין מנוס מפירוק הקירור והרכבה מחדש תוך כדי ניקוי יסודי עם אלכוהול ומריחת משחה.

לי היתה בעיה עם OCCT שבאיזשהו שלב היה מפסיק לעבוד בגלל טמפרטורה קטלנית. היה לי פריזר 7

החלטתי במערכת החדשה לקחת קרור נוזלי H105 התוצאה מדהימה. ב-OC של 15% לא עובר 60 מעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עדכונים:

1. קצת חזקתי את הברגים, זה לא מגיע ל100 תוך כמה שניות אבל כן מגיע ל89 אחרי דקה וקצת. כנראה משהו שם לא מחוזק עד הסוף.. אולי בבסיס. מוזר מאוד כי חיזקתי הכל ובדקתי שלא משוחרר.

2. היו כמה בעיות במחשב, פתאום איבד אות מסכים, אבל כן עבד, לא כבה. או שלא כל פעם עבד, כלומר ריסט לא תמיד גרם למחשב לעלות. אולי רק בריסט ה-4 המחשב עלה. לזמן קצר.

מה גם שהכל היה זז קצת לאט, משהו מוזר וקשה להסביר. גם היה רעש סטטי עם הרמקולים.

עדכנתי ביוס לגרסה אחרונה (F6), עדיין היו בעיות הללו.

שמתי לב שב-OCCT בעמודה של MAX בתדר 0 היה כמעט 6400MHZ, קצת לא הגיוני. אולי באמת OC מסוים ולא יציב. סעיף 1 היה אחרי התיקון הזה, לא לפני.

עשיתי איפוס ביוס עם הוצאת הסוללה לדקה וחזרה, והכל בסדר עכשיו.

כעת יש כמעט 4400MHZ בעמודה MAX שזה תקין. עם זאת, עדיין טמפ' גבוהה...

אנתק את הקירור ואבדוק אותו שוב פעם, ביום ראשון כנראה. אעדכן את הדיון כשזה יקרה, תודה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

פירקתי את הקירור, רואים משחה על הקירור רק מהצדדים... זו הבעיה לדעתי.

עם זאת, בדקתי את הבסיס של הקירור בלוח אם, הכל בסדר. פעם אחת מצאתי שאפשר לדחוף עוד קצת את הפלטה מאחורה וסגרתי מחדש את הבסיס כולו.

מרחתי משחה לבדיקה, שמתי... פירקתי.

שוב פעם, רואים בצדדים. עשיתי ככה איזה 4 פעמים.

בפעם החמישית חיברתי, הדלקתי את המחשב עם המאווררים כמובן, ואותה בעיה. עדיין.

מגיע ל88 מעלות אחרי דקה ב-OCCT ומפסיק.

ב-IDLE הטמפ' סבבה, 27-30 מעלות.

בדקתי כל דבר בבסיס, הכל לפי הוראות. משהו מוזר ביותר.

מישהו נתקל בזה?

אני מצרף שתי של המשחה על הלוח אם ועל הקירור עצמו, אולי יבהיר למישהו מה הבעיה אם פספסתי משהו:

tZy3fqMp.jpg

JwNBxa9p.jpg

אשמח לעזרה. מצב מתסכל ביותר. אני לא חדש עם משחה והכל, אבל זה כבר באמת הזוי :undecided:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עושה רושם שהגוף לא יושב טוב ע"ג המעבד.

אני לא יודע אם המתאם שמורכב על הלוח יושב טוב, ניראה כאילו הוא משאיר את גוף מעט גבוהה מהמעבד.

לי אישית אין את הקירור הנ"ל, אבל התושבות לא אמורות להיות מורכבות הפוך? (החצי ירח)

כי עושה רושם לפי התמונה, שאחד התושבות ממש נוגע בבורג (השחור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שרואים הקירור לא יושב טוב מסיבה כלשהיא (האם בטעות לא שמת לב וסטיק זיכרון נוגע בקירור ?)

אם יש לך קירור סטוק בנתיים ממליץ לך להישתמש בו

יש לי קירור סטוק של ל 1150 עם אתה נמצא באיזור אשקלון-אשדוד לבנתיים ...

מקרה מעניין תעדכן אותנו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר נסה להישתמש בשיטת הטיפה בגודל של (תירס?!) באמצע המעבד ואז לסגור את הקירור

כמובן לא ללחוץ את הקירור עד הסוף ולתת לברגים לעשות את שלהם כשאתה מחזק אותם בצורה נכונה 2 סיבובים כל פעם ואז הבורג השני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...