למשוך כסף מפייפאל, בלי להסתבך אם מס הכנסה, אפשרי? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למשוך כסף מפייפאל, בלי להסתבך אם מס הכנסה, אפשרי?

jetman

Recommended Posts

שאלה פשוטה, כרגע נגיד יש לי 50$ בחשבון פייפאל, בעבר קיבלתי מזומן בדרך כזאת, בעברתי לחשבון פייפאל של חבר, והוא החזיר לי במזומן. הבעיה שכמה אנשים אחרים אומרים שמס עוקבים אחרי זה. שאלה נוספת היא, האם ניתן להעביר כסף לכל חשבון בנק ישראלי, והאם מס הכנסה עוקב אחרי זה? עצלי לחשבון פייפאל, מקושרת רק ויזה, ונאמר לי שזה מספיק, כדי לחשוף מידע למס הכנסה, כי הוא מקושר לחשבון הבנק בארץ. רעיונות? תגובות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הכנסות מדברים שאני מוכר באיביי מידי פעם, זאת לא הכנסה קבוע או משהו כזה, פשוט בארץ ביד שני אי אפשר לקבל סכומים הגיונים.

אם נגיד, אני משלם לחנות, בעברת כסף, מחשבון פייפאל, לחשבון של חנות, זה משנה לחנות? אם זה מחשבון בנק בארץ, או מחשבון פייפאל נגיד?

האם העבודה שכרטיס האשראי שלי, מקושר לחשבון פייפאל, מאפשרת למס הכנסה, לעקוב אחר עו"ש, של חשבון בפייפאל שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצורכי מס, ממש לא משנה אם זו הכנסה קבועה או מעסקה מזדמנת, אתה בכל מקרה חייב במס.

לי יצא להעביר מספר פעמים כסף מחשבון הבנק שלי לחשבון הבנק של אחרים (שקנו עבורי דברים), ומס הכנסה מעולם לא יצרו איתי קשר.

אני לא חושב שהם מתעסקים בסכומים קטנים.

אבל אני לא יודע מה קורה מבחינת כרטיסי אשראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, אני לא מדבר על חשבון בנק, כי שם זה כסף שאתה הרווחת ממשכורת. במילים פשוטות, האם יש לי מה לדעוג ממס הכנסה, אם אני משלם על קניה של מוצר בארץ, לעסק שמכבד תשלום בפיי פאל? או העברה בנקאית מחשבון פיי פאל, לאותו בית העסק, לי נראה יותר בטוח לשלם דרך פיי פאל, בעצמאות פיי פאל עצמו, ולא העברה בנקאית. מה שכן, חברת ויזה, כאשר שולחת לי דף חשבון, קיים פירוט על רכישות שלי, שזה מדאיג אותי, רק נראה שזה קורה על תשלום בעצמאות כרטיס אשראי, כאשר נגמר כסף בפיי פאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה אופציות.

או שאתה טרול או שאתה סובל מפראנויה או שאתה שקרן לא כל כך טוב.

נראה לך שמעניין את מס הכנסה העברה טיפשית של $50 דרך פייפאל? אתה נורמלי?

תמשיך בחייך כרגיל. תעשה לנו טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר שאם היה סכום גדול יותר, נגיד 2000₪, היה מה לדעוג? כל השאלות הן מסיבה פשוטה, אני מוכר באיביי כבר כמה שנים, לא עסק, פשוט מוכר מידי פעם דברי יד שניה, כי בארץ אי אפשר לקבל מחיר טוב. ועד כו, לא העברתי כסף מחשבון פייפאל לשום מקום, הכסף משם הלך לקניות הבאות מאתרים מחו״ל, כמו איביי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במילים פשוטות: הלבנת הון היא פעולה פיננסית הנעשית תוך הסתרת זהות המקור והיעד של הכסף המועבר בפעולה זו. בדרך זו ניתן להפוך "הון שחור", שהוא כסף שמקורו בהשתמטות ממס או בפעילות פלילית (כגון סחר בסמים) לכסף שאינו מעורר חשד. הלבנת הון נחשבת לעבירה פלילית. מתוך ויקיפדיה.

לא הייתה צריך להעלות את הנושא הזה בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מוכר סמים פה או משהו חח, אם היית מוכר משהו ביד שניה בארץ, ומקבל כסף במזומן, זה גם לא חוקי? המדינה כבר קיבלה מס, על מוצר אותו אני מוכר, אז אני אמור לשלם פעמיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת - שאלה מעניינת... בטוח שזו לא הפעם הראשונה שזה עולה.

בכלל, בלי קשר לפייפאל, מה הדין בעיסקה יד2? כשמדובר בדירה יד2 זה די ברור...

מה לגבי יד2? ריהוט? כרטיס מסך? דיסק קשיח ב-100 ש"ח?

מה הדין?

האם זה כמו בהשכרת דירות שיש פטור מלא מדיווח/מס עד תקרה מסויימת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הנ"ל - גם ממכירת דירה יד2 לא צריך לשלם מס הכנסה (כידוע היטב) וודאי לא ממכירת ציוד יד2 או משיכה מפייפאל.

אם פותח הדיון מתפרנס ממכירת פריטים באיביי באופן תדיר ובסכומים משמעותיים - זה סיפור אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפקודת מס הכנסה יש פטור על מכירת חפצים יד שנייה שהיו בשימוש. למשל אם מישהו קונה חדשה ומוכר את הישנה.

במקרה של פותח הדיון, יכול להיות שפעולותיו עונות לתנאים של "עסקת אקראי", ואז הוא כן יחויב במס (פירותי ולא הוני).

כפי שצוין מעליי, מכירת דירה זה עניין אחר. ראשית, מדובר במס על רווח הון ולא במס על רווח פירותי. ושנית, יש לכך כללים מיוחדים והמס על רווח ההון ממכירת דירה נקרא "מס שבח". מי שהעסק שלו הוא מכירת דירות, זה כבר מס פירותי שכן הדירות נחשבות למלאי בעסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...