למה אנשים מאמינים רק בכותל המערבי ? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אנשים מאמינים רק בכותל המערבי ?

digitalseeker

Recommended Posts

למיטב הבנתי...יש את כל ארבעת הכתלים....למה המקובעות סביב הכותל המערבי ?

מישהו יודע ?

בויקיפדיה רשום משהו בסגנון "סיבות היסטוריות מגוונות", ואינטרפטציה לא נכונה שהכותל המערבי של הכותל הוא הכי קדוש -כאשר זה לא הכותל של בית המקדש אלא של הר הבית.

אשמח לידע אם למישהו יש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב הבנתי...יש את כל ארבעת הכתלים....למה המקובעות סביב הכותל המערבי ?

מישהו יודע ?

בויקיפדיה רשום משהו בסגנון "סיבות היסטוריות מגוונות", ואינטרפטציה לא נכונה שהכותל המערבי של הכותל הוא הכי קדוש -כאשר זה לא הכותל של בית המקדש אלא של הר הבית.

אשמח לידע אם למישהו יש ?

כבר הבהירו לך אחרים שיש רק כותל מערבי..

ובכל מקרה הסיבות הן באמת היסטוריות.

השלטון הזר ששלט בארץ , בעיקר השלטון המוסלמי והעותומני שנמשכו מאות שנים,

מנע מיהודים לעלות להר בית, ובתקופות מסוימות אף את הישיבה והכניסה לירושלים.

המקום הכי קרוב להר הבית בו יכלו היהודים להתפלל היה הכותל המערבי,

וכשמעשה דתי נמשך זמן רב הוא הופך למנהג.

יכולה להיות גם סיבה דתית הילכתית לקיבוע המנהג.

מכיוון שעליה להר הבית דורשת טיהור מיוחד, ודורשת את הכרת גבולותיו השונים במדויק,

ומכיוון שלא היתה ליהודים אפשרות לטיהור ולהכרת הגבולות,

הרי שהלכה עצמה מנעה מהיהודי לעלות להר הבית ולהסתפק בתחליף קרוב.

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%9C_%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%99

^הכותל הדרומי^

אני משער שהמשפט הזה מרמז על שאר הכתלים -

הכותל המערבי, שהוא הארוך מבין הכתלים
בנסיבות היסטוריות שונות, זכה כותלו המערבי של הר הבית למעמד מיוחד מביניהם

אז למה דווקא המערבי ? משהו פה לא מובן לי...זה החומה של הר הבית נכון ?

יש עוד כתלים - יש שערים בשאר הכתלים - מדוע מתעלמים משאר הקירות ?

אשמח להבהרה בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע - ביהדות שאני מכיר אסור השימוש בצלמים - איך מזה שסובבו את זה שזה זכר לביה"מק זה כב ר מופלא בעיני.

אתה כנראה לא מכיר יהדות מספיק טוב..

אם היית מכיר היית יודע שאין כאן שום קשר לצלמים, שפירושם פסלים המייצגים אלים או עבודה זרה כלשהי.

הכותל הוא המקום הקרוב ביותר להר הבית, והוא גם שריד המזכיר את בית המקדש.

איך זה שתמונה של הבית של סבא שלך הוא זכר של הסבא שלך, ממש מופלא בעיני..

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קול האמת - נראה לי שכאשר אני הייתי בישיבה אתה עוד לא נולדת... אתה לא יודע מי אני מאיפה אני בא ומה הרקע שלי.

היהדות היום הפכה (לאט לאט) לעבודת אלילים קמיעות לחשים צלמים ואבו ללה. אני ברמה של מתבייש היום במה שנהיה פה - במקום האמונה האמיתית שכל אדם מגיע אליה בזכות עצמו אנחנו הפכנו עם של עובדי אלילים לא פחות גרועים מהחברה שמסביבנו. מתעסקים בחרמות בכשפים בעין רעה בהשטחות על אבנים (קברים כותל ומה שביניהם) ובקבלת טובות הנאה בתמורה ל"שכר מצווה" (אני מפנה אותך לכמה וכמה מקרים שבהם אנשי שררה מהציבור החרדי נפתסו בקלקלתם במתן שוחד וברמאות ממש - על "לא תענה ברעך עד שקר" הם לא שמעו כנראה...)

אני כיום אדם חילוני אבל אני מכיר טוב מאוד מהי יהדות אמיתית ולא הגיחוך שחלקים גדולים מן הציבור הזה מתעסקים בו. אני הולך מדי פעם לביהכ"נס ומלמד את הילדים שלי יהדות אמיתית מהי - אהבה לזולת\ דאגה לעני ולאביון אכפתיות וכיבוד אב ואם.

והערת אגב אחרונה (אני מקווה - כי מנסיוני אין מה להכניס הגיון למי שאמונתו מבטלת אמונתו\דעתו של אדם אחר) - הפורום הוא פורום מחשבים וטכנולוגיה - מדהים בעיני איך יש כאן משתמש (כן אתה קול האמת) - שעד כמה שאני רואה לא כתב ולו פוסט אחד בנושאים האלה אבל בדיונים כאלה אתה פורח.

אין - ולא תהיה פה סתימת פיות - אבל המרחק הוא מאוד גדול.

ברוח הימים המתרגשים עלינו (ולא בציניות) גמר חתימה טובה.

אגב 2 - אין לי שום תמונה של סבא שלי - ולמעשה התמונות היחידות שנמצאות אצלי בבית הם התמונות של המשפחה שלי וציורי אומנות. אנשים שמתים לא מעניינים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע באיזה ישיבה היית, אבל הדעות שלך בנוגע לדת (מבחינתי) עקומות לגמרי.

ללכת לכותל (שריד מבית המקדש) זה עבודת אלילים? אתה קורא לבית המקדש שזה הדבר הכי קדוש לעם היהודי פסל?

להשתטח על קברים זה עבודת אלילים?, לבקש מרשב"י שיתפלל עלייך זה עבודה זרה? להדליק נר לבבאסאלי זצ"ל זה עבודה זרה?

אתה בטח גם מלמד את הילדים שלך שאברכים בכולל\ישיבה הם אוכלי חינם ומשתמטים מהצבא, אני כבר מתאר לעצמי באיזה ישיבה היית :(

בנאדם "דתי" שסרח בין אם בפומבי בין אם בחדרי חדרים, זה לא דוגמא לדת שלנו, אתה רציני?

בנאדם שהיה בישיבה לא יכול לשנוא את הדת בגלל ח"כ\רב\איש ציבור דתי כלשהו שסרח, כי הוא מכיר ואוהב את השם ואת הדת באופן אישי ולא באופן ציבורי כמו שחילוני רואה את זה, שחילוני אומר "הדתיים האלה תראה את הרב הזה והסיפור ההוא" אני מבין אותו, כי הוא לא יודע ולא למד ולא נחשף, אז הוא חושף שהדת שלנו היא איזשהי תוכנית שתלויה בכמה רבנים\אנשי ציבור, הדת שלנו היא פרטית ואישית לכל יהודי ויהודי וגם לכלל.

ובטח שאי אפשר להכפיש דת שלמה בגלל אדם מסוים או מספר אנשים, גם את האיסלאם לא מכפישים בגלל החמאס אז קל וחומר את היהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קול האמת - נראה לי שכאשר אני הייתי בישיבה אתה עוד לא נולדת... אתה לא יודע מי אני מאיפה אני בא ומה הרקע שלי.

היהדות היום הפכה (לאט לאט) לעבודת אלילים קמיעות לחשים צלמים ואבו ללה. אני ברמה של מתבייש היום במה שנהיה פה - במקום האמונה האמיתית שכל אדם מגיע אליה בזכות עצמו אנחנו הפכנו עם של עובדי אלילים לא פחות גרועים מהחברה שמסביבנו. מתעסקים בחרמות בכשפים בעין רעה בהשטחות על אבנים (קברים כותל ומה שביניהם) ובקבלת טובות הנאה בתמורה ל"שכר מצווה" (אני מפנה אותך לכמה וכמה מקרים שבהם אנשי שררה מהציבור החרדי נפתסו בקלקלתם במתן שוחד וברמאות ממש - על "לא תענה ברעך עד שקר" הם לא שמעו כנראה...)

אני כיום אדם חילוני אבל אני מכיר טוב מאוד מהי יהדות אמיתית ולא הגיחוך שחלקים גדולים מן הציבור הזה מתעסקים בו. אני הולך מדי פעם לביהכ"נס ומלמד את הילדים שלי יהדות אמיתית מהי - אהבה לזולת\ דאגה לעני ולאביון אכפתיות וכיבוד אב ואם.

והערת אגב אחרונה (אני מקווה - כי מנסיוני אין מה להכניס הגיון למי שאמונתו מבטלת אמונתו\דעתו של אדם אחר) - הפורום הוא פורום מחשבים וטכנולוגיה - מדהים בעיני איך יש כאן משתמש (כן אתה קול האמת) - שעד כמה שאני רואה לא כתב ולו פוסט אחד בנושאים האלה אבל בדיונים כאלה אתה פורח.

אין - ולא תהיה פה סתימת פיות - אבל המרחק הוא מאוד גדול.

ברוח הימים המתרגשים עלינו (ולא בציניות) גמר חתימה טובה.

אגב 2 - אין לי שום תמונה של סבא שלי - ולמעשה התמונות היחידות שנמצאות אצלי בבית הם התמונות של המשפחה שלי וציורי אומנות. אנשים שמתים לא מעניינים אותי.

אם למדת בישיבה הרי שדבריך חמורים פי כמה.

כי מי שלמד בישיבה אמור לדעת שהכותל איננו צלם, ומה שנעשה בצמוד אליו איננו עבודה זרה.

נושא השרשור הוא הכותל, ואתה עובר להתקפה חזיתית על כל המנהגים של הדתיים.

גם אני לא אוהב מנהגים מסוימים המזכירים עבודת אלילים, אך אני תמיד מעדיף דיונים המתמקדים בנושא.

אני כותב בענינים שאני מתעניין בהם ובעיקר מבין בהם.

אני מבין מעט במחשבים, תמיד תיקנתי ושידרגתי את המחשבים שלי בעצמי,

אך אינני מוצא ענין בדיונים על עריכת , , או כרטיס מסך, אלא אם אני זקוק למידע מסוים.

התמונה של הבית של הסבא נועדה להיות משל ודוגמה, לא חיטטתי באלבום התמונות שלך.

גמר חתימה טובה!

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם גבריאל לחלוטין. הכותל ובכלל, בית המקדש הינם סממנים "פאגאנים" וסליחה על הביטוי - אחושילינג צלמים ופסלים.

הרעיון של בית המקדש מגוחך מיסודו - מבנה שאמור להיות משכנו הפיזי של אותה יישות בלתי נראית, בלתי נשמעת ובלי נתפסת.

קשה לשכנע את העם להאמין במשהו שהם לא רואים, לא שומעים ולא עדים לנפלאותיו.

אז בנו בית והכריזו- זה בית ה', כדי שלעם הפשוט יהיה משהו מוחשי אחד לפחות. כמובן שזה היה רצון ה' ולא רצונם...כמה נוח.

וכמו שאומרים בימנו - לפחות תנו קרדיט (לעמי האזור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה מסתכל על זה מפרספקטיבה חילונית אני מקבל את זה (לא מאמין בזה אבל מכבד את הדעות שלך).

אבל שבנאדם אומר שהוא למד בישיבה ומדבר כך זה עניין אחר, בכל מקרה כל אחד יאמין במה שטוב שלו, אני לא פה לשנות אף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להשתטח על קברים זה עבודת אלילים?, לבקש מרשב"י שיתפלל עלייך זה עבודה זרה? להדליק נר לבבאסאלי זצ"ל זה עבודה זרה?

זו עבודת אלילים במסגרת הדת היהודית, לא בדיוק עבודה "זרה"

בנאדם "דתי" שסרח בין אם בפומבי בין אם בחדרי חדרים, זה לא דוגמא לדת שלנו, אתה רציני?

אנשים מאותה קבוצה דתית בעלי מעמד - רבנים, מורים ואבות מסוימים, בכמה מקרים נודעו בכך שהם מלמדים את ילדיהם שהקבוצה שלהם חיה על פי כללי מוסר נעלים, ואצל "החילונים" ו/או מי שאינו בקבוצה שלהם חטאים כאלה הם בגדר נורמה

הם טוענים לא פחות ולא יותר, שהקבוצה שלהם מושלמת והקבוצות האחרות חיות בחטא

בדיוק בטענה זאת הם יצרו את הקונטקסט לדברי gabriel6

בנאדם שהיה בישיבה לא יכול לשנוא את הדת בגלל ח"כ\רב\איש ציבור דתי כלשהו שסרח

האם אתה מתיימר לקבוע שבגלל זה gabriel6 יצא מהישיבה והפך לחילוני ? או בכללי מתיימר לדעת על מה חושבים אחרים ?

הדת שלנו היא פרטית ואישית לכל יהודי ויהודי וגם לכלל.

הדת היהודית מלאה בעסקנות שמתערבת בעניינים של אנשים, בין אם הם דתיים (מזרמים שונים), חילוניים, אתאיסטים/אגנוסטים או בני דתות אחרות. אתה יכול להיות מה שאתה בתחום האישי, אבל לא יכול לצפות שהממסד הדתי בישראל 2014 לא יתערב לך בחיים, לא יקבע לך מה מותר, ולא יגע בילדים שלך כשהם לומדים בבית הספר

ובטח שאי אפשר להכפיש דת שלמה בגלל אדם מסוים או מספר אנשים, גם את האיסלאם לא מכפישים בגלל החמאס אז קל וחומר את היהדות.

אבל ניתן להכפיש את האנשים הנ"ל אישית. כשיש הרבה כאלה או כשמישהוא מהם לוקח את תפקיד המנכ"ל על היהדות, זה אמור לעלות שאלות והרבה. כנ"ל האיסלאם

אם למדת בישיבה הרי שדבריך חמורים פי כמה.

כי מי שלמד בישיבה אמור לדעת שהכותל איננו צלם, ומה שנעשה בצמוד אליו איננו עבודה זרה.

ניתן להבין מדבריך שאת זה מלמדים בישיבה. האם זה אומר שדברים אלה נכונים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו עבודת אלילים במסגרת הדת היהודית, לא בדיוק עבודה "זרה"

אנשים מאותה קבוצה דתית בעלי מעמד - רבנים, מורים ואבות מסוימים, בכמה מקרים נודעו בכך שהם מלמדים את ילדיהם שהקבוצה שלהם חיה על פי כללי מוסר נעלים, ואצל "החילונים" ו/או מי שאינו בקבוצה שלהם חטאים כאלה הם בגדר נורמה

הם טוענים לא פחות ולא יותר, שהקבוצה שלהם מושלמת והקבוצות האחרות חיות בחטא

הדת היהודית מלאה בעסקנות שמתערבת בעניינים של אנשים, בין אם הם דתיים (מזרמים שונים), חילוניים, אתאיסטים/אגנוסטים או בני דתות אחרות. אתה יכול להיות מה שאתה בתחום האישי, אבל לא יכול לצפות שהממסד הדתי בישראל 2014 לא יתערב לך בחיים, לא יקבע לך מה מותר, ולא יגע בילדים שלך כשהם לומדים בבית הספר

אבל ניתן להכפיש את האנשים הנ"ל אישית. כשיש הרבה כאלה או כשמישהוא מהם לוקח את תפקיד המנכ"ל על היהדות, זה אמור לעלות שאלות והרבה. כנ"ל האיסלאם

ניתן להבין מדבריך שאת זה מלמדים בישיבה. האם זה אומר שדברים אלה נכונים ?

התגובה שלך עושה חיבור בין מעשים או אמירות של רבנים וקבוצות חרדיות, לבין היהדות.

לא כל מה שאומרים או עושים דתיים מייצג את היהדות,

ובדיון עניני יש להפריד ביניהם באופן ברור.

אלו שרוצים להכפיש את היהדות עושים את החיבור הזה באופן קבוע.

לא צריך להיות תלמיד ישיבה כדי לדעת שהכותל איננו צלם,

גם ידע מיזערי ביהדות מספיק כדי לדעת זאת.

וזה מה שהופך את אמירת תלמיד הישיבה לחמור יותר...

מבחינת קל וחומר...( עוד חוק יהודי הילכתי חשוב מאד ).

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...