שאלת Excel למתקדמים - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת Excel למתקדמים

Yotam.B

Recommended Posts

היי לכולם,

אני לומד קצת אקסל עכשיו לקראת הלימודים, אז אני מנסה כל מיני דברים בו

ויש לי איזו שאלה שנתקלתי בה, אז אני מקווה שזה אכן הפורום הנכון לשאול אותה.

אז יצרתי טבלה כלשהי של השוואת מחירם:

2q9c10i.jpg

בכל מקרה,

כפי שניתן לראות, עשיתי פילטר לתאים העליונים.כמו כן, איחדתי תאים על מנת למיין בן סוגי המחשבים הרבים.

כעת, אני רוצה לפלטר לדוגמא רק את השורה של הiMac ואם אני עושה זאת, אז הוא מציג לי רק את השורה הראשונה שלו ולא את כל ה5 כפי שמיינתי את זה.

שאלתי היא האם ניתן לגרום לתא של הiMac להיות כמקשה אחת ביחד עם 5 המחשבים שכאשר אני אבחר להציג רק את הiMac הוא יציג לי את כל ה5 דגמים?

תודה לכל העוזרים ! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שזה סקרן אותי, אז חיפשתי קצת. מסתבר שכל מומחי אקסל מסכימים שאיחוד תאים הוא רעיון ממש מזיק שיש להימנע ממנו ושאין שום דרך נורמלית לפלטר עם זה.

חשבתי שאולי אפשר לכתוב כמה פונקציות VBA מאחורי הקלעים, אך גם פה אומרים שVBA משתגע כשיש תאים מאוחדים. ובכל מקרה זה כנראה יהיה פתרון מאוד מסובך, מלוכלך ולא גמיש.

בינתיים הרעיון הכי אלגנטי שמצאתי הוא שימוש בעמודת עזר שבה התאים לא יהיו מאוחדים, אלא משוכפלים, אבל העיצוב יהיה כמו בעמודה המקורית, כך שזה ייראה כאילו הם מאוחדים, אבל הפילטרים יעבדו:

http://www.extendoffice.com/documents/excel/1955-excel-filter-merged-cells.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שזה סקרן אותי, אז חיפשתי קצת. מסתבר שכל מומחי אקסל מסכימים שאיחוד תאים הוא רעיון ממש מזיק שיש להימנע ממנו ושאין שום דרך נורמלית לפלטר עם זה.

חשבתי שאולי אפשר לכתוב כמה פונקציות VBA מאחורי הקלעים, אך גם פה אומרים שVBA משתגע כשיש תאים מאוחדים. ובכל מקרה זה כנראה יהיה פתרון מאוד מסובך, מלוכלך ולא גמיש.

בינתיים הרעיון הכי אלגנטי שמצאתי הוא שימוש בעמודת עזר שבה התאים לא יהיו מאוחדים, אלא משוכפלים, אבל העיצוב יהיה כמו בעמודה המקורית, כך שזה ייראה כאילו הם מאוחדים, אבל הפילטרים יעבדו:

http://www.extendoffice.com/documents/excel/1955-excel-filter-merged-cells.html

נראה מענייו מאוד ! תודה רבה :)

עכשיו ניסיתי: עובד מצויין ! פשוט וגאוני !

שוב- תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...