oc למחשב שלי.. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

oc למחשב שלי..

yakirmizrahi

Recommended Posts

שלום חברים!

ברשותי מחשב שנקנה לפני פחות או יותר חמש שנים ואני בהתלבטות אם לקנות מחשב חדש/להחליף חלקים/לעשות oc.

החלקים שברשותי:

cpu: intel i5 750 2.67

mb :gigabyte p55 us3l

memory: 4g 1333 gaming

gpu: sappire hd 5850

אשמח לייעוץ לגבי Oc לחלקים אלו וגם הדרכה תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה...

בעיקרון קצת איטיות, נגמרה לי גם האחריות על כל המוצרים והייתי שמח להתנסות ב oc.

חיפשתי כל כך הרבה ברשת מידע על oc לרכיבים שלי ללא הצלחה לכן העלתי מודעה כאן!

קירור למעבד שלי הוא cooling freezer rev2.0

מארז coolermaster cm 690

נ.ב כמו שרשמתי הזיכרון שלי כרגע הוא 4 גיגה ואני שוקל בחיוב להגדיל אותו למינימום 8 ובמקסימום 16 למרות שאני לא יודע עד כמה אני ירגיש הבדל.... אבל עדיין עם המשחקים והתוכנות של היום בעדיפות שיהיה מינימום 8..

תקנו אותי אם אני טועה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מרגיש איטיות:

1) תעשה פירמוט, זה כמו אוויר צח לנשימה. כמו כן, תנקה אבק מהמארז, זה תמיד טוב.

2) תרכוש כונן SSD. זה ישפר לך את זמני הטעינה והחוויה הכללית של המחשב לאין ערוך. לדוגמא: Crucial MX100 256GB ב550 ש"ח בפלונטר. כונן הSSD המשתלם ביותר בארץ.

אני מניח שאחרי הצעדים הנ"ל לא חייב את שניהם אך 1) ישפר לך את המהירות בחינם.

בנוגע לזיכרון הראם, 16GB זה מיותר אלא אם יש לך תוכנות מיוחדות שדורשות את זה. 4GB ראם וכונן SSD יעשו את העבודה.

למשחקים תוספת של 4GB יכול לעזור. לפעילות שוטפת, SSD הוא בעל תועלת רבה יותר.

בכל מקרה: Zeppelin 4GB DDR3 1600 ב175 ש"ח ADATA 8GB DDR3 1600 ב360 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי פירמוט וניקוי אבק כבר בוצע...

לגבי הזיכרון שרשמת 1600 לא מתאים למעבד... המהירות המקסימלית שהמעבד יכול לעבוד איתה הוא 1333 ככה שזה לא מתאים.

לגבי אין לי ספק שזה יעזור אני בנתיים בהתלבטות איזה לקנות, האופציה שאתה נתת לי נשמע מעניינת אך הוספה של עוד כמה עשרות שקלים אני יכול לקנות את הסמסונג שהמהירות כתיבה יותר מהירה...

עכשיו יש לי כבר שני כוננים קשיחים אחד של 2 טרה והשני של 500 גיגה אני לא יודע אם אני יכול לחבר עוד כבל sata בנוסף, אין לי בעיה לוותר על ה 500 גיגה אבל השאלה נוספת היא האם אני יכול לשים באמצעות תושבת מיוחדת במארז הנ"ל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת לא צריכה להיות בעיה מהמעבד

אבל צריך שהם יתאימו כמה שיותר לזיכרונות שיש לך היום

בציפסט p55 יש 6 חיבורי sata 3 אז אין בעיה של חיבורים

יש מתאמים פשוטים לSSD ככה שתוכל להתקין אותו בכלובי ההרדיסקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי איך לא תהיה בעיה עם הזיכרון?! לפי המידע שיש ב ark- המעבד תומך רק במהירות 1333 או 1033 כמו שרשמתי הזיכרונות שלי עובדים ב cl 8 לא נראה לי שאני ימצא היום אותו cl האופציה שלי זה להחליף את הזיכרונות הקיימים בשני סטיקים של 8 giga...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תהיה בעיה להשתמש ב 1600MHZ כי הלוח ישנמך את המהירות של הזיכרון לכמה שהמעבד תומך, בעיקרון אם לוקחים בתדר גבוה יותר ממה שהמעבד תומך בברירת המחדל אז בד"כ זה למי שממהיר את המעבד ואז גם את הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא שקלים בודדים בלבד בין 1333 ל1600.

אם תרכוש את המהיר זה יועיל לך גם במחשב הבא (בהנחה שלא תרכוש מערכת עם ddr4) כמו''כ ביד שניה הוא שווה יותר. בשביל 10 ש''ח הבדל...

אז בוא נגיד שקניתי 1600 אני יצטרך להוציא את מה שיש לי כרגע או שאני יכול להשאיר אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...