קירור לתושבת 1150 ברמת הכניסה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור לתושבת 1150 ברמת הכניסה

SEangel

Recommended Posts

שלום.

לבניית מחשב תקציבי, יש לי את האפשרויות הבאות: שימוש במעבד בתצורת BOX (כולל מאוורר ג'נרי) או שימוש במעבד בתצורת TRAY בתוספת מאוורר עד 60-70 שקלים.

השניים שהתמקדתי בהם הם:

http://ksp.co.il/?uin=15487 - בגלל שהייתי מרוצה מהם בימים שהיה לי AMD.

http://ksp.co.il/?uin=21964 - קירור עם צינורות קירור במחיר מעולה. (כמעט ולא מצאתי ביקורות עליו ברשת, בטח שלא מבחנים השוואתיים.)

לא מתוכנן (גם המעבד והלוח יהיו תקציביים) ונדרש שקט סביר (המחשב לא יהיה בחדר שינה, אך שלא ירעיש כמו טרקטור).

איזה מהאופציות עדיפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל גדול בין קירור ה BOX וקירור גנרי

- קירור ה BOX הוא קירור בסיסי ואמין, שמיוצר על ידיי יצרני מאווררים מובילים כמו Sanyo Denki, Delta וכדומה. הוא אופציה טובה למחשב בסיסי

- קירור גנרי הוא Deep cool ודומיו, יש בהם מבנה צלעות פרימיטיבי שלא מתקרב ליכולות הקירור של צלעות ה BOX, ומאוורר לא איכותי שמתחיל להרעיש אחריי 3 חודשים ומת אחריי שנה. הוא לא אופציה לאף מחשב

כך שהייתי ממליץ למחשב בסיסי על קירור ה BOX או על קירורים בסיסיים כמו של . יש גם את קירור הצלעות הדקות של Zalman שאני אישית פחות מעדיף אבל הוא עדיין אופציה למעבד חלש

נקודה חשובה : ממיר המתח של המעבד, אלה הקוביות השחורות והרכיבים האחרים שעומים צמוד אליהן על הלוח באיזור הסוקט

ממיר המתח מתחמם וצריך קירור, והוא מתחמם יותר ככל שהמעבד שמחובר אליו חזק יותר

קירורים שמזרימים אוויר בכיוון הלוח כמו ה BOX מספקים את כל דרישות הקירור של ממיר המתח. קירורים כמו דגמים מסוימים של לא מזרימים אוויר על ממיר המתח (או על חלק ממנו), וזה אומר שהם לא מתאימים למעבד חזק (שאיתו ממיר המתח מתחמם משמעותית) ו/או שצריך להשלים את הקירור על ידיי מאווררי מארז מתאימים בפינה שבה המעבד נמצא. למשל, בקירורי "מגדל" על מעדים חזקים רצוי להשתמש במארז שבו הספק למטה ויש מאוורר מוציא מעל האיזור בקיר העליון של המארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המענה המהיר.

א. הבנתי ממך שהקירור בגרסת הBOX אמור לספק.

ב. לגבי ממיר המתח, זה חדש לי. במחשב שלי יש מגדל (של ThermalRight) והמאוורר של המארז היה תקול משהו כמו 3 חודשים (עד שהחלפתי מאוורר). יכול להגרם ללוח נזק קבוע מכך?

ושוב, תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרס איטי מתמשך (כזה שגורם למחשב למות אחריי כמה שנים בודדות) קורה גם בטמפ' לא כאלה גבוהות, ובמיוחד אם יש שילוב של כמה גורמים

דברים שיכולים להרוס ממיר מתח :

- מארז לא מספיק

- מעבד לא מספיק (כך שהמעבד חם מידי והחום עובר ממנו לרכיבי ממיר המתח בהולכה דרך הלוח)

- מעבד שלא מזרים אוויר על ממיר המתח + מארז ללא אוורור תחליפי כלשהוא לאותה פינה, כך שממיר המתח עומד בפינה חמה

- מעבד חזק מידי על לוח שלא בנוי לתמוך בו - למשל מעבד 130W על לוח שבנוי ל 90W

- מעבד חזק על לוח לא איכותי - למשל מעבד 90W על לוח שרשמית תומך בו, אבל מציאותית לא בנוי לעמוד בצריכה של 90W לאורך זמן

- אוברקלוק/העלאת מתח גבוהים מידי - הם מעלים את צריכת החשמל של המעבד, ואם הם גבוהים מידי הם יעברו את המקס' שממיר המתח יכול להחזיק בלי נזק

- עבודה אם ספק גנרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...