הפעלת וואטסאפ על יותר ממכשיר אחד - עמוד 2 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפעלת וואטסאפ על יותר ממכשיר אחד

shaks

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ומהר מאד זה נהפך לספאם , מכיוון שאתה לא תצליח לעקוב אחרי הכל , בדיוק כמו .

בעיקרון אתה יכול לעשות גיבוי של וואטסאפ כולל המידע ( גיבוי מלא בעזרת תוכנה כלשהי) , לדחזר את התוכנה במכשיר האחר , ואז החשבון יהיה אותו חשבון ( מקושר למספר טלפון שאיתו נרשמת).

אני לא יודע אם הם יכולים לעלות על זה , אבל אתה מוזמן לנסות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזו הסיבה הראשונה (מתוך רבות) ש-Hangouts הוא פתרון צ'אט הרבה יותר טוב מ-...

זה הדבר הכי מצחיק שקראתי בתקופה האחרונה :)

כמו ש-shaks אמר, שום "פיתרון צ'אט" לא שווה כלום אם אין בו קהל משתמשים.

וב-hangouts של עם כל הכבוד - אין משתמשים.

להשוות את זה לוואטסאפ זה פשוט מגוחך בקנה מידה כלכך כלכך גדול....

דווקא הפייסנג'ר (פייסבוק-מסנג'ר) הוא אכן הפיתרון האידיאלי, גם בתיאוריה וגם בפועל - ואם shaks לא ראה אנשים שמשתמשים בו באופן קבוע אז הוא... מוזר. אולי הוא שייך למיעוט הקיצוני שלא מחזיק בחשבון פעיל.

הפייסנג'ר נשמר ב"ענן" ולכן תמיד מעודכן בכל המכשירים, תמיד יש גיבוי מלא של ההיסטוריה בלי חששות - גם במקרה של החלפת מכשיר וגם במקרה של גניבה/איבוד מכשיר ללא הכנה מראש, ובנוסף לזה הוא כולל כל מה שצריך בשביל להיות רלוונטי - יש בו כל מה שצריך ברמה הטכנית החל משיחות טקסט + שימוש מלא בסמיילים + הוספת תמונות + הוספת קבצים כ-attachments + שיחות קוליות (שאין אפילו בוואטסאפ) + שיחות + קבוצות ועידה... וכמובן הכי חשוב: מאגר משתמשים מלא ומוחלט.

למעשה, וואטסאפ דומה יותר לפתרונות צ'אט הישנים סטייל ICQ/מסנג'ר (וגם hangouts), שבהם היית צריך לתת את ה"יוזר" שלך (או את מספר הטלפון במקרה של וואטסאפ), לעומת הפייסנג'ר שהוא כבר פיתרון הצ'אט המודרני של המאה ה-21 לשם שינוי - כזה שהוא אינטגרלי ומתחבר בשקיפות לאורח החיים הטבעי שלך ולא דורש ניהול יוזר נפרד.

יש לך חבר/מכר במציאות? רוב הסיכויים שיש לך את הפייסבוק שלו הרבה לפני שיש לך את הטלפון. ולהיפך, מעטים מאוד הם האנשים שיהיה לך את הטלפון שלהם אבל לא את הפייסבוק. וזה רלוונטי ומייצג את הרוב המוחץ של הציבור - בוודאי אלה שמשתמשים בשירותי צ'אט. אז בשביל מה סתם לנהל עוד חשבון תקשורת? כבר יש לך אחד שבאופן טבעי מאונדקס כבר לפי שמות וחוסך לך את הצורך לנהל מאגר "מספרים"/"שמות משתמש" נפרד.

אני יכול להעיד על עצמי שיש לא מעט אנשים שאין לי בכלל את הטלפון שלהם ואפילו לא חשבתי על זה בכלל, למרות שאני מנהל איתם שיחות על בסיס יומי.

ברור לי לחלוטין שפה בדיון אני לא אזכה לאהדה רבה, כי האתר הזה משום מה מרכז לתוכו את כל המוזרים הקיצוניים חסרי חיי החברה שמסרבים מטעמי עיקרון ופרנציפ להשתמש ברשת החברתית הגדולה בעולם (או בכלל).

אבל חשוב שהגולש האקראי שיגיע לפה ידע - הפייסנג'ר הוא פיתרון הצ'אט הטוב ביותר ואני לא רואה שום סיבה לא להשתמש בו. בוודאי ש-hangouts הוא לא תחליף ראוי, אין שם אנשים ואף אחד לא משתמש בזה. בטח ובטח שלא משתמשי שכמעט אוטומטית אתה יכול לפסול אותם מהסיכוי למצוא אותם שם, שהוא פשוט מאוד אפס. ורק לשם הבהרה - גם הסיכוי למצוא משתמשי ב-hangouts הוא אפסי. פשוט שם יכול להיות שיהיה להם כבר חשבון - ולכן, בכפיה, הם יופיעו ב-hangouts אפילו שהם בכלל לא משתמשים בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם זה שhangouts זהממש לא הפתרון האולטימטיבי בגלל שאין משתמשים.. (גם אם הוא 'טכנולוגית' נוח יותר, לא שיש לי מושג- אף פעם לא טרחתי לנסות אפילו)

ומילפורד, זה שאתה חושב שהפייסנג'ר יכול להחליף את הוואטסאפ זה מצחיק בדיוק באותה רמה..

והסיבה (לא היחידה) אבל העיקרית היא

שלפעמים אנשים רוצים לתקשר גם עם אנשים שהם לא חברים שלהם בפייסבוק

ההנחה שלך שיש לכולם את הפייסבוק של כולם לפני שהם רוצים לתקשר איתם היא מגוחכת...

דבר ראשון, בשביל חברות בפייסבוק אתה חייב שהצד השני 'יאשר' אותך קודם..

ואח"כ אתה צריך להיות מוכן לזה שכל מי שאתה מדבר איתו יהיה חשוף לכל התמונות,אינפורמציה וכל החיים שלך בערך שבפייסבוק...

-- אני אתן לך כמה דוגמאות מנוגדות רק המחיים הפרטיים שלי, ואני בטוח שיש לכל אחד עוד -

לא יודע אם יש לך את האינסטלטור שלך חבר בפייסבוק, אבל לי לא- וכן, אני מתכתב איתו בוואטסאפ כשצריך.

יצא לי יותר בפעם אחת בחו"ל לקבל מס' טלפון של איש קשר כדי שאני אדבר איתו בוואטסאפ בקשר לכל מיני כרטיסים ודברים כאלה

אח שלי חייל, ויש לו לכל המחלקה וואטסאפ שהמפקד שלו מעביר לו לשם איפה להגיע ביום ראשון וכל מני חארטות- הם נראה לך חברים בפייסבוק?

אמא שלי מלמדת בכללה, וכן, נהוג שם לתת את מס' הטלפון האישי לסטודנטים והם לפעמים- מתכתבים הווטסאפ.

יש לי לא מעט חברים שבכוונה לא מוסיפים את הורים שלהם כחברים בפייסבוק..

עם הבעל דירה שלי אני מתכתב בוואטסאפ - ואין לי אותו בפייסבוק

--- או סתם קבוצה זמנית לאירוע מסויים- (כמו "צוות חירום אש- תרגיל ארצי" --(דוגמא אמתית לגמרי!) נראה לך שיש לי את כולם בפייסבוק?? אני אפילו לא יודע מי אלה כולם..)

ולא, אין צורך לנהל שום יוזר לוואטסאפ... ותכלס, הרבה יותר פשוט להתקין וואטסאפ מלפתוח ..

נכון החסרונות של העיקריים של הוואטסאפ הם- שאין גיבוי בענן ושאין אפשרות להשתמש ביותר ממכשיר אחד..

אבל החסרונות האלה הם בכוונה-

גיבוי בענן הופך את כל ההתכתבויות להרבה יותר פגיעות לפריצות, וגם מזמינות יותר פריצות למשתמשים.

וכנ"ל לגבי משתמש ביותר ממכשיר אחד. כל שני וחמישי נפרצים חשבונות - בניגוד לוואטסאפ.

ואני ממש לא נגד הפייסבוק וכל זה - יש לי גם פייסנג,'ר וזה אחלה וזה נוח אבל יותר טוב מהווטסאפ זה פשוט לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי הערות:

1. בשום שלב לא אמרתי שאין סיבה להשתמש בוואטסאפ, או שהפייסנג'ר "מחליף" אותו (למרות שבפועל הוא בהחלט מחליף אותו בחלק משמעותי מאוד מהמקרים).

רק אמרתי שהפייסנג'ר היא פלטפורמת צ'אט טובה יותר - וזה נכון עובדתית, חד וחלק.

בשני המקרים אתה מקבל "ID" של מישהו (בפייסבוק - השם שלו; בוואטסאפ - הטלפון שלו; SAME SAME), ומדבר איתו. טכנית זה זהה לחלוטין, מלבד היתרונות הטכניים של הפייסנג'ר. אגב, יתרון עקרוני נוסף הוא שאתה לא חייב לתת את מספר הטלפון האישי שלך למישהו שאתה לא רוצה לתת לו אותו אלא רק לדבר איתו בצ'אט.. (מישהו אמר "בחורה שגבר מתחיל איתה", לדוגמה?)

אין שום בעיה שאתה מדבר עם האינסטלטור שלך בוואטסאפ (אבל באותה מידה אתה יכול פשוט לשלוח לו SMS רגיל), האינסטלטור שלך הוא לא קהל היעד שלך עבור תוכנת צאט. באותה מידה שאתה לא מדבר איתו בפייסבוק אני בטוח שגם לא היית מדבר איתו ב-hangouts.

וואטסאפ = טלפון. אתה לא מקבל את "הוואטסאפ" של כל האנשים האלה מהדוגמאות שלך, אתה מקבל את הטלפון שלהם. הוואטסאפ הוא בסך הכל פלטפורמת SMS מתקדמת יותר. וזה בסדר גמור.

2. כמעט כל מה שכתבת לגבי הפייסנג'ר הוא פשוט לא נכון עובדתית, כך שכמעט כל הטענות שלך בכלל לא רלוונטיות.

למשל, אתה ממש לא חייב להיות חבר של מישהו בפייסבוק (או בכלל להכיר אותו) בשביל לדבר איתו בפייסנג'ר, לא באופן פרטי ולא כחלק מקבוצת משתמשים.

הקבוצה שלך "צוות חירום אש - תרגיל ארצי" היתה יכולה באופן עקרוני להיפתח בפייסנג'ר בדיוק באותה מידה. וכן גם במקרה הזה לא היה לך את כולם בפייסבוק ואת חלקם בכלל לא היית יודע מי הם. בדיוק כמו בוואטסאפ.

טכנית ניהול קבוצות בפייסבוק ובוואטסאפ זה בדיוק אותו דבר.

כל ההבדלים שציינת (למשל את הקטע של "אין לי את האנשים מהצבא בפייסבוק") הם לא הבדלים טכניים אלא הבדלים עקרוניים, "פסיכולוגיים" אם תרצה.

אז אתה לא רוצה שיהיו לך כל מיני אנשים מהצבא בתור חברים בפייסבוק, וזה כמובן בסדר גמור.

אבל אתה מתעלם מכמה דברים חשובים:

א. אתה לא צריך שהם יהיו לך בפייסבוק בכלל, זאת טעות בסיסית שלך שאתה כנראה לא מבין / לא מפנים.

ב. יש להם את הטלפון האישי שלך... אז מה עדיף? שהם "יראו מי אתה" בפייסבוק (משהו שהם יכולים לעשות בחיפוש פשוט אם הם יודעים את השם שלך....) בלי שהם יוכלו לעשות עם זה שום דבר (ובלי לראות עליך שום דבר בניגוד למה שכתבת) במידה ולא תאשר אותם כמובן, או לחלופין שיהיה להם את הטלפון האישי שלך? מה יותר פוגע לך בפרטיות?

שוב, מעולם לא אמרתי שהפייסנג'ר מחליף את הוואטסאפ והופך אותו למיותר. מה פתאום? לא ברור למה אתה מנסה להסיט את הדיון למלחמה בין שניהם כי זה ממש לא הנושא, כל אחד נמצא במקומו.

הוואטסאפ היא פלטפורמת SMS מתקדמת. היא עושה שימוש ב-ID של פלטפורמת ה-SMS. מספר הטלפון האישי שלך.

הפייסנג'ר, כמו ה-ICQ והמסנג'ר ז"ל, היא פלטפורמת צ'אט. היא עושה שימוש ב-ID נפרד, שאינו מספר הטלפון האישי שלך.

בפייסנג'ר אתה יכול לדבר עם אנשים מכל העולם, בלי לחשוף מולם את מספר הטלפון האישי שלך.

בפייסנג'ר, בדיוק כמו בוואטסאפ, אתה יכול לדבר עם מי שבא לך, להשתתף בקבוצות ועידה, כולל עם אנשים שאין לך מושג מי הם. כאשר בניגוד לוואטסאפ יש לך את היתרון שהפרטיות שלך נשמרת.

בפייסנג'ר יש לך יכולות טכניות מתקדמות יותר - גיבוי לייב, סינכרון אוטומטי בין מכשירים, צירוף קבצים (ולא רק תמונות), שיחות קול/וידאו, ועוד.

אז תסביר לי שוב איפה פה היתרון של הוואטסאפ?

היתרון היחיד שלו הוא ש, well, לכולם יש מספר טלפון - אבל לא לכולם יש (בעיקר למבוגרים האמת, כמו דוגמת האינסטלטור שלך). בסדר. אנשים בלי הם ברוב המקרים לא כאלה שיש להם מה לחפש בפלטפורת צ'אט, ולכן הם משתמשים בפלטפורמת SMS בלבד. אלו בדיוק אותם אנשים שלצורך העניין גם לא היית מדבר איתם ב-ICQ.

כמו האינסטלטור שלך.

לא היית מדבר איתו לעולם ב-ICQ, במסנג'ר, או ב-IRC. נכון? כי הוא לא קשור לזה. הוא לא חבר שלך.

לא היית מדבר איתו לעולם בצ'אט. אבל ב-SMS? בוודאי. יש נזילה, בוא לתקן.

וואטסאפ = SMS.

פייסנג'ר = ICQ = צ'אט.

והיום בעידן הסמארטפונים שמחוברים תמיד לאינטרנט ומקבלים עדכונים לייב גם מתוכנות צ'אט ולא רק ב-SMS, ההבדלים בין הפלטפורמות מצטמצמים בהחלט. זו הסיבה שחלק משמעותי מהתקשורת השוטפת מול חברים (צ'אט מיועד לתקשורת בין חברים בעיקר) מתבצעת בפייסנג'ר ולא בוואטסאפ. פשוט כי בפועל הממשק דומה מאוד (הודעות IM שמגיעות מייד) ולפייסנג'ר יש יתרונות מסויימים.

"עוברי אורח" כמו האינסטלטור או איש קשר חד פעמי? הם לא אנשי-צ'אט אלא אנשי-SMS. הם יקבלו שיחת טלפון או הודעת SMS, ולא משנה אם דרך הפלטפורמה הסלולרית או דרך זו האינטרנטית של וואטסאפ - זה עדיין יהיה על תקן SMS כי זה יושב על אותה פלטפורמת משתמשים - זה נשלח למספר הטלפון שלך.

אגב עוד נקודה מאוד משמעותית לטובת הפייסנג'ר מול הוואטסאפ היא שהפייסנג'ר = , כלומר יש אליו גישה מלאה גם דרך מהמחשב! מה שבפירוש חסר בוואטסאפ.

ואז כשאתה עובר לנייד במקום המחשב, שימוש בפייסנג'ר במקום בוואטסאפ מאפשר לך להמשיך את הדיונים מאיפה שנטשת אותם כשעזבת את המחשב, ולשמור על היסטוריית שיחה רציפה.

זה כמובן פועל גם הפוך, כשתגיע למחשב תוכל להמשיך את השיחה בנוחות דרך המחשב, מאותה נקודה שבה הפסקת את השיחה דרך הטלפון.

כל זה כמובן מאוד קשור לנושא הדיון המקורי (סינכרון בין מכשירים), אבל פה זה רלוונטי יותר לרוב המשתמשים - כי לא לכולם יש כמה טלפונים/טאבלטים, אבל כן לכולם יש טלפון+מחשב.... ובוואטסאפ לא רק שזה לא אפשרי לסנכרן בין מכשירים, אלא שגם שימוש נוח דרך המחשב הוא בכלל לא קיים.

אז שוב - איפה פה בדיוק היתרון של הוואטסאפ?

לפלטפורמת SMS יש שימוש שונה מאשר פלטפורמת צ'אט וכמובן לשתיהן יש נחיצות וזכות קיום.

אבל בתור מערכות צ'אט בין חברים, כאשר אני יוצא מנקודת הנחה שיש להם חשבון ושהם לא שייכים לאחוזים הבודדים של המסכנים חסרי חיי החברה האומללים ילדי הכאפות שמסרבים להירשם לפייסבוק, אין לוואטסאפ שום יתרון טכני על פני הפייסנג'ר. פשוט אין. חד וחלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בעצם אומר שלהביא את מספר הטלפון שלך זה יותר פגיעה בפרטיות מלאפשר לכל אדם בעולם לדעת את כל הפרטים עליך , כולל תמונות? ( כמובן שיש אפשרות לחסום דברים רק לחברים).

היתרון של וואטסאפ זה שאתה לא חושף את כל החיים שלך בפני כל אנשי הקשר שלך , לעומת ששם כל אנשי הקשר מקבלים את אותה חשיפה.

מה אם מישהו צד שלישי מתייג אותך בתמונה שאתה לא רוצה שמישהו אחר יראה , אז אתה בבעיה , מכיוון שאין לך שום דרך למנוע את זה.

לי יש גם וגם וואטסאפ , כי לכל אחד יש את היתרונות שלו , אבל בהחלט בעייתי.

בכל מקרה זה דיון מטופש , כי אם לוואטסאפ לא היה שימוש ,אז כל המשתמשים לא היו בוחרים להשתמש בתוכנה , ואז גם לא היו קונים אותם...

וזה מוזר שמישהו שהיה ממקימי האתר יוצא פעם אחר פעם נגד מאגר המשתמשים של האתר.אתה בעצם פוגע לעצמך בכיס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בעצם אומר שלהביא את מספר הטלפון שלך זה יותר פגיעה בפרטיות מלאפשר לכל אדם בעולם לדעת את כל הפרטים עליך , כולל תמונות? ( כמובן שיש אפשרות לחסום דברים רק לחברים).

אין לך טיפת מושג על מה אתה מדבר!

מה אם מישהו צד שלישי מתייג אותך בתמונה שאתה לא רוצה שמישהו אחר יראה , אז אתה בבעיה , מכיוון שאין לך שום דרך למנוע את זה.

דיי תפסיק, אתה מביך את עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה, וואטסאפ דומה יותר לפתרונות צ'אט הישנים סטייל ICQ/מסנג'ר (וגם hangouts), שבהם היית צריך לתת את ה"יוזר" שלך (או את מספר הטלפון במקרה של וואטסאפ), לעומת הפייסנג'ר שהוא כבר פיתרון הצ'אט המודרני של המאה ה-21

הוואטסאפ היא פלטפורמת SMS מתקדמת. היא עושה שימוש ב-ID של פלטפורמת ה-SMS. מספר הטלפון האישי שלך.

הפייסנג'ר, כמו ה-ICQ והמסנג'ר ז"ל, היא פלטפורמת צ'אט. היא עושה שימוש ב-ID נפרד, שאינו מספר הטלפון האישי שלך.

?

בכל מקרה, אתה עושה הפרדה אולי נכונה אבל לא קשורה בין הפלטפורמות. מישהו שרוצה לכתוב הודעה למישהו אחר לא מעניין אותו אם יקראו לזה צאט או SMS או קוקו בונגו כל עוד זה יתאים לו.

אני מסכים איתך בקשר ליתרונות של הפייסנגר וזה שהאפליקציות לא באות אחת על חשבון השנייה אבל הייתי חייב לוותר על אחת זה ללא ספק היה על הפייסנגר.

ממה שאני יודע, כשמישהו שהוא לא חבר שלך בפייסבוק שולח לך הודעה זה מגיע לתיקיית others ולא עושה לך notification בנייד..

בוא נגיד שזה לא ככה ובאמת כל אחד יכול להתחיל לשלוח לך הודעות לנייד- זה גם לא לעניין, מפרסמים או בעלי עניין יכולים יכולים ככה להפיץ ספאם חופשי ישירות לניידים?! נשמע לי הזוי...

אני חושב שזה שרק למי שיש את המספר שלך יכול לשלוח לך הודעה זה סינון בסיסי וחשוב.. כי את השם שלך כל אדיוט יכול לדעת...

ובקשר ליתרונות של הוואטסאפ-

יותר מאובטחת- עצם זה שפריצה לחשבון לא תקנה לפורץ שום מידע, ועצם זה שאין אפשרות להפעיל אותו משתמש על 2 מכשירים. (ונכון- אלה בעצם היתרונות של הפייסבוק)

לא צריך לחפש משתמשים ממאגר אינסופי כמעט. - אם יש לך את המס' שלו, זהו- זה כבר שנייה לשלוח לו הודעה. בפייסבוק זה יכול להיות סיוט לחפש בן אדם רק לפי השם. בארץ כמעט לכולם יש friends of friends אז החיפוש הרבה יותר מהיר,

אבל אם אני אביא שם של מישהו ממדינה קצת יותר גדולה ואפילו את העיר שהוא גר בה- זה יכול להיות סיוט למצוא אותו- בטח בחיפוש דרך הנייד...

האפליקציה יותר קלה ומהירה- כן רוב האנשים אין להם מהדור החדש והפליקציה של יחסית כבדה.

לפלטפורמת SMS יש שימוש שונה מאשר פלטפורמת צ'אט וכמובן לשתיהן יש נחיצות וזכות קיום.

אבל בתור מערכות צ'אט בין חברים, כאשר אני יוצא מנקודת הנחה שיש להם חשבון ושהם לא שייכים לאחוזים הבודדים של המסכנים חסרי חיי החברה האומללים ילדי הכאפות שמסרבים להירשם לפייסבוק, אין לוואטסאפ שום יתרון טכני על פני הפייסנג'ר. פשוט אין. חד וחלק.

אני דיי מסכים איתך, אבל שוב יש לי כמה חברים שאין להם בכלל פייסנגר כי זה היה תוקע להם את המכשיר מדי פעם...

בקיצור, אני חשוב ששתי האפליקציות נחוצות, אבל אני ממש לא חושב שהפייסנגר עדיפה.. לפעמים כן ולפעמים לא... ברור שלפותח הדיון זה האפשרות הכדאית יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

?

דובר פה על שני דברים שונים. בציטוט הראשון אמרתי שהוא דומה יותר לפתרונות הצ'אט הישנים מהבחינה הזאת שאתה צריך לתת את ה-ID שלך כדי לדבר עם מישהו. "מה ה-ICQ שלך?"

בציטוט השני מדובר על נושא הפרטיות. השם שלך (וכתבת את זה בעצמך) ידוע לכל אידיוט. מספר הטלפון שלך לעומת זאת הוא אישי יותר, ואתה לא מחלק אותו לכל אחד אלא רק לכאלה שאתה רוצה לקבל מהם שיחות/סמסים/וואטסאפים, ולכן וואטסאפ הוא בדיוק על תקן SMS.

אבל אם אני אביא שם של מישהו ממדינה קצת יותר גדולה ואפילו את העיר שהוא גר בה- זה יכול להיות סיוט למצוא אותו- בטח בחיפוש דרך הנייד...

אממ.. בדיוק כמו שמישהו נותן לך מספר טלפון של מישהו (גם זה אגב כבר לא מתבצע ע"י כתיבת המספר אלא ע"י שליחת "קונטקט") בשביל הוואטסאפ, הוא יכול לעשות את זה גם בפייסבוק. ע"י מגוון שיטות - שליחת קישור ישיר לפרופיל, תיוג שלו, או אפילו צירוף שלו לשיחת ועידה. זה ממש לא מסתכם ב"קוראים לו מנחם ישראלי תמצא אותו בפייסבוק".

חוץ מזה, גם במפגשים פיזיים זה מאוד שכיח לראות אנשים "מעבירים פייסבוק" ביניהם. פשוט במקום לתת את הטלפון אתה נותן את השם, מצביע על התוצאה הראשונה (בד"כ) ואומר "הנה זה" (מה שהיה אפשר בד"כ לזהות גם לבד בזכות התמונה) וזהו. התהליך דומה מאוד ואין הבדל מהותי, מלבד העובדה שהפרטיות שלך - בניגוד גמור לטענות המגוחכות שנכתבו פה קודם - לא נפגעת.

בתכלס כמעט כל הדברים פה שנכתבו נגד הפייסבוק הם פשוט מנותקים מהמציאות ומוכיחים שמי שכתב אותם בכלל לא מחזיק חשבון (לפחות לא פעיל) ברשת הזאת וסתם מדבר באוויר ומפיץ טעויות בוטות/שקרים.

לטעון שהפייסבוק "חושף עליך מידע" זה פשוט מגוחך. אם לא תגדיר את הפרופיל שלך כ-public אז מי שלא חבר שלך לא יראה עליך כלום (ויש גם אפשרויות ניהול מתקדמות, שמאפשרות לך כן לחשוף פרטים מסויימים אם אתה מעוניין בכך, אבל לא אחרים. כולל את האפשרות לאשר/לא לאשר תיוגים וכו' וכו'...), הדברים שנכתבו פה בתגובות קודמות הם פשוט מטופשים ותלושים מהמציאות.

אז שוב, בהנחה שאותו אדם בכל מקרה כבר יודע איך קוראים לך - אז דווקא לתת לו את הוואטסאפ שלך זאת פגיעה גדולה יותר בפרטיות מאשר פשוט לדבר איתו בפייסנג'ר בלי לחשוף שום מידע אישי.

עזוב, הדוגמה הקאלסית שתוכיח מה "חושף את הפרטיות שלך יותר" היא מאוד פשוטה - בחורות.

גבר מתחיל עם בחורה. אם היא לא לגמרי בעניין, אז היא תגיד לו "דבר איתי בפייסבוק" - הרבה לפני שהיא תיתן לו את מספר הטלפון האישי שלה על מנת שהם ידברו בוואטסאפ.

I rest my case.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום זה כבר כלכך בולט שאין מצב שאתה מפרסם משהו בלי לראות שיש לך אפשרות לקבוע מי יראה אותו.

זה כבר מזמן לא "קבור איפשהו בהגדרות" אלא מופיע בצורה גדולה ובולטת באותו חלון שבו אתה מפרסם את הפוסט (סטטוס/תמונה וכו').

זה עד כמה הוא בולט - אני אפילו לא חושב שאני צריך להוסיף "חץ" בצילום המסך בשביל להצביע עליו...

2014-09-02_1357.png

וכשלוחצים:

2014-09-02_1358.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם באמת לא חייבים להיות חברים בפייסבוק אז באמת יש דרך לשמור על הפרטיות, לא אמרתי שלא-

אבל שוב, נראה לי מוזר שכל אחד בעולם יכול לשלוח לי עכשיו הודעה ושזה יקפוץ לי בנייד... זה פגיעה בפרטיות

ושוב, כל דבר אתה יכול לראות אותו כיתרון או חסרון

לי אישית עדיין יותר נוח השימוש בוואטסאפ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין ביניכם קשר זה לא יקפוץ לך בנייד. יש לפייסבוק אלגוריתם שיודע לזהות אנשים שאין לך קשר אליהם (שאין לכם חברים משותפים ושלא היתה ביניכם אינטרקציה קודמת וכו') ולשלוח את ההודעות שלהם לתיקיית "other" שלא תקפיץ לך התראה אלא תופיע רק כשתיכנס לשם.

מה גם שלגבי ספאם אתה יכול פשוט לחסום אותו ולדווח עליו, אם במקרה אתה מקבל כזה - אבל זה סופר נדיר בפייסבוק וכמעט ולא קורה לעולם. אני שם 7 שנים וקיבלתי אולי 2-3 הודעות כאלה מאיזה יוזר פיקטיבי הודי שתוך פחות מ-12 שעות כבר לא היה קיים בפייסבוק (כי דיווחו עליו והוא הושמד).

מעבר לזה, אתה תמיד יכול לצרף אנשי קשר לקבוצת restricted, ואז אתם תהיו "חברים" אבל הם עדיין לא יראו אצלך כלום - מבחינת הרשאות הם יהיו על תקן "לא חברים" ויראו רק מה שמוגדר public, אבל מבחינתך אתה כן תוכל לראות את הפרופיל שלהם, בהנחה כמובן שהם לא הגדירו אותך אותו דבר... ואז גם תקבל מהם עדכונים לנייד, אם אתה חפץ בכך (אפשר לבטל את זה עבור אנשים ספציפיים, גם אם הם בחברים שלך).

וזה עוד לפני שנכנסנו לנושא קבוצות המשתמשים ("מעגלי חברים") וההרשאות המתקדמות יותר - שפשוטות להגדרה בדיוק באותה מידה: לחיצה על "More options" בצילום המסך הקודם ויופיעו לך כל קבוצות המשתמשים.

בקיצור, לטעון שהפייסנג'ר מהווה פגיעה בפרטיות (ועוד כשמשווים אותו לעומת הוואטסאפ שחושף את מספר הטלפון האישי שלך) זה כלכך מגוחך שזה באמת כבר קצת מביך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את אפשרויות הפרטיות בפייסבוק, תודה.

אבל בקיצור, אני פשוט עדיין לא מסכים איתך..

כמו שכתבת, אם לא היה לך אינטראקציה עם הבן אדם- יכול להיות שבכלל לא תדע שמישהו שלח לך הודעה.

ובדיוק כמו בפייסבוק- גם בוואטסאפ אתה יכול לחסום\להשתיק וכל אלה..

אבל מעל לכל זה, אני לא מסכים עקרונית לזה שאתה אומר שמחליפים לפני מספר טלפון- זה נכון רק לגבי חברים.

אין סיכוי שכל האנשי קשר שלי בוואטסאפ יהיו לי בפייסבוק- זה יהיה נורא- אל תשכח שהפייסבוק ביסודו חברתית ולא תכנתIM

וזה שאפשר לדבר עם אנשים שלא חברים זה רק חצי נכון- כי האפליקציה נוצרה ככה שתדבר עם החברים שלך וכמו שרשמת מעבירה לתיקייה others הודעות לא מזוהות...

קיצר חפרנו, צרות של עשירים... פעם היה רק SMS בחצי שקל להודעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מוכרח להסכים איתי, זה לא נותן לו את הזכות להפיץ פה שקרים.

נ.ב.

זה לא נכון שמי שלא חבר שלך עובר ל-other. קרא שוב בעיון. רק מי שאין לך קשר אליו (כלומר אין לכם חברים משותפים ו/או אינטרקציה משותפת [לא ברור איך בדיוק האלגוריתם עובד, זה לא מפורסם]), כלומר ספאמרים, מגיעים ל-other. זה לא מנגנון של "לא חברים" אלא פשוט פילטר ספאם, זה הכל.

-----

ואתה ממשיך להתעקש על משהו שבכלל לא אמרתי - אתה נהנה להתווכח רק לשם הויכוח?

תוכנת צ'אט מיועדת לשיחות עם חברים.

החברים שלך נמצאים אצלך בפייסבוק.

האינסטלטור שלך לא נמצא אצלך בפייסבוק.

עם האינסטלטור שלך אתה לא מדבר בצ'אט אלא ב-SMS.

בוודאי שלא בהכרח כל מי שנמצא אצלך ב-SMS/וואטסאפ (זה אותו דבר) יהיה גם בפייסבוק, בדיוק כמו שבעבר לא בהכרח כל מי שנמצא אצלך ב-SMS/וואטסאפ (זה אותו דבר) היה גם ב-ICQ/מסנג'ר.

תוכנת צ'אט מיועדת לשיחות עם חברים.

סמס מיועד לשיחות עם אנשים שהם לא בהכרח חברים.

פייסנג'ר = ICQ = מסנג'ר = IRC = צ'אט.

וואטסאפ = SMS.

כלכך מסובך להבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...