כיצד להחליף ללוח אם חדשני ומעבד במחיר הזול ביותר ? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד להחליף ללוח אם חדשני ומעבד במחיר הזול ביותר ?

swg

Recommended Posts

O.K

אני פותח את הדיון מחדש .

יש ברשותי ספק כוח HX520W - בן 7 שנים . הוא לא התמאץ כמעט (רץ על 4GB + Q6600)

קראתי קצת ברשת שהוא יחזיק את המערך שאני רוצה לבנות .

האם אתם מסכימים עם כך שהוא יריץ :

I3 3220 / I5 3470

R9 280X

24GB DDR3

1.האם אתם חושבים שהוא יריץ זאת ללא סיכון ?

2.האם העובדה שהוא בן 7 שנים יכולה להשפיע ?

ממתין לתגובות - תרגישו חופשי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני לא חושב שאתה צריך לקנות ספק חדש לפני שניסית. הספק הזה איכותי וגם תהיה בו תקלה מעומס יצר הוא לא אמור לגרום לנזק לשאר רכיבי המערכת.

2. באותה נשימה, היו לי שני ספקים ישנים אבל איכותיים מאוד של 620W ושל 1KW שמצב התדרדר עם השנים. אחד מת לגמרי והשני היה כבה בעומס גדול מאוד. אני מייחס את זה בעיקר לבלאי של קבלים בספקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה!

אני אתקין את זה במעבדה.

אני לוקח בחשבון את העלויות.

בכל פעם זה 100 ש"ח עבודה.

ז"א, פעם אחת התקנת ספק ישן 100 ש"ח, פעם שניה התקנת ספק חדש 100 ש"ח .

זה 200 ש"ח והמון זמן שהולך לאיבוד, מבחינתי.

חשבתי אולי למכור את הספק של ובכך להוזיל עלות הספק החדש.

האם הוא שווה משהו היום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, למרות שהיה עדיף לשאול לגבי ספק הכח בפורום המתמחה בכך, הנה מה שאני יכול לומר בנושא:

א. אתר ספק הכח HX520 של CORSAIR:

http://www.corsair.com/en/hx520w

זאת כנראה טעות באתר, אבל שם כתוב שההספק של ספק זה הוא 430W.

ב. ביקורת על ספק הכח הנ"ל:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=18

בתור ספק כח, היא קיבל ציון דיי גבוה בביקורת הזו, אבל קח בחשבון שזו ביקורת משנת 2006. בנוסף, למרות שהיא נראית ביקורת טובה כך שאני לא יכול להתחייב על איכותה.

שים לב שלפי הביקורת הזו (או למעשה התמונה של מדבקת הספק), ספק הכח הזה כולל 3 מסילות של 12V, שכל אחת מסוגלת לתת זרם של עד 18A, מה שאומר הספק מקסימלי של 216W למסילה.

ג. אתר כרטיס המסך (Gigabyte Radeon R9 280X (GV-R928Xoc-3GD:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4793#sp

כרטיס המסך דורש חיבור 6 פינים אחד וחיבור 8 פינים אחד.

נעזוב את זה שהספק בן 7 שנים - לפי האתר הרשמי הזמן הממוצע בין תקלות בספק זה (MTBF) הוא מיליון שעות, מה שאומר שבממוצע ספק כזה אמור לעבוד 114 שנים רצוף...

נתחיל מזה שאני לא בטוח שיש לספק הכח הזה את חיבורי המתח המתאימים (אחד של 6 פינים ואחד של 8 פינים) - לפי האתר הרשמי יש לו 2 חיבורים מסוג "PCI Connector", שאני לא בטוח לגמרי מהם (אני משער שמדובר בחיבורים של 6 פינים), אז כנראה עדיין יהיה חסר לך חיבור 8 פינים לפחות. הכי טוב שתסתכל פיזית על ספק הכח ותראה בדיוק איזה חיבורים יש לו.

הבעיה מתחילה כאן (אזהרה - חלק טכני) - במידה ואתה משתמש במתאם לחיבור 8 פינים שים לב לדברים הבאים:

1. צריכת ההספק המקסימלית של כרטיס המסך היא כ 250W.

2. לפי התקן, חיבור ה PCI Express X16 אמור לספק עד 75W, חיבור ה 6 פינים אמור לספק עד 75W גם כן וחיבור ה-8 פינים אמור לספק 150W.

3. בספק הנ"ל יש 3 מסילות של 12V, שכל אחד מסוגלת לספק עד 216W, ולפי הביקורת החלוקה היא כזו:

• 12V1: ATX 20+4, 4-pin +12V and 8-pin +12V
  • 12V2: PCI-e 1 and first two peripheral connectors
  • 12V3: PCI-e 2 and last three peripheral connectors

מכאן:

המסילה הראשונה מחוברת ללוח והיא זו המספקץ לחיבור ה PCI-E X16 את ה 75W. ממסילה זו אתה לא יכול לקחת עוד כח כי החיבורים הנובעים ממנה מחוברים ישירות ללוח.

בהנחה שחיבור ה PCI-e שמצויין שם הוא אכן חיבור 6 פינים, הרי שאתה חייב לקחת את חיבור ה-6 פינים ממסילה אחת ואת חיבור ה-8 פינים מהמסילה השנייה. אם אתה משתמש במתאם מ-6 פינים ל-8 פינים, אז לא צריכה להיות בעיה.

אם אתה משתמש במתאם מחיבור molex ל-8 פינים, אז אתה חייב לוודא שחיבור המולקס בו אתה עושה שימוש אינו שייך לאותה מסילה כמו חיבור ה-6 פינים בו אתה משתמש (אחרת זה אומר שאתה תוכל לדרוש 150+75=225W ממסילת 12V אחת, כאשר המסילה מסוגלת לתת עד 216W).

למה אתה צריך מעבדה לצורך התקנת ספק כח? זה עבודה של כמה דקות שאתה יכול לעשות בעצמך - אין יותר מדיי איך לטעות בחיבורים, שכן כל לחיבור יש צורה משלו כך שהוא לא ייכנס לשקע שאינו מתאים לו.

בקשר למכירת ספק הכח - אני בספק אם מישהו יהיה מוכן לקנות ספק כח בן 7 שנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית כל, אני מברך על תגובתך.

שנית כל, אני מתכוון להעביר מארז אחד למארז חדש ולהוסיף מעבד שארכוש וקירור מעבד חדש.

לכם אעדיף לתת למעבדה להתעסק עם הכל. את האמת שהייתי מאד שמח לעשות זאת לבד. אך הזמן הוא יקר ולדעתי יקח לי הרבה זמן להרכיב את כל זה.

בנוסף, בתיאור הטכני שפירטת , הבנתי שזה עלול להעצר בעניין של 216 וואט ו250 וואט.

אני בספק, גם אם הספק יתאים, עוד כמה שנים הוא באמת יחזיק, אם בכלל.

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה להפסיד אם תנסה להשתמש בספק הזה - מבחינת ההספק, אם אכן מדובר בספק של 520W, אז לא צריכה להיות בעיה והוא אמור להתאים לצריכת ההספק של מעבד i5, כרטיס מסך R9 280X וחומרה היקפית סטנדרטית (במקרה הקיצוני ביותר - 100W למעבד + 250W לכרטיס המסך + 100W לשאר המערכת + 100W מרווח ביטחון = 550W). בהנחה שהספק תקין, הבעיה יכולה לנבוע ממספר חיבורי המתח שהספק מציע (בעיקר חיבורי המתח לכרטיס המסך). גם אם הספק הקיים לא יתאים - מקסימום תצטרך לקנות ספק חדש.

כל מה שכתבתי קודם נעשה במטרה להסביר לך איך לחבר את ספק הכח לכרטיס המסך (בעיקרון אתה צריך לקחת משם רק את 2 המשפטים: "אם אתה משתמש במתאם מ-6 פינים ל-8 פינים, אז לא צריכה להיות בעיה" ו-"אם אתה משתמש במתאם מחיבור molex ל-8 פינים, אז אתה חייב לוודא שחיבור המולקס בו אתה עושה שימוש אינו שייך לאותה מסילה כמו חיבור ה-6 פינים בו אתה משתמש"). אני פשוט מעדיף לפרט כמה שיותר ולא לזרוק סתם דברים באוויר בלי להסביר.

בקשר לזמן שהספק יחזיק - כמו שכתבתי, לפי האתר הרשמי הספק הזה אמור להיות בסדר גם בגיל 100. מעשית זה תלוי בעומס שהיה עליו ובפרט בכמויות החום אליו הוא נחשף, שכן ככל שהחום גבוה יותר, כך תוחלת החיים של הקבלים מתקצרת (נעזוב את הבלאי הטבעי של הרכיבים שנגרם מחלוף הזמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריבוי משימות בחלונות , באינטרנט, בעיצוב HTML ביחד עם משחקים .

יצא לי לרכוש במחירים מופקעים :biggrimjackbox:

יכול להיות שזה מוגזם - בכל מקרה, אם ארצה למכור חלק מהזכרונות , יצא לי עדיין מאזן 0 , ז"א, כביכול שלא הוצאתי כסף מלכתחילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...