[המלצה] ללוח אם איכותי ומעבד I5 עד 1800 ש"ח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[המלצה] ללוח אם איכותי ומעבד I5 עד 1800 ש"ח

R3DFOX

Recommended Posts

בס"ד

המחשב שלי כבר מתחיל לקרטע במשחקים כמו PES 14 וNFS

המפרט הנוכחי שלי:

מעבד CORE2DUE E7300 2.66GHZ

לוח אם G41M

זכרון 4 ג"ב 3

כרטיס מסך GF 630 GT 2 GB

דיסק קשיח 500 GB

מחשב עגלה לכל הדעות.

אני מבקש המלצה ללוח אם איכותי ומעבד I5

מה שחשוב לי בלוח אם זה :

4 חריצים להרחבת זכרון

יציאת HDMI

הרבה כניסות USB

הרבה חיבורי SATA

כמה חיבורי PCI-E

ושהוא יתמוך במעבד I7 שארצה לשדרג בעתיד אליו

דבר שני אם אני משדרג לI5 אני צריך לקנות ספק כח יותר חזק וקירור מתאים או שהמעבד הזה לא מתחמם בצורה ניכרת ולא צורך בצורה מוגזמת חשמל??

נ.ב השימושים שלי במחשב הן לא רציניים:

מוסיקה , סרטים בHD , סדרות , אינטרנט , מסמכים , משחקים כמו PES NFS .

ומה עדיף מעבד I5 או I7 לשימושים שלי ולתקציב?

אשמח להמלצות מחנויות כמו אייבורי KSP וכו' באזור הקריות וחיפה..

בתודה, .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. איזה ספק כח יש לך (דגם) ובן כמה הוא?

ב. איזה מארז יש לך (דגם מדוייק ככל האפשר)? זה חשוב לגבי גודל הלוח שניתן להתקין בו.

ג. תפרט בבקשה לגבי הזיכרון שיש לך כרגע - האם יש לך מודול אחד של 4GB מסוג DDR3 או שני מודולים של 2GB כל אחד?

ד. תגדיר "הרבה כניסות USB", "הרבה חיבורי SATA" ו"כמה חיבורי PCI-E". בלוחות רגילים יש 4-6 חיבורי SATA, מספר חיבורי ה USB בפאנל האחורי הוא 4-8 ובד"כ ניתן לחבר עוד כמה למארז או בעזרת מתאם מתאים. מספר חריצי הרחבה מסוג PCI-E X1 יכול לנוע בין 0 ל-3 ברור הלוחות, אז תגדיר בדיוק כמה חריצי הרחבה כאלו אתה צריך.

לדרישות שלך, מלבד המשחקים, כל מעבד מודרני יתאים. למשחקים מתאים מעבד i5, כאשר הדגם הכי משתלם הוא ה i5-4590. כמובן שלמשחקים אתה תצטרך גם כרטיס מסך חזק יותר (כרטיס המסך הנוכחי שלך הוא פחות או יותר ברמת הליגבה הגרפית המובנית במעבד).

בתקציב שלך אני לא בטוח שתוכל לקנות מעבד i7 עם לוח שעומד בכל הדרישות שלך. בנוסף קח בחשבון שכנראה תצטרך טוב יותר למעבד (אם יש לך צד שלישי תפרט את הדגם בבקשה), ואולי גם ספק כח (במיוחד אם אתה מתכוון להוסיף כרטיס מסך חזק למשחקים בעתיד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.ספק כח 450 ואט בן כשנתיים

ב.מארז ATX גדול יחסית

ג.יש לי כרטיס זכרון אחד בנפח 4 ג"ב DDR3

ד.לפחות 6 כניסות , לפחות 4 חיבורי SATA , לפחות 3-4 חיבורי PCI-E

מעבד I5 4690 לא יותר משתלם? ומה ההבדל בינו לבין I5 4690 K ?

ציינתי שאני רוצה מעבד I5 אבל עם שתומך בI7 לשדרוג עתידי כי כרגע אני לא צריך I7 וכמובן שאני בעתיד אשדרג לכרטיס מסך חזק יותר.

יש לי 2 מאווררים פנימים במארז , אני מניח שהמאווורר של המעבד שלי לא מתאים לI5 אז איזה אני צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. המידע שסיפקת לגבי המארז וספק הכח לא עוזר כלל - צריך דגמים מדוייקים בכדי שנדע האם אתה צריך להחליף ספק כח או לקחת לוח קטן יותר. אם אתה לא בטוח, תחפש את המידע הזה בחשבונית של המחשב או תפתח את המארז, תצלם את ספק הכח ובעיקר את המדבקה שעליו וכן את המארז עצמו (מבפנים) בכדי שנוכל להתרשם האם הוא מתאים ללוחות בגודל ATX או רק ללוחות קטנים יותר.

ב. אני מניח שאתה לא יודע את הדגם מדוייק של הזיכרון. רצוי לבדוק באיזה תדר ובאילו תיזמונים הוא עובד, אבל יותר חשוב לבדוק באיזה מתח הוא עובד - אם הוא עובד במתח שונה מ 1.5V ואתה קונה מודול זיכרון נוסף שעובד ב 1.5V, יכול להיות שהם לא יעבדו ביחד.

ג. מבחינת מספר חיבורי ה USB וה SATA - רוב הלוחות עומדים בדרישות שלך. למה אתה צריך 3-4 חיבורי PCI-E X1? כמה כרטיסי הרחבה יש לך?

באופן כללי, רצוי שתפרט בדיוק מה אתה הולך לחבר למחשב, כולל דיסקים קשיחים, כונני SSD, כוננים אופטיים וכד'.

ד. מעבד Core i5-4590 נותן את יחס תדר הטורבו למחיר הכי טוב בכל משפחת Core i5. מעבד Core i5-4690 מהיר ממנו ב 200MHz, אבל עולה כ-100 ש"ח יותר. עבור שימושים מסויים תוספת תדר של 200MHz שווה עוד 100 ש"ח, אבל למשחקים ולשימושים שלך אני לא חושב שזה קריטי ולכן אפשר להסתפק ב Core i5-4590.

מעבד ה Core i5-4690K הוא מעבד שמיועד להמהרה (אוברקלוקינג). אם אתה לא מתעסק בזה (ואתה לא יכול בתקציב הזה, כי הדבר דורש לוח אם וקירור למעבד יותר טובים), אין לך צורך במעבד כזה, מה גם שהוא עולה יותר מאשר ה Core i5-4690.

ה. אם אתה קונה לוח בסוקט 1150, הוא יתאים גם למעבדי ה Core i5 וגם למעבדי ה Core i7 שמתאימים לסוקט 1150 (יש מעבדי Core i7 לסוקט 2011, אבל אז מדובר על לוח ומעבד הרבה יותר יקרים).

ו. אם אתה מתכנן לקנות כרטיס מסך חזק בעתיד, אתה כנראה תצטרך ספק כח חזק יותר ואולי גם להחליף מארז (רצוי מארז עם פתח איוורור עליון וספק כח שממוקם בחלקו התחתון).

מפרט כללי עבורך יהיה:

מעבד - Core i5-4590 בגירסת tray (ללא מאוורר).

קירור למעבד - Freezer i11 או Freezer 7 Pro Rev 2 או Freezer 13 CO, שלושתם של ARCTIC.

לוח אם - H97-HD3 של Gigabyte.

זיכרון - הזיכרון הכי זול של חברה מוכרת בנפח 4GB בתדר של 1600MHz (או 1333MHz, אם ההפרש במחיר ממש גדול).

הערות:

1. את הזיכרון הנוכחי אתה פשוט מוסיף במקביל לזיכרון הקיים, וכך אתה מקבל 8GB בסה"כ.

2. בלוח H97-HD3 יש יציאת HDMI (כמו גם VGA ו DVI), בפאנל האחורי יש 6 חיבורי USB (מתוכם 4 הם מסוג USB 3.0) וניתן להוסף עוד 8 ע"י מתאמים מתאימים, יש לו 6 חיבורי SATA ו-2 חריצי הרחבה מסוג PCI-E X1. שים לב שיש לו 2 חריצי הרחבה מסוג PCI-E X16, שטכנית מיועדים לכרטיסי מסך, אבל אין מניעה להשתמש בהם גם לחיבור כרטיסי הרחבה אחרים (כן, כרטיס PCI-E X1 יעבוד בחריץ הרחבה מסוג PCI-E X16).

3. המחירים של מפרט נעים בין 1600 ל-1800 ש"ח, כאשר ב KSP המחיר שקיבלתי הוא 1780 ש"ח ובאייבורי המחיר שקיבלתי הוא 1820 ש"ח. את המחירים הזולים יותר קיבלתי בפלונטר (1616 ש"ח) וב TMS (שם המחיר יצא 1649 ש"ח).

קישור למפרט בפלונטר:

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=7596

קישור למפרט ב TMS:

http://www.tms.co.il/preview/spec/ubs4vday

למפרטים ב KSP ובאייבורי לא ניתן לקשר.

4. שוב, קח בחשבון שייתכן ותצטרך גם ספק כח אחר.

5. אין טעם להעביר את כרטיס המסך שלך למחשב כזה, שכן הליבה הגרפית המובנית במעבד נותנת ביצועים דיי דומים ל GT630.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...