PWMing AC - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

PWMing AC

CyberBot

Recommended Posts

יש לי מלחם ששורף את עצמו למוות התכנון שלי הוא לקחת Thermocouple ולשים בתוך המלחם שיחובר לארדואינו ויציג את הטמפ'

ובנוסף לעשות pwn לAC שמחובר למלחם ובכך לעלות/להוריד את המעלות

הכל אני יודע לעשות פחות או יותר

אבל השאלה שלי הכי קריטית איך אני מווסת את הAC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSR מכיל בתוכו טריאק ומעגל זיהוי מעבר באפס. ככה שזה בעצם כמעט אותו הדבר כמו המעגל שבלינק ששמתי.

ההבדל הוא שבSSR אין לך באמת שליטה מתי למתג את הטריאק והוא ממותג אוטומטית בכל מעבר דרך האפס (של מתח הרשת).

טריאק באופן כללי, נשאר "ממותג" בלי קשר לזרם בGate למשך חצי מחזור של מתח הAC שלך. ז"א שאם אתה מנסה לכבות את העומס שלך ברגע מסויים שבו המתח אינו 0 העומס לא ינותק.

השיטה לשליטה על ההספק כאן שונה טיפה מPWM, בכך שאתה צריך למתג את הטריאק פי 2 מתדר הרשת ועוצמת ההספק תלוי בזמן שעובר מאז שהגל חצה את האפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין צורה של PWM, ההבדל הוא שב PWM במעגלי DC אתה מייצר את הפולסים לפי שעון משלך, וכאן הפולסים קורים בהתאמה לגל של ה AC שמגיע. השליטה שלך ברוחב הפולס היא על ידיי הדלקה בזמן שאתה רוצה וכיבוי אוטומטי כשהגל יורד ל 0. ככל שתדליק את הטריאק מוקדם יותר תקבל פולס שמכסה חלק גדול יותר מהזמן

הקיבול התרמי של המלחם "מייצב" את ההדלקות והכיבויים לרמת חימום קבועה, שמתאימה למתח נמוך יותר (למרות שאין שם מתח נמוך אלא הדלקה וכיבוי של המתח המלא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PWM מוריד את המתח הממוצע, הבעיה שאתה לא יכול להפעיל טריאק בעזרת PWM, טריאק לא פועל כמו טרנזיסטור. אתה לא יכול לפרוץ אותו יותר מפעם אחת לכל שינוי של כיוון הזרם, כלומר שעבור מתח הרשת אתה יכול למתג את הטריאק רק פעם בחצי מחזור של מתח הרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה שהארדואינו ידע לבקר על הטמפרטורה ? ז"א שתתן לו את טמפרטורת היעד והוא ישאף שהמלחם ישאר בטמפרטורה הזאת ? או שהארדואינו באמת יהיה רק תצוגה של טמפרטורה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...