טמפרטורות גבוהות במחשב באופן כללי - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורות גבוהות במחשב באופן כללי

NivShmuel12

Recommended Posts

בidle המעבד יושב על 44/48 ןהכרטיס על 50 צלזיוס...

מבדיקה באינטרנט הבנתי שזה לא הכי נורמלי ורציתי לדעת מה אני יכול לעשות עם זה?

המעבד והכרטיס שניהם עם קירור סטוק

280X VAPOR X OC

AMD X4 955 3.3

יש לי מאורר אחד מקדימה שמזרים אוויר, שניים מהצד בפינה שמזרימים אוויר אחד למעלה של 200 שמוציא אוויר ואחד מאוחרה שגם כן מוציא אוויר

המארז הוא פנטום.

מצורץ תמונה של הטמפרטורות

http://postimg.org/image/uwi04z1i3/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש לך בעיה מיוחדת, או בכלל לצורך הענין.

אצלי למשל המעבד תמיד במצב מנוחה בטמפ' כמו שלך, והכרטיס מסך בסביבות ה40-45 מעלות.

אתה צריך להבין, שאנחנו כרגע בקיץ ואין מה לעשות..פשוט חם עכשיו וזה משפיע.

כמובן שאם היה משהו חריג אז זה לא תקין, ואני חושב שזה לא המצב אצלך כרגע.

אם הטמפ' לא חורגות מה 70-80 מעלות למעבד והכרטיס לא עובר את ה80-85 במאמץ, אני לא חושב שיש לך בכלל בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם כדי לדעת, לא ציינת איזה פאנטום זה, האם 530?

דווקא לי זה נשמע מעט גבוה, אני לא מכיר את טמפרטורות העבודה של המעבד הזה ולכן וגם לא רשמת איזה מעבד יש ברשותך, אבל כרטיס מסך ב-idle על 50 מעלות נשמע לי גבוה, למרות התקופה החמה.

כמה דברים שמסקרנים אותי:

מתי ניקית פילטרים של המארז בפעם האחרונה?

מאיזה איזור בארץ אתה גר?

כמה חם החדר שלך?

איזה מעבד יש ברשותך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ עידן אני לא מסכים איתך.

טמפ' של 50 מעלות לכרטיס מסך בהחלט יכולה להיות בימים אלה.

כמובן שזה מאוד תלוי במיקום המארז בחדר, או בטמפ' החדר..

לדוגמא המחשב של הילדים שלי ממוקם מתחת לספריה במקום לא הכי מאוורר, והכרטיס מסך שלהם עומד על 50 מעלות בממוצע, ותאמין לי שהמארז שלהם מצוחצח מבפנים.

ומה שחשוב הוא, השכרטיס מסך שומר על הטמפ' הזאת ולא חורג ממנה במצב מנוחה, ובזמן מאמץ הוא לא חורג מ 70-80 מעלות בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשבו על זה בחורף הטמפרטורה של מחשב היא 20 40 אידאל מעלות אבל בקייץ ובמיוחד הקיץ הזה חם יותר וכול שנה נהיה חם יותר אז תוסיפו עוד 10 20 מעלות אידאל

וכבר אתם ב 40 60 מעלות בלי מאמץ ואז רק תעלו את תוכנת הגלישה שלכם ותראו איך המעלות עלות בן 5 ל20 מעלות כמו כלום במיוחד שיש הרבה פרסומות באנרים בפלש או אתרים שלא כתובים טוב זה בעיה במדינה שלנו

והבעיה יותר גדולה במחשבים שהקירור שם והחלל הרבה יותר צפופים פחות טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הגעתי הביתה וניגשתי למחשב, הסלון חם אש ואני על גבול המטפטף.

העלתי תדרים ומתח כדי להשתוות ל-280X, מהירות מאווררים על מינימום, פילטרים של המארז לא ממש נקיים, מהירות מאווררי הכרטיס על מינימום והרי התוצאות במנוחה ללא פתוח:

eI8Lcni.png

במצב מנוחה ללא שום שרץ ברקע הטמפרטורות האלו גבוהות, פשוט לא הגיוני במארז פאנטום, צריך שיהיה לך כזה בשביל להבין כמה הוא מאוורר (-:

יוני וגיא, יכול להיות שהדבר נראה לכם הגיוני עקב בעית הפאנל הקדמי של ה-750D, שמונע מהאוויר להכנס פנימה בחופשיות.

תוך כתיבת שורות אלו ואני עובד על שלושה מסכים, טמפרטורת הכרטיס עומדת על 39 מעלות עם האתר פתוח:

DPDs2go.png

כאשר פתחתי עוד דף עם הראשי של האתר על מסך אחר, הטמפרטורות עלו לכיוון 43-44 מעלות.

פותח הדיון, מתי ניקית פילטרים בפעם האחרונה, כמה חמים החדר שלך(טמפרטורות), גם איזור מגורים משפיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אין לי שום בעיה עם הפאנל הקדמי במארז (וראיתי את הסרטון בyoutube).

אצלי במצב מנוחה הכרטיס מסך על 40 מעלות, והמעבד על 45 (FX9370).

ובזמן משחק כמו בBF4 לדוגמא על מקס, הכרטיס לא עובר את ה60-63 בלחץ.

אבל כמו שציינתי, במחשב אחר (של הילדים) הכרטיס מסך על 50 מעלות במנוחה ושוב אני חושב שזה תקין.

כי מדובר במיקום שונה, מארז שונה, ובכלל מערכת בנויה בצורה שונה וזה בסדר שהכרטיס יהיה על 50 מעלות, בקיץ בפרט.

לצורך הענין, במערכת הקודמת שלי שהייתה עם 7970 הכרטיס מסך גם היה על 50 מעלות בממוצע בקיץ, ולדעתי זה היה תקין והאמת שמעולם לא הייתה לי בעיה של התחממות יתר.

אני לא זוכר את הדגם המדוייק של המארז, אבל יש לי צילום וכפי שניתן לראות מדובר במארז טוב, אם כי לא "מיקצועי", אבל עושה ועשה אחלה עבודה גם בעבר אצלי.

awozjda0tnbk.jpg

שלא תבין אותי לא נכון עידן, יכול מאוד להיות...בעצם אני כמעט משוכנע שבמארז של פותח הדיון יהיה אפשר להביא את הכרטיס מסך ל5-7 מעלות פחות, אולי ע"י שיפור מיקום המארז או סידור וניטור טוב של כל המאווררים.

אבל אני עדיין לא חושב שיש בעיה בטמפ' שמוצגות כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה רק מחזק את שאמרתי, אם אצלך הכרטיס במנוחה על 40 מעלות אז אצלו שהמארז שלו גם מאוורר מאוד לא הגיוני שהכרטיס יהיה ב10 מעלות יותר חמים, בסוף זה יהיה רק עניין של פילטרים סתומים (-:

אגב המארז של הילדים שלך זה Thermaltake V3 BlacX Edition, הוא הרבה פחות מאוורר מפאנטום 530.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב עידן, אני לא אמרתי שהמצב אצלו לא הפיך או לא ניתן לשיפור.

פשוט בתחילת הדיון הוא העלה טענה שהטמפ' באופן כללי לא "הכי נורמליות" וזה לא נכון.

ישנם מע' עם הטמפ' הנ"ל והם בהחלט נורמליות, כי כמו שציינתי ישנם לא מעט משתנים שיכולים להשפיע בין מע' למע'.

וכן, אני חושב שעם כל הכבוד למארז שברשותו ויש לו מארז מצויין, המיקום וזרימת האוויר בחדר (לא רק במארז) בהחלט יכולים להשפיע ושוב אני יזכיר שבקיץ בפרט.

בכל אופן, לדעתי מה שמוצג לו כרגע ממש לא אמור להדאיג אותו, כי זה עדיין "נורמלי". :-)

ואני חוזר למשפט הראשון בתגובה הזאת :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...