UPS מראה מתח גבוה לכמה שניות כל כמה זמן - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

UPS מראה מתח גבוה לכמה שניות כל כמה זמן

Splashy

Recommended Posts

יש לי UPS מסוג אונליין וגל סינוס טהור של Advice Top V 1000.

ביומיים האחרונים התחילה בעיה שמדי פעם מופיע מתח גבוה ב-Input בתצוגה של ה-UPS (370-400 במקום 230V) ונשמעים שלושה צפצופים קצרים. לאחר מספר שניות המתח חוזר להיות כ-230V.

בתוכנה של ה-UPS שנקראת Viewpower בזמן שזה קורה לא רואים בתוכנה את המתח שמשתנה כמו שרשום בתצוגה של ה-UPS, רשום שהמתח נשאר בסביבות ה-230V בתוכנה ורק רשום Battery test mode ולאחר מכן זה חוזר למצב הרגיל.

האם מדובר בנחשולי מתח בחשמל אצלי בבית או שיש בעיה ב-UPS?

דיברתי עם טכנאי של אדוויס והוא אומר שזה לא הגיוני שהמתח כל כך גבוה ואם המתח היה מגיע לסביבות 400 היו נהרסים עוד מכשירים בבית כמו הטלוויזיה לדוגמה.

הטכנאי חושב שאולי התוכנה משבשת משהו בתקשורת ל-UPS ואמר לי לנסות לנתק את כבל ה- מהמחשב ולכבות את התוכנה.

האם נראה לכם הגיוני מה שהטכנאי אמר ושזה יכול להיגרם מהתוכנה? פשוט אני חושבת שאולי זה גם קרה כשהמחשב היה מכובה בלילה.

אשמח לכל עצה. תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתח של 400V לשניה בדרך כלל לא יהרוס מכשירי חשמל מיידית מהפעם הראשונה. נחשולי מתח שכן גורמים לנזק מיידי בחלקיק שניה הם בערכים של כמה KV. עליות וירידות במתח כן משתקפות בבהירות של מנורות. בליבון ניתן לראות הבדל מורגש כבר מעלייה או ירידה של כמה V. ברוב הפלורסצנטים כמה עשרות V. אם המתח היה מגיע ל 370V היית רואה קפיצה חדה בבהירות של האור בבית. אם זה לא קורה, הבעיה מתחילה מה UPS עצמו והלאה

התוכנה יכולה לא להראות את הקפיצה פשוט כי היא מתעדכנת לאט מידי ולא תופסת את הרגע שבו ה UPS מדווח על מתח גבוה. ובכל מקרה זה לא נראה כמו בעיה בתוכנה. תנתקי את ה מהמחשב על מנת לוודא

אם הבעיה ב UPS, יתכן שהיא בסוללה - כמה זמן הסוללה הזאת עומדת, כמה הפסקות חשמל היו ומה המחשב שה UPS מחזיק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה. זה קרה גם כשכבל ה-USB היה מנותק, הטכנאי ביקש שאביא את זה למעבדה.

כרגע אני מחכה להצעת מחיר לתיקון (המכשיר כבר לא באחריות). אם ההצעה לא תהיה משתלמת עבורי כנראה שאאלץ לקנות UPS חדש אבל קודם אחכה להצעת המחיר שלהם.

המכשיר בן כ-3 שנים ומעולם לא הוחלפה סוללה. המחשב שהוא מחזיק הוא המחשב שלי - נמצא במפרט פה באתר + מסך 24" של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת זמן אכן מתאים לסוללה שמתקרבת לסוף החיים שלה, תלוי גם באיכות הסוללה. האם ה UPS מחזיק את המחשב יותר מדקה אם מוציאים אותו מהשקע ? והסוללה לא יורדת מייד ל 50% או פחות ברגע תחילת הפסקת החשמל ?

עלות של היא כ 100-150 ש"ח, ב UPSים של 1000VA בדרך כלל יש 2 , וניתן להחליך אותה לבד

אם יש תקלה אלקטרונית ב UPS בדרך כלל היא מסתכמת בקבל מנופח, שניתן לזהות אותו לפי מראה חיצוני ולהחליף, קבל גם כן לא עולה הרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הצעת המחיר לתיקון של אדוויס ממש לא משתלמת ואני לא יודעת לתקן לבד אז החלטתי לקנות UPS חדש עם אחריות, כבר עדיף.

חשבתי על הדגם הזה של איתן הנדסה. קראתי עליהם ביקורות טובות ברשת. מה דעתך עליו?

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=131&products_id=9247

תודה רבה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפת סוללה היא לפתוח את ה UPS, לנתק תקעים של הסוללה הישנה ולחבר את הסוללה החדשה. אין כאן כל ידע מיוחד וניתן לעשות את כל ההחלפה תוך כמה דקות

להחלפת רכיב אלקטרוני יש צורך במלחם ועדיין העבודה טריויאלית לחלוטין ויש סרטונים ב שמראים הכול בלי צורך בידע מוקדם

אני ממליץ לא להתקרב לאף מוצר של איתן הנדסה. ה UPSים שלהם מכילים רכיבים חלשים יחסית ל UPSים של יצרנים אחרים באותו הספק. כמו כן יצא לי לראות UPS שלהם שקרה בו קצר ולא קפץ אף פיוז על מנת להגן - ה UPS פשוט עמד והתלהט, ואם הוא לא היה בטעות עומד על המארז של המחשב (מה שהביא לרעש חזק של זזזזז כתוצאה ממשיכת המתכת של המארז על ידיי השדה המגנטי של השנאי המקוצר), המשתמש לא היה רץ ומנתק אותו מהחשמל, ויתכן שהוא היה עולה באש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל זאת אני מעדיפה לקנות UPS חדש כי אני לא יודעת להתעסק עם זה ואני חוששת ואין מי שיעשה את זה עבורי. כמו כן אני לא בטוחה כמה משתלם להשקיע במוצר ישן שכבר אין עליו אחריות.

יש UPS שמתאים לצרכים שלי שאתה יכול להמליץ עליו? (גל סינוס טהור, שיחזיק את המחשב שלי + מסך 24")?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כאן ידע מיוחד כלשהוא. אם את יכולה להחליף סוללה בטלפון קווי (בזק), את יכולה להחליף ב UPS

הזמן שה UPS הזה היה אצלך אכן מתאים לאורך החיים של באיכות בינונית ב UPS. מה שאומר שיש סיכוי גבוה שהבעיה בסוללה. את יכולה לבדוק סימנים נוספים שמצביעים על הסוללה : כשמנתקים את ה UPS מהחשמל (מדמים הפסקת חשמל), במקום להתחיל מ 100% ולרדת, הסוללה כבר על ההתחלה מתחילה מ 50% או ערך אחר. או שה UPS בכללי מחזיק זמן קצר מידי משמעותית

גם אז לא תמיד הסוללה היא הבעיה, אבל סיכוי גבוה שכן

אם תפתחי את ה UPS תבדקי אם יש קבלים שיש להם ראש מנופח, או רכיבים במעגל שיש ליידם סימני התחממות שלא אמורים להיות, זה יכול להראות על בעיות אחרות חוץ מהסוללה שיש ב UPS

המפרט שלך, בכללי :

מעבד (ללא OC) - 95W

כ מסך - 170W

יתר המחשב - 60..70W

_____

330W

כולל ספק - 330/0.82 = 402

מסך נניח 40W

_____

442W

ב UPS של 1000VA יש בדרך כלל 2 , שביחד יכולות להחזיק כ 500W. ה UPS המתאים הוא אכן 1000VA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...