בעיה במתח לדיסק קשיח (כנראה). - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה במתח לדיסק קשיח (כנראה).

zachi27

Recommended Posts

היי!

אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי.

יש לי דיסק קשיח של MAXTOR 120GB SATA ולוח אם של EPOX 8RDA3+ Rev1.1.

לפני כארבעה חודשים קניתי את המחשב ולאחר מספר ימים התחילה תופעה של רעשים (מעין "דפיקות") מהדיסק הקשיח. לעיתים התופעה היתה מלווה ב"קפיאת" המחשב, מסכים כחולים ולעיתים RESTART פתאומי. לאחר ה-RESTART המחשב אינו מזהה את ההארד דיסק.

לאחר כיבוי והדלקה (פעם אחת או יותר) המחשב חזר לזהות את ההארד דיסק.

מבדיקה שערכתי, ראיתי שכבל המתח של הדיסק רופף. הידקתי אותו מעט (אם כי, מעצלנות, לא השקעתי יותר מדי בהידוק הכבל וחיזוק המגעים, ע"י שימוש בפלייר, רק חיזקתי ידנית) ואכן, הבעיה נפתרה

עתה, לאחר כשלושה חודשים, הבעיה חזרה. עדיין לא מצאתי זמן לבדוק את הכבל מתח שוב.

התייעצתי עם מספר אנשים שנתקלו בתופעה דומה והם טוענים שלא מדובר בכבל מתח של הדיסק קשיח, אלא בעיית תאימות כלשהי ו/או כבל DATA (של ה-SATA) לא טוב או הארד דיסק פגום.

אשמח מאוד באם תוכלו לעזור,

אולי מישהו מכם נתקל בתופעה דומה.

דרך אגב, נתון חשוב: המעבד הוא Barton 2500 באוברקלוק ל-3200.

אין בעיות חימום (טמפרטורה נבדקה בביוס, וב-MBM5): ב-IDLE כ-36 צלסיוס וב-LOAD (פריים 95), מקסימום 49 מעלות (ביום חם במיוחד מגיע גם ל-52 מעלות). המחשב יציב ועובד בתצורה זו למעלה משלושה חודשים ללא בעיות.

בכל מקרה אני אחזק היום בערב את כבל המתח של ההארד דיסק בצורה טובה.

מחכה לתשובות,

תודה,

צחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אני אנסה קודם כל לחזק את החיבורים ו/או להחליף את כבל ה-SATA בכבל אחר שיש לי.

האם יש משמעות לאיזה מבין חיבורי ה-SATA על הלוח אם ההארד דיסק מחובר (יש לי שני חיבורים על הלוח).

אני אעדכן את הפורום לאחר הבדיקה היום בערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל היועצים.

אתמול בערב הידקתי בצורה טובה את כבל המתח להארד דיסק וכן החלפתי את כבל ה-SATA של ה-DATA.

הורדתי את תוכנת POWERMAX של MAXTOR וביצעתי את כל ארבעת ה-TESTS המומלצים:

Installation Confirmation - Passed

Quick (90 Sec) Test - Recommended Advanced Test

Advanced (20-30 Min) Test - Some Errors were reported but fixed by the PowerMax Program

then, i ran again the Advanced test and it Passed

Finally, Burn-In Test (1 Hour) and it PASSED

אני חושב שהבעיה נפתרה לעת עתה, המחשב עובד טוב, לא קופא, אין רעשים מהדיסק והמחשב לא נכבה.

היום בערב אני אריץ FULL SCANDISK על מנת לוודא שאין BAD SECTORS.

לדעתי, כבל המתח בסה"כ עשה בעיות.

מה דעתכם?????? אני אעדכן בהמשך, במידה והבעיה תחזור.

תודה רבה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ס ו ף ס ו ף - מצאתי עוד מישהו עם בעיות כמו שלי

גם לי יש +EPOX 8RDA3 והרד של - MAXTOR 60GB לעיתים קרובות הוא נוטה לכבות את עצמו - אני שומע מעין TICK - וזהו - להרד אין חשמל - המחשב כמובן נתקע -ולא ניתן לעשות כלום מבלי לכבות את המחשב - ולנתק את אספקת החשמל להרד (אפילו הכיבוי או ניתוק כבל החשמל לא מועיל - רק ניתוק ישיר של המולקס מהכונן - אחרת הביוס לא מזהה אותו באיתחול)

אני משתגע מזה - ההרד חדש - ספק לסקטורים פגועים.

כאילו יש לו חיים משלו - ובכל כמה זמן הוא מחליט "שהוא התעייף" ומכבה את עצמו ללא סיבה.

אין מצב שהחיבור חשמל שלו רופף - זה חייב להיות משהו אחר - אולי איזה פגם ייצור.

אודה עם תעדכן בנושא ההתקדמות עם ההרד שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...