לימודי משפטים - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודי משפטים

refael111

Recommended Posts

שלום לכולם

אני מתחיל או לפחות חושב להתחיל ללמוד משפטים בתחילת אוקטובר

אני תומך טכני ואיש סיסטם כמעט 6 שנים ובוגר קורס ciso כבר כמעט שנתיים

חשבתי על שילוב של אבטוחת מידע ביחד עם משפטים

המשכורת שלי היום היא יפה אבל לא מספיק בשביל לסגור את החודש

אשמח לשמוע עוד דעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להגיד לך שזה יעזור לך, לפחות לא בשנים הראשונות.

התואר ידרוש ממך השקעה של כ3.5 שנים, ויחד עם משרה מלאה פשוט זה לא יהיה.

לאחר מכן, תקדיש שנת התמחות עם משכורת רעב, תהיה מוכן לזה מראש ופשוט תחסוך. קל וחומר אם יש לך משפחה להחזיק.

בסוף התהליך, בהנחה ועברת את בחינות הלשכה והוסמכת - במקרה הטוב תחזור להיכן שהתמחת במשכורת שתגרום לך להתגעגע למשכורות בתחום ההייטק , במקרה הרע יקח לך לא מעט זמן לחפש עבודה. גם ככה זה לא קל עם השוק המוצף שלנו.

אבל, מי אני שאעצור אותך. רוצה להיות עורך דין? לך על זה. אם הבחירה נובעת ממניעים כלכליים - הייתי עושה חושבים שנית

כך או כך - בהצלחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שלי זה לא להיות עורך דין רגיל

אלא להתעסק יותר בהיבט הפלילי של אבטחת מידע כל סוגי עבירות מחשב למינהם

אולי להיות יועץ משפטי של ארגון גדול עם זוית ראייה של אבטחת מידע

אני מכיר את נושא המשכורות אני מודע לכך רק אני מאמין שתואר במשפטים יוכל לתת לי קפיצת מדרגה לאו דווקא כלכלית אלא גם מקצועית

לגבי העבודה שלי אני איש סיסטם כמעט 6 שנים ולפני קצת יותר משנה סיימתי קורס CISO (קורס של 350 ש"ל באבטחת מידע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא יודע מה לרשום לך בנושא הזה...

מצד אחד אתה sys admin עם וותק שש שנים שלא מרוצה המשכורת שלו. קשה לי להבין איך זה מסתדר ביחד, אלא אם כן אתה לא מספר פה את כל הסיפור.

מצד שני עשית קורס CISO, אבל מה בפועל יצא לך לעשות בתחום אבטחת מידע שהוא עבודה שאתה יכול להתגאות בה? איך מישהו יעריך יותר עורך דין עם רקע של IT?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה ברמת העקרון המשכורת אמרתי היא יפה

אבל החיים האיישיים שלי מאלצים אותי להוציא סכום גבוה יותר ביחס לשאר האנשים בגילי (זה לא המקום כ"כ לפרט )

בנושא אבטחת אני עוסק לא ברמה שאני רוצה אלא יותר בכללי אני נותן את חוות דעתי מתי שצריך (שוב בגלל אילוציים אישיים שמונעים ממני לעסוק בזה יותר )

קראתי סקרים שהראו בעוד כמה שנים תהיה יותר מודעות לנושא של אבטחת מידע בארגונים אפי' קטנים יחסית מה שלא כל כך נכון להגיד היום

זה היה נראה לי הגיוני שעוד תואר במשפטים (לאו דווקא עו"ד ) יהיה לי יותר סיכוי להצליח בארגון באבטחת מידע עם יכולות והבנה של משפטן

דרך אגב יש לי חבר טוב שעשה את השילוב הזה רק הפוך הוא היה עו"ד פלילי ועשה הסבה לאבטחת מידע אני לא יודע להגיד האם הוא מרוויח היום טוב יותר מעבר אבל אני יודע שהוא עובד בארגון ממשלתי בתפקיד די בכיר עם תנאים מצויינים

הנושא הכלכלי הוא מרכיב חשוב אני רוצה לעשות בחיים קצת מעבר לזה משהו שאני אוהב ומתחבר

די נאמס לי לשבת מול מחשב כל יום ולפתור תקלות ולשבור את הראש אני רוצה גם להתקדם מהבחינה הזאת וגם מבחינת המעמד האישי שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר - לך על זה

תואר במשפטים הוא מעניין מאוד גם אם לא תעסוק בו

עשיתי כמה קורסים משפטיים וכל אחד מהם שעשיתי היה מאוד מעניין וגם עזר לי בתחומים אחרים בחיים (סתם לשם דוגמא דיני חוזים שזה משפיע על כל אספקט בחיינו)

הכי גרוע שיכול לקרות יש לך תואר ביד שהוא גם מקצוע - רע זה לא יכול להיות.

ולגבי בזבוז הזמן והכסף אני מבטיח לך שיש הרבה יותר דברים שנחשבים יותר "בזבוז"

אז שא ברכה וצא ללמוד.

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיזקת אותי

אני בדעה כמוך באופן כללי בעבודה שלי כיום גמישים איתי לגבי השעות אני יוכל להגיע לכמעט 90% משרה והמשכורת תהיה זהה גם אחרי הפחתת היקף המשרה

זה ידרוש ממני עבודה קשה

אבל אני מוכן לזה

תודה על החיזוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה לעורך דין בפועל המתעסק בתחום

אני מכיר תחום של פלילי בעבירות מחשב באם זה תחום שעובד טוב והאם יש דרישה אליו?

אני חושב שעיקר האנשים האלה עובדים בגופים ביטחוניים כגון משטרה וכאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא ציינתי זאת, כל מה שאמרתי בפוסט הקודם שלי- נאמר מידיעה אישית שלי.

היו איתי לא מעט חברים בספסל הלימודים שעזבו משרות נחשקות למדי בהייטק עם משכורת מכובדת מאוד בשביל להכנס לתחום המשפטי, חלקם על מנת להעשיר את הידע שלהם ולצבור תואר נוסף וחלקם על מנת לפתוח קריירה חדשה בחיים.

אני לא אומר חלילה ששילובים למיניהם לא יכולות מוצלחים, להיפך, קח לדוגמה את השילוב של משפטים וכלכלה (אחד השילובים החזקים ביותר אגב). או לחילופין במקרה של ההיטק את המשפטים ותואר מדעי כלשהוא (במקרה שלי אני גם הנדסאי). תיאורטית - הכיוון שלך נכון, זה גם מה שאני חשבתי לעשות. בפרקטיקה זה לא כ"כ פשוט.

אם ברצונך להיות עוזר משפטי בחברת הייטק כלשהיא, אדרבה, לך על זה. רק שבמקרה הזה הידע הקודם שלך לא יבוא ממש לידי ביטוי בתעסוקה היומיומית שלך. להזיק זה בטוח לא יזיק.

מה שכן, אם אתה פוסע לכיוון הזה, לך עד הסוף. אל תסתפק בתואר של משפטן, אלא תסיים את ההתמחות (כמה שהיא קשה) ותוציא את הרישיון הנכסף.

אני בסיום התואר חשבתי שאני כבר מלומד למדי, אבל הפרקטיקה כ"כ שונה ממה שלמדת, הניסיון המעשי הוא מה שקובע ביום יום. אחרת התהליך ימוצה בתליית תעודה על הקיר.

בהקשר זה אוסיף, שאני אכן מעריך אנשים שלא רוצים להשאר במקום אחד, ובאמת מסתכלים קדימה על העתיד שלהם. לא משנה במה תבחר (הייטק או משפטים), הראייה שלך לעתיד היא דבר נכון לעשות.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובתך ואופן הצגת הדברים היא מעניינת מאוד

רציתי לשאול אותך למה הידע הקודם שלי לא יבוא לידי ביטוי?

והאם זה חריג שאנשים עושים תואר במשפטים ומשתלבים בעולם ההיטק

ולמה לדעתך בסיום או במהלך הלימודים אני יוכל להיות עוזר משפטי? האם זה רק בגלל חוסר הנסיון לכאורה שלי או שזה משהו שלדעתך אולי השיא להגיע אליו

וכן אני וודאי ישקיע וייעשה את ההסמכה של עורך דין כי לדעתי חבל על ההשקעה בלי לקבל את התואר הזה אפילו שאצלנו במדינה הוא די נפוץ ויש אינפלציה של עורכי דיו

אבל איך אמרת להזיק זה וודאי לא יזיק ואם זה יעשיר את הידע שלי וייתן לי עוד כיוונים בחיים ואפשרויות שונות להתפתח אז אני בהחלט במקום הזה

תודה על התגובה בהחלט היה מעניין לשמוע את דעתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...