מדידת צריכת זרם של ארדואינו ושאר הרכיבים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדידת צריכת זרם של ארדואינו ושאר הרכיבים

uziel

Recommended Posts

שלום!

אני עובד על פרוייקט קטן ואני מתכנן להשתמש בבטריות וכדו'..

אני מעדיף להתעסק כמה שפחות עם החלפת בטריות (אין בקרבה מקור חשמל) ואני מתכנן שזה יעבוד הרבה זמן ברצף...

השאלה היא איך אפשר לבדוק ולחשב כמה זרם צורכים כל הרכיבים?

יש לי שם לבנתיים מנוע סרוו וארדואינו אונו שאני חושב להחליף לפרו מיני עם שתי פוטנציומטרים וRTC.

חשבתי גם על שימוש בתאים סולריים אבל זה השלב הבא..

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד אפשר פשוט לחבר רב מודד ולמדוד את הזרם.

אתה יכול לקבל הערכה על פי הדפי נתונים של הרכיבים.

צריכת הזרם של הRTC זניחה, אני מניח שהצריכה של הסרוו הכי משמעותית. כמובן שהוא צורך זרם רק כאשר הוא נע, ולכן אם תמזער את הזמן שהסרוו נע ותכניס את הארדואינו לישון כשניתן תוכל לחסוך בהספק.

כמו כן, אם תוריד את מהירות השעון של הארדואינו תוכל לחסוך הספק גם כאשר הארדואינו לא במצב שינה. אם הסרוו כל הזמן בתנועה אני מניח שהצריכת הספק שלו היא הדומיננטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך מטפלים במהירות שעון של הארדואינו?

ועל מה זה משפיע בביצועים?

אני לא צריך ביצועים מהירים, רק הפעלה של סרוו פעם בכמה זמן..

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה משתמש בספריה כלשהי שמפעילה לך את הסרוו, יכול להיות שהיא לא תעבוד כראוי אם תשנה את השעון.

יותר קל להכניס את הארדואינו למצב שינה, תעבור על זה: http://playground.arduino.cc/Learning/arduinoSleepCode

כמובן שבמצב שינה הקוד שלך לא רץ, הארדואינו יתעורר מידי ובמידת הצורך יחזור לישון.

אם תרצה לחסוך יותר חשמל תוכל לשקול להתחיל לשחק עם המהירות של השעון, כמובן שאז כל הקוד ירוץ לאט יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארדואינו יכול להתעורר או מפסיקה חיצונית ברגל 2/3 או ע"י טיימר הwatchdog, אתה יכול להעיר את הארדואינו ע"י לחצן או אות כלשהו ברגלי 2/3 או להעיר אותו בכל זמן מסויים לפי הwatchdog.

לגבי שינוי מהירות השעון ראה : http://playground.arduino.cc/Code/Prescaler

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניתן להעיר אותו לפי זמן, אתה יכול להעיר אותו מפסיקה חיצונית אבל לא ניתן להגדיר בDS1307 התראת לפי זמן.

אתה יכול להתעורר לפי הwatchdog (כל חצי שניה המקסימום ניראה לי) או לפי פסיקה מSD1307 (שניתן להגדיר שיוציא כל שניה פולס), כל פעם שהבקר יתעורר אתה יכול לבדוק האם עבר יום, במידה ולא לחזור לישון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תוריד את מהירות השעון עד הסוף ותכניס אותו למצב שינה ושיתעורר כל זמן מקסימלי אתה תוריד את הצריכה משמעותית אבל לא תרד יותר מידי מה 10mA שצורך מייצב המתח על הארדואינו במצב שינה .. וכל עוד אתה משתמש בסוללות אין לך איך איך לעקוף את זה

משהו שכן ישר חשבתי עליו זה שבDS3231 יש אפשרות להגדיר התראות (כל שניה,של דקה, כל פעם שדקות והשניות תואמות(לפי הגדרה שלך) וכל פעם ששעה דקה ושניה תואמות (גם לפי הגדרה שלך) - יעני אתה יכול להגדיר התראה פעם ב 24 שעות )

התראה זו באה לידי ביטוי בפין INT של הRTC - טרם הבנתי אם הוא HIGH או LOW ..

אם הוא אכן HIGH תוכל לחבר אותו לפינים 2/3 והוא יעיר לך אותו ממצב שינה פעם ב 24 שעות

http://forum.arduino.cc/index.php?PHPSESSID=0o4h6369rkp3h2p66o0pp2lfa6&topic=168421.msg1254371#msg1254371

קישור לבחור שניסה וטוען שזה עבד

אבל גם ככה יש גבול כמה תחתוך מה 10mA ....

לפני הכל

תעשה פיילוט עם מצב שינה וWATCHDOG וכמו שMike אמר תבדוק אם עבר יום ותבצע את הקוד שלך.

הפרו מיני חסכוני יותר מהUNO ואני מאמין שאם תחבר לכל העסק של 9וולט תקבל הרבה זמן של עבודה

פשוט תמדוד את מתח הסוללה בהתחלה ומתח הסוללה אחרי שבוע

פאנל סולרי יסגור לך את הפינה לארדואינו אבל לא לסרוו (תלוי בסרוו שלך תצתרך כמה פאנלים במקביל)

או לחלופין שהפאנל סולארי יטעין לך את הסוללות במקום לספק מתח לישר לרכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...