למה כולם מקשקשים שצה"ל צבא מוסרי??? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה כולם מקשקשים שצה"ל צבא מוסרי???

roeesnir

Recommended Posts

כל הזמן מנפנפים בשטות הזו, עד שלא שמים לב שזה בדיוק הפוך!

לדוגמא:

אם היו באים אלי אורחים, והייתי דואג להם עד כדי כך שהייתי מכה את הילדים שלי כדי שלא יפריעו להם, ומרעיב אותם כדי שישאר אוכל לאורחים שלי, הייתי מוסרי?? מישהו היה מעלה על דעתו שאני מכניס אורחים מצויין? שאני מוסרי?

(הדוגמא היא לא אחד לאחד, הבאתי אותה רק בשביל להמחיש את העיקרון)

צבא שדואג לאויביו על חשבון חיים של חיילים הוא מוסרי??

זה האימא של הלא מוסרי!!!

זה פשוט פשע!!

ואין לי כח נפשי להאריך ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדויק. 120 בבונים אוכלי חינם שיושבים בירושלים ודואגים למה יכתבו עליהם בעיתון עוצרים את צה"ל מלבצע את עבודתו נאמנה. רק תראה את המוטיבציה של החיילים והמקצוענות שלהם ברגע שנותנים להם לפעול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

^^^

ברור. אני לא מדבר על החיילים עצמם אני מדבר על "טהר הנשק".

חיילים אשכרה נהרגים ועל מה? על מזבח טהר הנשק.

חכה.

עוד ישבו חיילים בכלא אחרי ה"מבצע" הזה.

כמו אחרי חומת מגן, וכמו אחרי כל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם המחשבה מאחורי דבריך, אך המסר מעוות. צה"ל אינו קובע את אופי הלחימה בשטח, זו מוכתבת ע"י הדרג המדיני. בסופו של יום, נתניהו וממשלתו הם אלה שיש להאשים בכך שנהרגים חיילים כדי להגביל את כמות הנפגעים בצד השני. אני מקווה שיום אחד כל אלו שאחראים להחלטה הזו (כמו גם החלטות רבות אחרות) ייתלו על פשעיהם נגד עמינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לקבוע כמה מוסרי יהיה הצד השני, רק כמה מוסרי אתה תהיה. אם הצד השני מחליט לא להיות מוסרי, אתה יכול להחליט שגם אתה תהיה פחות מוסרי, דבר שבהחלט יגביר את יעילותך במלחמה נגדו, או או להישאר מוסרי.

בכל מקרה, מוסר אינו מוחלט. מה שמוסרי עבור אחד, לא בהכרח יהיה מוסרי עבור אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני טוען, בדיוק כמו פותח הדיון, שאין שום דבר מוסרי בהגדלת הסיכון לכוחותינו כדי להמנע מאבידות לאוייב, ולפיכך בעוד שהאוייב מחליט לא להיות מוסרי ולשים את נשותיו וילדיו בקו האש לצרכי תעמולה, לא יהיה זה "פחות" מוסרי מצידינו לשמור על חיי חיילינו גם במחיר חיי "אזרחי" האוייב כדבריך, אלא יותר מוסרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארורים ה"מנהיגים" שרוצים להיראות "מוסריים" בעיני העולם (לא שזה עוזר) על חשבון חיים של חיילים.

צריך לזרוק אותם לראש החזית. שיהיו מוסריים שם.

דרך אגב, בכל ההיסטוריה של עם המנהיגים היו בראש הקרב.

דוד המלך אמר:"ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם"

גם אם הם מתחננים להפסקת אש, גם אם הם נכנעים. לא מוותרים ולא מפסיקים עד ששוחטים את כולם.

די כבר!

כמה אפשר לסחוב את ה*** הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, זו שאלה של הגדרה: אם אתה מגדיר מוסר כלעשות כל דבר אפשרי כדי למנוע נפגעים בצד שלנו אז לא, צה"ל לא מוסרי. אפשר היה להרחיק את האזרחים שלנו מהגבול, לצייד את החיילים במסכות אב"כ ולרסס גז עצבים על הרצועה. rinse, repeat שבוע או שלושה כשבזמן הזה אתה ממטיר פצצות על השטח ואח"כ תכניס D-9-ים כדי להשלים את העבודה.זו האפשרות הכי מוסרית שיש.

אם, לעומת זאת, אתה מגדיר מוסר כלהימנע ככל האפשר מפגיעה במי שאינו לוחם, אז צה"ל די מוסרי. למעשה, אפשר להראות שמבין כל הצבאות שהשתתפו במלחמות בשלושים השנים האחרונות, אף לא הגיע לרמת המוסריות של צה"ל (אי אפשר לומר שצה"ל הוא הצבא הכי מוסרי כי צבאות שלא משתתפים בלחימה מוסריים יותר אבל זו לא חכמה גדולה, קל להיות מוסרי כשאין דילמות).

קח בחשבון שאם אתה מאמץ את ההגדרה הראשונה, גם מחבל שמטמין פצצה באוטובוס אזרחי הוא מוסרי.

בכל מקרה, אתה בטוח שכל אחד מתושבי רצועת עזה הוא אויב שלך? גם אלו שאין להם שום בעיה איתך ורק רוצים לחיות בשקט, אבל אין להם שום שליטה על החמאס (או הג'יהאד האיסלאמי או נוסרה אל ג'יפה או whatever שיורים עלינו כרגע)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה פשוט מאוד.

כאשר הצג השני לא מראה שום רחמים אליך ואפילו לבני עמו, זהו חוסר מוסר להראות רחמים כלפיו. ואפילו אם אזרחים תמימים חייבים לההרג, לאחר שהוזהרו על כך מראש - גם להם יש אחריות לבטחונם, לא רק לישראל. ולטווח ארוך עדיף גם להם שישראל תחסל את חמאס כמה שיותר מהר.

רוב ההרוגים הם תומכי חמאס מובהקים, אז אלו לא בדיוק תמימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...