עזרה בבחירת ממסר שיעבוד עם הארדואינו - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת ממסר שיעבוד עם הארדואינו

Jabberwock

Recommended Posts

זו פעם ראשונה שאני יעבוד עם ממסר אז אני צריך עזרה לדעת איזה לקנות.

וגם שלא ישרף הארדואינו, שיהיה עם ההגנות הדרושות...

למיטב הבנתי מה שאני צריך לחפש זה ממסר שעובד ע"י זה שמספקים 5V ולא יסחב יותר מ- 40mA בכניסה שלו.

ובתמורה הוא מאפשר ביציאה עד 0.8A לעבור או יותר כי זה מה שאני צריך.

עכשיו הבעיה זה מה לרשום ב-...

אם אפשר לתת גם קישורים, תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בעצם אתה רוצה לדחוף את הממסר ישירות מהארדואינו ? למה לא לדחוף אותו דרך טרנזיסטור פשוט ?

אם כבר אתה צריך ביציאה זרם של 0.8A, אולי עדיף להשתמש בטנזיסטור כדי למתג את העומס ולא בממסר ? על איזה עומס מדובר ? מה המתח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע פשוט חשבתי שהם כבר שמים בפנים טרנזיסטור לא? הרגל של האיפשור לא לוקחת קצת זרם?

העומס הוא מנוע שואב אבק. הוא 12V ולוקח 630mA. אבל עדיף לקחת קצת מרחב ביטחון. אני מתאר לעצמי שאני אפעיל אותו על 7.4V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לעשות הפרדה, יש ממסר ויש "מודול" שזה בעצם לוח שכולל ממסר ועוד רכיבים נוספים כדי להפעיל אותו.

כשאתה אומר "הם" אני מניח שאתה מתכוון לחבר'ה שתיכננו ומייצרים את הלוחות המוכנים עם הממסרים, כאן אתה צודק, רוב המודולים של הממסרים מכילים טרנזיסטור ודיודת הגנה.

הנה מודול כזה לדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי דיברתי עם המנחה שלי הוא אמר אסור מוכן אלא רק להרכיב לבד. גם לא נותנים לי להשתמש בפונקציות המוכנות של הארדואינו...

אפשר עזרה בבחירת ממסר + טרנזיסטור + דיודת הגנה?

אני מניח שזה דיודה רגילה 1A , 0.7V. טרנזיסטור עם הגברה 160-175 טוב?

והממסר זה מה שאני לא יודע מה לבחור, את הרכיב הפשוט. ואיזה צורה אני מחבר את הכל.

או שבעצם אני אקנה את המודול המוכן ואפרק אותו וארכיב מחדש ? חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל טרנזיסטור NPN יעבוד, שיוכל לעמוד בזרם של כמה מאות מילי אמפר.

כל דיודה פשוטה תתאים, עדיף דיודה עם זמן תגובה מהיר משהו כמו 1N4148, אבל זה ממש לא משנה, שים מה שיש.

גם הממסר הכי פשוט באייבי יתאים.

לגבי אופן חיבור הממסר תעיין בדפי הנתונים שלו, כמו כן ניתן לראות שם שהוא צורך בערך 90mA, הזרם הזה כמובן יזרם דרך הטרנזיסטור אז קח טרנזיסטור של לפחות 200mA.

החיבור של הטרנזיסטור בשביל לדחוף את הממסר הוא בצורה הבאה:

relay.png

הנגד תלוי כמובן בHFE של הטרנזיסטור, עבור 2n2222 זה בין 100 ל 300 עבור זרם של 150mA בקולקטור, לכן מספיק בערך של 1mA בבסיס, שזה מתורגם לנגד של בערך 4.3k. שוב, הערך המדוייק לא קריטי בכלל.

אגב, אם אתה רוצה למתג את המנוע הזה ביעילות גדולה יותר אתה יכול להשתמש בטרנזיסטור mosfet.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...