שרת לחברה קטנה - אפשר בענן של גוגל? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרת לחברה קטנה - אפשר בענן של גוגל?

tmpusr

Recommended Posts

זקוק לעצת מומחה בדחיפות - למישהו פה יש ניסיון עם העברת שרתים של חברה לענן (של גוגל למשל)?

אני צריך שהמידע בחברה (בנפח של ~2TB) יהיה זמין לעובדים בחו"ל ובבית וחשבנו במקום להתעסק עם ולנהל שרת בחברה (קטנה) להעלות הכל לענן, מה שגם אמור לפתור את נושא הגיבויים המתיש.

משהו כמו 10-12 משתמשים.

אודה מאוד לעצתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסה להבין איך זה עובד... מניסיוני גישה לקבצים בענן לרוב מסורבלת ומתסכלת.

* בגישה מהמשרד - האם יש עותק מקומי עם גישה מהירה כמו DROPBOX?

* בגישה מרחוק - כיצד יש גישה למהנדסים לתיקיות חברה שונות כמו ISO או תיקיות פרוייקט.

* איך ניהול גיבויים? האם ניתן לשלב ניהול גירסאות כדוגמת SVN? האם זה לא איטי בטירוף לענן בהתחשב במהירויות ה-UPLOAD העלובות?

* איך מתבצעת אדמיניסטרציה? הרשאות? הוספת משתמשים?

* איך הסינכרון בין החומר שאנשים עובדים עליו בבית/בנייד לחומר בעבודה? לא רוצה משהו ידני...

יש שירות מומלץ לסדר הגודל הנ"ל? כבר יש לנו GooleApps...

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הסנכרון הוא של מסמכים קטנים אז google drive הוא מה שאתה צריך:

- יש קליינט בסגנון dropbox

- יש קליינטים למובייל

- אפשר לערוך מסמכים online ביחד בסגנון של google wave ז"ל (ועד כמה שאני זוכר יש גם תוסף לoffice)

- הרשאות לתיקיות מנוהלות בעזרת אותו ממשק ניהול של google apps, ניתן לתת הרשאה לתיקיות ע"פ קבוצות או משתמשים בודדים.

- ניתן לגשת לקבצים מכל מחשב בתנאי שיש לך יוזר/סיסמא

- בקליינט ניתן להגדיר איזה תיקיות אתה רוצה לסנכרן ואיזה תיקיות לא, ככה שאם יש תיקיות עם קבצים "כבדים", שלא כולם צריכים, ניתן לדלג

פעם אחרונה שעבדתי עם google apps לפני שנה אני זוכר שהסנכרון בין קליינטים לא "זרם" כמו dropbox. פעם היה מסתנכן מיידי, ופעם היה delay של דקות.

בגלל שיש כבר google apps, אני ממליץ לבדוק את הפתרון שלהם.

אפשרויות אחרות:

- dropbox for business: https://www.dropbox.com/business

- box.net for business: https://www.box.com/business

בקשר לגיבויים - הענן הוא לא תחליף לגבוי. ראה מקרה Code Spaces. המידע שלך אמור להיות מגובה off-site.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

מה עם תיקיות משותפות גדולות שכל המשתמשים צריכים לגשת אליהן? איך עושים את זה? תיקיות פרוייקט או ISO למשל, שלא מקושרות ליוזר מסויים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...