עושה רושם שהמדינה לא רוצה לנצח - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עושה רושם שהמדינה לא רוצה לנצח

Kukishin

Recommended Posts

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל עוד יש מה לעשות מהאוויר וודאי שעדיף לעשות זאת ולדחות כניסה קרקעית.

אני בטוח שתוך כדי אוספים לא מעט אינפורמציה שתעזור אחר כך בכל מידי דרכים.

אבל יש דברים שאי אפשר לעשות מהאוויר.

כניסה קרקעית היא דבר מסוכן מאוד, שעדיף לעשות בהדרגה ולאורך זמן רב.

השאלה שלי היא איך ממשלת וצה"ל הרשו לחמאס להתחמש בכל כך הרבה טילים.

אני לא מוכן לקבל את התשובה שאי אפשר היה למנוע או לפחות לצמצם באופן משמעותי את הבעיה.

למדינת יש כמה לוויני ריגול, פלוס מטוסי ריגול ומזלטים.

אני לא מאמין שהם לא ידעו על מיקומם של המפעלים שייצרו טילים.

אני לא מאמין שהם לא ידעו על קיומם של מנהרות שדרכם העבירו טילים.

לדעתי הממשלה אחראית למצב הקיים במידה רבה.

והמבצע שמתרחש עכשיו הוא עדות לאוזלת ידם.

עד כמה הממשלה באמת נחושה עכשיו להתמודד כמו שצריך עם הבעיה בעזה, נחיה ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הגישה הזאת של "נכנס-נטאטא-נצא" מצחיקה אותי, הם הרי יכולים להתחמש בלי סוף אחרי זה, הפתרון היחיד הוא להיכנס ולהשאר שם על הנשמה של העזתים לנצח, רק חבל שזה חרא של פתרון כי עוד פעם יהרגו שם חיילים על ימין ועל שמאל והעזתים ימצאו "פתרון" אחר להרוג אזרחים בישראל.

צריך להפנים שזאת המציאות שלנו בעשור הזה וזה הרע במיעוטו, עדיף לשפוך שם טילים כל שנה ולשמוע כמה אזעקות מאשר לסבול את המציאות האיומה של לפני עשור.

אני אצטט משפט פשוט מ"הסמויה" : "זאת לא מלחמה מיכוון שמלחמות נגמרות מתישהו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנו בעשור הזה וזה הרע במיעוטו, עדיף לשפוך שם טילים כל שנה ולשמוע כמה אזעקות מאשר לסבול את המציאות האיומה של לפני עשור.

מה דעתך לחזור למציאות הבטחונית של לפני 2 עשורים? משטר צבאי בעזה. אתה מזומן להשוות את המצב עכשיו ללפני הסכמי אוסלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שלא נראה שניתן להסיר את החמאס מעזה ללא אחת מהשניים:

1. כתישה מאסיבית מהים, האוויר וכל האלטילריה שאפשר להפנות לגזרה, לפני כניסה קרקעית, כדי למזער את היכולת של החמאס להלחם בכוחות הקרקע שלנו עם הכניסה לרצועה, שתתבצע בליווי שימוש מאסיבי של שריון ושאר כלים שיעילים להורדת בניינים על יושביהם עם נפתחת מתוכם אש על כוחותינו. הדבר יגרום להרבה יותר הרוגים בעזה מאשר כל מבצע קודם, ביניהם "אזרחים" (ומדובר על סדר גודל של אלפים או אף יותר), מה שכמובן יקים על את כל העולם הצבוע והמעוות שלנו.

2. כניסה קרקעית לאחר "הכנה" מוגבלת, בעיקר עם כוחות חי"ר, באופן שיקטין בהרבה את כמות הנפגעים העזתים, אך במחיר סיכון גבוה בהרבה לחיילינו. פעולה כזו, אם מטרתה תהיה לטהר את עזה ואם זו תמשך עד שמטרה זו תושג, כנראה תעלה במאות הרוגים לכוחותינו. אף פוליטיקאי ישראלי לא ישא במחיר הפוליטי של החלטה כזו, שכמובן תקומם עליו את כל - ובצדק, כמובן.

חשוב להבין שבכל מקרה, הטיפול ב"אוכלוסיה האזרחית" של עזה (אני מדבר על תוך כדי המבצע, אפילו לא על התקופה שאחרי) יהיה מאוד בעייתי בלשון המעטה. מצד אחד, אי אפשר לספק "מעבר בטוח" לאותה אוכלוסיה אזרחית לתוך החלק של הרצועה עליו כבר הושלמה ההשתלטות נכון לאותו שלב מבלי להסתכן בהברחת כלי ומטעני חבלה שישמשו בהפתעה נגדינו בעורף הכוחות. מצד שני, הרי אנחנו לא באמת יכולים למחוק את כל אוכלוסיית עזה, נכון? אנחנו גם לא יכולים להבריח את אותה אוכלוסיה למצרים, גם לא באופן זמני, שכן המצרים לעולם לא יקבלו זאת (ולו כי הם יחששו שאותם הפליטים, שלשם שינוי באמת יהיו פליטים, ינסו להשאר במצרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, אתם לא קולטים שיש פה נתונים לא הגיוניים בסיפור הזה? איך זה שצהל משחרר מהאויר פצצות יומם ולילה ואצלם ממשיכים לשגר? כי מפציצים דיונות וחורבות.

איך זה שאחרי חמישה ימים של הפצצות יש להם רק 150 הרוגים? כי אנחנו עסוקים מדי בלפחד המאמריקאים והעולם.

רק אם יהיה כאן דרזדן יהיה שקט. אחרת - אנחנו חוזרים לאותו לופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ייתכן "פתרון" שאינו כולל כדור בראש לכל מי שקיבל את שכרו מהחמאס והיה חלק ממנגנון "הבטחון" (טרור נגד ורצח מתנגדים מבפנים), "ההסברה" (פברוק וסרטונים לשם הכפשת ישראל) או "החינוך" (אינדוקטרינציה של הילדים לדרך הטרור והשנאה הדתית) שלהם. מבחינתי גם כל מי שנהנה מאותו שכר, כלומר כל בני ביתם, זכאי לטיפול דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

יש לי תחושה שאתה לא גר באזור עוטף עזה נכון ?

לא נורא לספוג כמה אזעקות ?

להפנים שזאת המציאות, תגיד לי אתה בסדר?

אהה נכון, שכחתי שיש פתרונות על השולחן עכשיו! אפשר לפתור הכל תוך חודש וסתם חיכינו עד עכשיו! , כל האנשי ביטחון וראשי הממשלות פשוט חיכו לאנשי HWZONE והפייסבוק שיביאו את בשורת ה-"צריך להיכנס באמאמא שלהם!!11".

תושבי הדרום גרים באיזור סוג ב' במדינה שהיא סוג ב' , איזור הדרום הוא סוג של דטרויט\בולטימור יחסית לשאר המדינה , מי שיש לו יותר כסף מוזמן לחיות במרכז ולחיות במקום שהוא טיפה יותר בטוח (עדיין...מדינה סוג ב').

וכן אני מעדיף שנה של שקט ופעם בשנה מערכה לדילול החמאס במקום מוות של חייל פעם בשבוע + פיגועים במרכזי ערים , מי הבטיח לכם ששיתוק איום הטילים או חיסול החמאס יגמרו את האיום מעזה? מאיפה באה המנטליות הזאת שאפשר לפתור את הבעיה בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...