מסך עם פאנל WVA? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך עם פאנל WVA?

rubus

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לרכוש מחשב נייד חדש. בחיפושים שלי נתקלתי במחשב שמגיע עם כמה שתי קונפיגורציות של מסך - SVA ו WVA:

http://www.notebookcheck.net/Review-HP-EliteBook-850-G1-H5G34ET-Notebook.112439.0.html

על פי הביקורת, זה קיצור Standard/Wide Viewing Angle. אני לא מצליח למצוא אינפורמציה על סוג מסך WVA - משהו יכול להגיד לי אם זה מסך טוב? איך הוא ביחס ל VA \PVA \TN \IPS? הרזולוציה היא 1920x1080.

עוד מסך לדוגמה:

http://www.prad.de/en/guide/screen8022.html

המסך משמש בעיקר לעבודה (אופיס אינטרנט) אך גם לצפייה בסרטים. איך הוא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא לא סוגי פאנלים, רק תיאור מילולי שאמור לתת לך מושג אם תראה מהצדדים או שלא.

בקשר למסך במחשב הנייד, מדובר בפאנל TN.

לדעתי מסך לצפיה בסרטים עדיף שייתן זוית צפיה רחבה.

היום אפשר להשיג מסכים עם פאנל במחיר סביר (אמור לתת זוית צפיה רחבה), חבל לבזבז כסף על TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא לא סוגי פאנלים, רק תיאור מילולי שאמור לתת לך מושג אם תראה מהצדדים או שלא.

בקשר למסך במחשב הנייד, מדובר בפאנל TN.

לדעתי מסך לצפיה בסרטים עדיף שייתן זוית צפיה רחבה.

היום אפשר להשיג מסכים עם פאנל במחיר סביר (אמור לתת זוית צפיה רחבה), חבל לבזבז כסף על TN.

אז לדעתך גם אם מדובר במסך קטן של - 15.6 אינץ - עדיף לשלם את הסכום כסף הנוסף בשביל מחשב עם פנל IPS?

פשוט הייתי מצפה שככל שהמסך צר ---> זווית הצפייה צרה יותר ---> חשיבות פחותה של לעומת TN לא?

הבעיה היא שמחשב נייד עם פנל ידרוש ויתורים על דברים דברים אחרים כדי לשמור על אותו התקציב, או שזה ידרוש העלאה של התקציב.

לכן חשוב לי לדעת אם אתם חושבים שזה שדרג שווה למסך גם בגודל הזה - אם צפייה בסרטים זה חלק מהשימושים.

תודה רבה על העזרה!

עריכה:

TN משופר. אין שום קשר בכלל לרזולוציה.

כדי לסבך את העניינים, מצאתי עדכון לביקורת הקודמת על המחשב, שבה טוענים שהגרסה עם WVA היא כנראה כן עם מסך IPS:

..The more recommendable WVA version (wide viewing angle), probably with an panel, is surprisingly only available in one medium-priced configuration...

עריכה 2:

דיברתי עם נציג מכירות של - כנראה שאתם צודקים והדגמים הם רק עם מסך TN וההבדל הוא בזווית הצפייה שהם מאפשרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי לפטופ עם פאנל TN (איכותי יחסית), לצפות בסרטים לא היה נוח בגלל זויות הצפיה.

בצדדים זה רק חלק מהבעיה אגב, אם מביטים בו קצת מלמעלה או מלמטה (נניח אתה שוכב במיטה), אז כל הניגודיות משתבשת = לא שימושי לצפיה.

IPS פותר לי את בעיית זויות הצפיה.

כרגע יש לי לפטופ עם ולדעתי שווה כל אגורה, יש לי גם מסך למחשב נייח (בנייד זה הרבה יותר משמעותי).

ויש לו עוד יתרונות (אני לא פאן בוי, תקרא קצת בגוגל על אם בא לך ;) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...