שאלה בנוגע לחיבור פס לדים וספק מתאים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע לחיבור פס לדים וספק מתאים

Access Denied

Recommended Posts

אני בתהליך תכנון מערכת שכוללת פס לדים באורך של 4 מטרים וכולל מעל ל-200 לדים.

הפס מופעל במתח של 5 וולט ודורש כ-3 אמפר למטר.

אני יודע שקיימים פסים של 12 וולט אבל יש סיבה שקניתי את הפס הזה (יחובר במקביל לעוד דברים)

אני לא חזק בענייני חשמל, ויש לי מספר שאלות -

1. מה ההשפעה של מפל מתח אם אני רוצה לחבר את כל הפס בחיבור יחיד? מה זה אומר מבחינת חיבורים או תכנון?

2. חשבתי להשתמש בספק כוח של מחשב נייד כמו זה-

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=NB-L65

ולהוריד על ידי buck את המתח ל-5 וולט (משהו כזה)

זה יעבוד?

משהו שאני צריך לדעת או להכיר לפני זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לעבור דרך ספק כוח של מחשב נייד ? אפשר להשתמש בספק 5v 20A שכזה.

למוליכי המתח של הפס לדים הזה יש התנגדות ליחידת אורך כלשהי, כך שאם תחבר את כל ה4 מטר בקצה אחד לספק בצד השני של הפס יהיה מתח נמוך מ5v.

אם לא איכפת לך שהקצה השני של הפס יהיה פחות בהיר אז ניתן לחבר את כל הפס לספק בנקודה אחת. אם אתה רוצה הארה יותר אחידה לחבר את הספק לפס בכמה נקודות ע"י חוטים כמה שיותר עבים.

בפועל לא יצא לי להשתמש בפס לדים של 5v, אלא רק בפס של 12v ואני לא מבין בהבדל בעוצמת ההארה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזרם של 12A !!!!! המוליכים בחלק של הפס שקרוב לחיבור יתחממו משמעותית, מספיק כדיי לחמם ולשרוף את הלדים שנמצאים באותו אזור, ונראה לי גם ממש לשרוף את הפס או המוליכים. חוצמזה מאיפה תמצא ממיר DC-DC לזרם כזה

פתרונות אפשריים :

- פס של 24V, אותו תחבר ישירות ל 19V מהספק של המחשב הנייד (ידלוק בבהירות לא מקס'), ל 24V מספק של שניתן לבחור בו מתח שונה או ספק של 19V שניתן לעשות לו מוד ל 24V

- כבל חשמל ראשי שעובר במקביל לפס, וממנו מחוברים קטעים חתוכים של הפס באורך מטר, כך שהזרם הראשי עובר בכבל הראשי. הפתרון הזה יכול לעבוד אם פס של 12V ומתח של 12V (מכל ספק ATX גנרי), או פס של 5V (אבל מאיפה תביא 5V 12A ? אם אתה חושב על ספק מחשב, תשתמש כבר ב 12V)

ומה המטרה של הפס ? אם לתאורה של מקום באור לבן, הייתי ממליץ להשתמש בפלורסצנט/PL/CFL שעובד על 240V ולא בלדים מכל סוג שהוא. ספקטרום האור של פלורסצנט הרבה יותר מלא ואיכותי מזה של לד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך תצתרך להשתמש בפס של 5V, תבדוק אם יש אפשרות לחבר את המוליכים הראשיים של + ו - דרך כבל חשמל חיצוני כדיי שהזרם הראשי לא יעבור דרך פס הלדים עצמו. אם ה ambilight אמור להיות למשל מסגרת ולא פס ישר, תוכל לחתוך אותו בהתאמה לפינות של המסגרת

בתור ספק תשתמש בספק של מחשב (שיכול להוציא בקלות זרם של 12A ויותר במסילת 5V) ולא ממיר DC-DC מספק של מחשב נייד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...