הגדלת טווח WiFi לראוטר של בזק, בתוך ממ"ד - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדלת טווח WiFi לראוטר של בזק, בתוך ממ"ד

RanYefet

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש ברשותי ראוטר של בזק דגם D-Link DSL 2760U והוא ממוקם בבית בתוך ממ"ד.

הממ"ד נמצא בקומת קרקע והמחשבים נמצאים בקומה עליונה.

בחדר שנמצא בדיוק מעל הממ"ד יש קליטת WiFi (לא מלאה, אך מספיקה) אך בחדרים האחרים אין קליטה בכלל.

איך ניתן להגדיל את טווח ה WiFi כך שיאפשר גלישה בכל הקומה העליונה?

- אין אפשרות להוציא את הראוטר מהממ"ד

- אין אפשרות להעביר כבל רשת לקומה העליונה

חשבתי לקנות את הרפיטר האלחוטי של בזק

http://www.bezeqstore.co.il/homenet_bezeq/rafiter.html

או אולי HomePlug? אשמח לשמוע הצעות נוספות...

תודה מראש,

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב אצלי בבית זהה לחלוטין למצב אצלך: מודם-ראוטר מקובע בתוך ממ"ד בקומה תחתונה, מחשבים וסמארטפונים בקומה שנייה, ובדיוק אותן תופעות.

ומהניסיון שלי, לצערי הפתרון היחיד שבאמת עבד לי הוא זה שפסלת מראש - העברת כבל רשת מהממ"ד לקומה השנייה.

בהתחלה ניסיתי לעבוד עם Repeater בחדר שמעל הממ"ד. כשהייתי עם מודם-ראוטר של Siemens זה עוד איכשהו עבד, אבל המהירות הייתה מזעזעת. על הנייר Repeater מוריד חצי מהמהירות, בפועל זה תמיד יותר איטי, וכשמדובר על ממ"ד זה הרבה יותר גרוע.

לאחר שהייתי צריך להחליף מודם-ראוטר כמה פעמים (כמה D-Link-ים ו-NetGear אחד), הסתבר לי שככל הנראה הראוטר של Siemens שידר חזק בצורה די חריגה, כי עם כל שאר הראוטרים, ה-Repeater כמעט אף פעם לא הצליח להתחבר לראוטר.

גם כשזה עבד, היו לא מעט ניתוקים, והקרינה האלקטרומגנטית בבית חגגה.

אז החלטתי לכבות את הרשת האלחוטית בתוך הממ"ד, להפוך את ה-Repeater בקומה העליונה ל-Access Point, ולחבר אותו אל המודם-ראוטר דרך מכשירי ה-HomePlug האלה.

זה עבד לא רע במשך תקופה מסויימת. המהירות הייתה קצת יותר טובה, אבל עדיין פחות ממה שה-802.11N של ה-AP יכול היה לספק.

עם הזמן התחילו כל מיני תופעות מעצבנות של נפילת מהירות או ניתוקים מוחלטים. הפכתי כמעט את כל הממ"ד בשביל להצליח לחבר את היחידה ששם לבד על שקע חשמל ללא מפצל. זה עזר קצת, אבל מהר מאוד הניתוקים חזרו. זה הגיע למצב שניתוקים יכלו להימשך דקות ארוכות ואפילו שעה (!) מבלי שיש לי מה לעשות חוץ מלהתפלל לאלוהי החשמל שיעזור לשתי היחידות למצוא אחת את השנייה.

בשלב הזה נשברתי והחלטתי למצוא דרך להעביר כבל רשת בין הקומות. השחלה של כבל בתעלות הקיימות בקירות לא הייתה אפשרית בבית הזה. לכן הפתרון היחיד שנשאר להוצאת כבל מהממ"ד הוא להעביר אותו דרך דלת הממ"ד ועל הקירות.

אז על-מנת שיהיה ניתן לסגור את דלת הממ"ד בעת חירום (בכל זאת אנחנו חיים בישראל), השתמשתי בשני כבלים, אחד בתוך הממ"ד ואחד מחוץ לו, כאשר על הדלת יש מגשר כזה שמחבר ביניהם. כך שאם צריך אפשר פשוט לנתק את הכבלים אחד מהשני בלי לגרום נזק ולסגור את הדלת.

בתוך ומחוץ לממ"ד הצמדתי את הכבל לפינות בין הקיר לתקרה כדי שלא יבלוט יותר מדי. לא הכי אסתטי, אבל גם לא מאוד נורא.

מאז, הביצועים של הרשת בשמיים. יש קליטה מעולה בקומה השנייה, וטובה בכל הבית (חוץ מהממ"ד, אבל שם נמצא ה-switch אז לא באמת צריך שם WIFI).

בקומה השנייה במרחק שני קירות מה-AP אני עובד באופן קבוע ויציב על 80Mbps (בפועל, לא בתאוריה), כאשר מן הסתם ה-WIFI הוא צוואר הבקבוק ולא החיבור בין הקומות. אין ניתוקים בכלל, אין נפילות מהירות בכלל.

כאמור, זה הניסיון האישי שלי בסיטואציה די דומה. כנראה שבבית אחר עם ציוד חדש יותר יהיו תוצאות שונות לפתרונות האלטרנטיביים הנ"ל. כתלות במבנה הבית, בקירות, ברשת החשמל ובציוד, רכיבי HomePlug ו/או Repeater יכולים לתת ביצועים טובים יותר או גרועים יותר. יהיה קשה מאוד לחזות את זה מראש וכנראה שתצטרך פשוט לנסות בעצמך.

מה שהרבה יותר ודאי להגיד הוא שחיבור באמצעות כבל ייתן את התוצאות הכי טובות, כנראה בסדרי גודל, כמו שאני חוויתי בעצמי.

לכן ההמלצה שלי בשבילך היא שאם קיים הסיכוי הכי קטן בכל זאת להעביר כבל , שקול את זה שוב, ואז עוד פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היה מקרה דומה אבל לא עם ממד

אלא דירה מקירות בטון מלא שהקליטה לא הייתה מגיעה לחלקים היותר רחוקים (בגלל המיקום של הראוטר)

הייתי צריך להעביר כבל ולחבר אותו לסוויצ' ישן שקיבלתי מתנה מדוד שלא היה צריך אותו. עבד כמו בובלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המפורטת!

לפי החוויה שלך, אם אני מחשב את העלות של רפיטר + 2 הום פלאג עולה 800 ש"ח פלוס מינוס

אולי שווה להביא איש מקצוע שיעביר את הקו בין הקומות?

עשיתי ניסיון והוצאתי את הראוטר מחוץ לממ"ד, פשוט הנחתי אותו על הרצפה וכן הצלחתי לקלוט איפה שלא הצלחתי לפני כן.

יש לנו נקודת טלפון נוספת בסלון שאינה בשימוש, אולי הפתרון הפשוט יהיה להעביר את הראוטר לשם?

הנקודה הנוספת שייכת לקו שונה מהקו שעליו מותקן האינטרנט, אז אני מניח שזה ידרוש טכנאי של כי זו תהיה התקנה על קו חדש, אבל אם זה אמור לפתור את הבעיות.

תודה על ההצעות והעזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק יפתור את הבעיות. אם יש לך מחשב בממד, תעביר כבל דרך התעלות של הטלפון מהסלון לממד ותחבר דרכו את המחשב בממד

לא צריך איש מקצוע בשביל זה, והציוד (שתאלבנד) עולה פחות מהעבודה של איש מקצוע ו/או מהעלות של הכבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרו הפתרון הכי טוב הוא להעביר כבל רשת, במידה ולא ניתן האפשרויות הנוספות הם מתאמי HOMEPLUG דרך החשמל או HPNA דרך הטלפון.

מידע מורחב על פתרונות לרשת קווית ואלחוטית ניתן למצוא בקישור הבא:

http://www.smartnetworks.co.il/#!wifi/cva3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...