המלצה על לוח עם יציאה אופטית - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה על לוח עם יציאה אופטית

jehova

Recommended Posts

שלום לכל המומחים,

אני שוקל לקנות מחשב חדש ורציתי לדעת מספר דברים לגבי הלוח אם:

1. האם חברת ASRock מומלצת? (לא מכיר אותם)

2. האם יש חשיבות לתמיכת הלוח בזיכרון 1600MHz וצפונה? (ראיתי שכשכתוב נניח 3000MHz אז מדובר על OC) כרגע אני מתכוון לקנות זיכרון 1600MHz אבל אולי כחשיבה לעתיד..?

3. טוב השאלה הזאת כבר קונקרטית לגבי לוח ספציפי

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z97M%20Pro4/?cat=Specifications

האם הלוח מומלץ?

הצעות, הארות, הערות וכו' תתקבלנה בברכה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק אתה צריך מהלוח? תענה על השאלות הבאות:

א. כמה חיבורי USB אתה צריך? כמה מתוכם USB 3.0? כמה חיבורי USB צריך בפאנל האחורי?

ב. כמה חיבורי SATA אתה צריך וכמה מתוכם צריכים להיות SATA3? אילו התקנים יחוברו ללוח (דיסקים קשיחים, כונני SSD וכוננים אופטיים)?

ג. מה גודל הלוח הרצוי או - מה גודל המארז שלך?

ד. האם אתה מעוניין בהמהרה? אם כן - באיזו רמה (קלה, בינונית, כבדה)?

ה. האם אתה מתכנן לבנות מערך כרטיסי מסך? אם כן - מאיזה סוג?

ו. האם אתה צריך חיבורים מיוחדים בלוח (כרטיס רשת אלחוטי, יציאה אופטית, חיבור SATA-Express וכד')?

ז. האם אתה מתכנן מערך RAID?

ח. האם יעשה שימוש בכרטיס מסך נפרד או בליבה הגרפית המובנית במעבד? אילו סוגי יציאות גרפיות אתה צריך מהלוח?

ט. האם אתה צריך חיבורי PCI או PCI-E X1?

י. כמה חיבורי אודיו אתה צריך?

יא. מהי כמות הזיכרון המקסימלית שבה תשתמש בעתיד - האם 16GB יספיקו או שייתכן שתרצה להרחיב את הזיכרון ל 32GB יום אחד?

יב. מהי החומרה הקיימת שתחובר ללוח? בפרט, תפרט את דגם המעבד ואת הזיכרון (כמה מודולים ומה נפחם)?

יג. מה התקציב ללוח?

יד. האם יש חנות מועדפת ממנה תקנה את הלוח?

בטח יש עוד דברים ששכחתי.

בקשר לשאלות שלך:

1. היא יצרנית לוחות טובה.

2. התמיכה בתדר הזיכרון נובעת מהמעבד, אבל הלוח בעיקרון מאפשר של תדר הזיכרון (תלוי בדגם). באופן כללי, כל הלוחות מאפשרים לעבוד עם בתדר של 1600MHz.

3. לפני שתענה על כל השאלות שכתבתי, קשה להגיד אם לוח מסויים הוא טוב עבורך או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק אתה צריך מהלוח? תענה על השאלות הבאות:

א. כמה חיבורי USB אתה צריך? כמה מתוכם USB 3.0? כמה חיבורי USB צריך בפאנל האחורי? חיבורי USB צריך שיהיו לפחות 6, לפחות 2 מהם USB 3

ב. כמה חיבורי SATA אתה צריך וכמה מתוכם צריכים להיות SATA3? אילו התקנים יחוברו ללוח (דיסקים קשיחים, כונני SSD וכוננים אופטיים)? כונן אופטי, כונן SSD, וכונן קשיח רגיל.

ג. מה גודל הלוח הרצוי או - מה גודל המארז שלך? המארז הוא ATX

ד. האם אתה מעוניין בהמהרה? אם כן - באיזו רמה (קלה, בינונית, כבדה)? אין לי עניין ב OC

ה. האם אתה מתכנן לבנות מערך כרטיסי מסך? אם כן - מאיזה סוג? לא מערך.. אבל יתכן שאקנה כרטיס מסך בהמשך.. בסגנון Radeon R7 או דומה לו.

ו. האם אתה צריך חיבורים מיוחדים בלוח (כרטיס רשת אלחוטי, יציאה אופטית, חיבור SATA-Express וכד')? יציאה אופטית חשובה לי.

ז. האם אתה מתכנן מערך RAID? לא מתוכנן RAID

ח. האם יעשה שימוש בכרטיס מסך נפרד או בליבה הגרפית המובנית במעבד? אילו סוגי יציאות גרפיות אתה צריך מהלוח? בתור התחלה אני חושב שאסתפק בכרטיס מסך ON BOARD צריך שתהיינה יציאות ו DVI ורצוי שתוכלנה לעבוד יחד (כלומר חיבור 2 מסכים במקביל)

ט. האם אתה צריך חיבורי PCI או PCI-E X1? אני לא יודע להגיד..

י. כמה חיבורי אודיו אתה צריך? חשובה לי היציאה האופטית.. כי הכל יעבור דרך מגבר חיצוני.

יא. מהי כמות הזיכרון המקסימלית שבה תשתמש בעתיד - האם 16GB יספיקו או שייתכן שתרצה להרחיב את הזיכרון ל 32GB יום אחד? אין לי מושג.. אני רוצה לשמור על אופציות פתוחות.. אבל כרגע אני מתכנן לקנות 2X4GB

יב. מהי החומרה הקיימת שתחובר ללוח? בפרט, תפרט את דגם המעבד ואת הזיכרון (כמה מודולים ומה נפחם)? המעבד כנראה יהיה

i5-4590 או דומה לו.. הזיכרון 2X4GB 1600MHz

יג. מה התקציב ללוח? התקציב הוא גמיש.. אבל אם נקבע רף עליון אז שלא יעבור את ה 650 ש"ח.

יד. האם יש חנות מועדפת ממנה תקנה את הלוח? את הבניית מחשב שבדקתי עשיתי ב plonter אבל סתם כדי לקבל מושג לגבי המחיר שיעלה המחשב.. לא חובה דווקא משם.

תודה על העזרה

רון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח אם ממש מומלץ הוא של Gigabyte ga h97-hd3 יש בו 6 יציאות usb מתוכם 4 usb3. בנוסף יש לו יציאת HDMI וdvi , תומך עד 32gb עם 4 סלוטים ובנוסף יש לו יציאת s/pdif שיתאים למגבר שלך.

https://plonter.com/detail.tmpl?sku=GA-H97-HD3

המחיר הוא כ450₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - אם עוד לא קנית את הרכיבים, אז אין שום סיבה לקנות זיכרון של 8GB ב-2 מודולים - תקנה מודול אחד של 8GB.

לפי הדרישות שלך, נראה כי הלוח GA-H81M-HD3 (קישור) יתאים לך:

א. יש לו 6 חיבורי USB בפאנל האחורי, כאשר 4 מתוכם הם USB3. בנוסף ניתן לחבר למארז עוד 2 חיבורי USB3 ועוד 4 חיבורי USB2.

ב. יש לו 4 חיבורי SATA, כאשר מתוכם 2 הם SATA3. במקרה שלך יש לחבר את כונן ה SSD והדיסק הקשיח לחיבורי ה SATA3 ואת הכונן האופטי לאחד מחיבורי ה SATA2.

ג. הלוח הוא בגודל micro-ATX, כך שלא צריכה להיות בעיה מבחינת הגודל.

ד. הלוח לא מתאים להמהרה.

ה. הלוח הוא בעל חריץ הרחבה אחד מסוג PCI-E X16, כך שניתן לחבר אליו רק כרטיס מסך נפרד אחד.

ו. יש בלוח יציאה אופטית.

ז. הלוח לא תומך במערך RAID.

ח. ללוח יש 4 יציאות גרפיות - אחת מכל סוג (VGA, DVI, HDMI ו DisplayPort). לפי חוברת הלוח יש תמיכה בחיבור 2 מסכים במקביל.

ט. ללוח יש חריץ הרחבה אחד מסוג PCI-E X1 ו-2 חריצי הרחבה מסוג PCI.

י. יש ללוח 6 יציאות אודיו וכאמור - גם יציאה אופטית.

יא. הלוח תומך בעד 16GB ויש לו 2 חריצי הרחבה לזיכרון.

יב. הלוח מתאים למעבד (סוקט 1150) ולזיכרון (DDR3) שאתה רוצה, אך כאמור - עדיף לקחת מודול זיכרון בודד של 8GB מאשר שניים של 4GB כדי לא למנוע מעצמך את אפשרות השידרוג בעתיד. כמו כן יש לוודא שהלוח מגיע עם ביוס מעודכן.

יג. הלוח הזה נמכר בפחות מ-300 ש"ח. בפלונטר (קישור) הוא נמכר ב-284 ש"ח.

זהו באמת הלוח המינימלי הכי טוב שניתן לקנות שמתאים לדרישות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...