שדרוג מערכת קיימת למשחקים תקציב מינימלי כ 1000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מערכת קיימת למשחקים תקציב מינימלי כ 1000 ש"ח

yz101

Recommended Posts

לקרובים שלי יש מחשב עם המפרט הבא:

מעבד A6-3500

לוח MINI ITX של GIGABYTE

זיכרון 4GB

כ.מסך המובנה

קשיח 1TB WD GREEN

מארז MINI ITX עם ספק ג'נרי.

המחשב הזה אמור לשמש ילד בן 10 למשחקים, הוא רוצה לשחק BF האחרון ושאר FPSים כבדים למדי.

רזולוציה 768*1366.

מן הסתם כרטיס המסך פה מהווה מגבלה רצינית. מעבר לזה, המארז הקטנטן הזה לא מסוגל להכיל כרטיסים מעבר לגודל של SINGLE SLOT, והספק הג'נרי הזה סביר שלא יחזיק שום דבר מעל לGT610.

ככה שאם הולכים פה על שדרוג ברור שצריך מארז, ספק וכ.מסך.

השאלה המרכזית היא, המעבד. מדובר במעבד עם 3 ליבות בתדר של 2.1GHZ. ואני חושש שזה יפריע גם לכרטיסים ברמת הR7 250.

או אפילו R7 260X אני לא מצליח למצוא בנצ'ים הולמים של המעבד הזה כדי להבין את רמת הביצועים שלו בגיימינג.

אם המעבד הזה סביר, אז חשבתי על: תוספת של 4GB, מארז בסגנון של VSK-4000B של אנטק + ספק 450W הבייסיק של אנטק + r7 260X 1GB של .

אם המעבד הנ"ל הוא אכן צוואר בקבוק רציני.

אופציה שנייה היא לעשות סוג של קניבליזציה על המערכת הקיימת, להוציא ממנה את הRAM, (סטיק בודד של 4GB) את הקשיח ואת הצורב, ולעלות בתקציב ולהוסיף מארז, ספק, מעבד, וכמסך. במקרה הזה התקציב נהיה משהו כמו 2000 ש"ח.

עם מעבד I3, לוח H81, עוד סטיק של 4GB, אותם מארז, ספק וכ.מסך מאופציה ראשונה.

אופציה אחרונה היא ממש לעזוב את המערכת הקיימת, שתשמש אותם כמדיה סנטר, להוסיף עוד איזה 500 ש"ח ולהוסיף למערכת מאופציה ב' גם קשיח וצורב. או דבר עם צורב כלשהו וקשיח 1TB.

בין שתי האופציות האחרונות, כמובן זו בחירה שלהם. אבל בין הראשונה לשתיים האחרונות, זה לפי העצה שלי, ושלכם. הם אפשר לבסס מערכת לגיימינג על בסיס A6-3500, כל מה שאני רואה על המעבד הזה, הוא השוואות למעבדים שלידם הוא יוצא ממש עלוב. אבל מול I7 2600 זה לא מפתיע. למי הביצועים של המעבד הזה דומים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הזה בעייתי למדי למשחקים חדשים. הוא מבוסס ארכיטקטורה לא חזקה במיוחד שזקוקה לתדר גבוה כדי להפיק ביצועים, ותדר הפעולה כאן נמוך.

לצורך השוואה, פנטיום G3220 שנמכר היום בפחות מ-250 שקלים מהווה פתרון טוב ממנו.

אז, מה אפשר לעשות. ובכן... יש לך אכן 2 אפשרויות.

האחת היא להשאר עם FM1 ואז לרכוש מעבד כמו Athlon II X4 631 שזה מרובע בארכיטקטורת K10 על 2.6GHZ בעלות של כ-320 שקלים (כולל קירור BOX)

מארז MATX וספק סביר שיעלו לך ביחד כ-350 שקל (כמו PS08+ FSP 400-60HCN), אפשר גם את ה-VSK4000B יחד עם 450VP אם זה יעלה דומה.

וכרטיס מסך לפי שאר התקציב כמו R7 250X שעולה 475 שקל.

משמע נזק כולל של 1145 שקל. באפשרות הזאת המעבד נחות מ-i3 haswell שאפשר להשיג היום וכמובן נטול כל הממשקים החדשים של פלטפורמה כזאת.

האפשרות השניה היא השקעה בהאסוול I3, מה שיביא לנזק של 520 שקל במעבד, ועוד כ-280 בלוח מבוסס H81

מארז וספק נניח 350, קירור להאסוול גם צריך אז ארקטיק ב-45 שקל. כרטיסים אם R7 250X אז 475 שקלים ואם R7 260X אז 560 שקלים.

זה אומר שסה"כ האפשרות השניה זה נזק של 1670 עם 250X ו-1755 עם 260X.

יש גם אפשרות חלופית שבה אפשר ללכת על מה שעובר באמצע. במקום לקחת לוח ומעבד שעולים ביחד 800 שקלים, אפשר לקחת שילוב שעולה 615 שקלים וזה מעבד Athlon II X4 740 יחד עם לוח דוגמת F2A78M-DS2 על ערכת השבבים A78 שנותן USB3 וSATA3.

יש גם אפשרות שתפיק הרבה יותר ביצועים אבל מעט יותר חששות וזה יד שניה. סביר היום למצוא שילובי יד שניה או חלקים בודדים של מעבדי LGA1156 ו-LGA1155. כל i3 ו-i5 עם כל לוח יהווה פתרון טוב למה שאתה מחפש ויכול לעלות לך בסביבות 450-650 שקלים. פשוט צריך לחפש. יש סיכוי שתיפול על מישהו שמוכר מעבד דוגמת Core i5 750\760 יחד עם לוח ביחד בסביבות 600 שקלים ולמרות שזה טיפה מיושן, זה יהווה פתרון מעולה בדיוק למה שאתה מחפש. יש גם חדשים יותר, כורים מנסים להפתר מלוחות מתקדמים מאוד ל-Z77 ו-Z87 וסביר שתמצא שילובים קצת משונים במחירים סבירים, גם אופציה. הלוח הוא Real Estate נהדר ומעבדים תמיד ניתן למכור בצ'יק ולקנות מתקדמים יותר כך שזה יפחית נזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ליאור.

לגבי נושא היד שנייה, אני לא חושב שזה יהיה כיוון שהמשפחה תסכים ללכת עליו בגלל שזה אומר אין אחריות בדרך כלל, וברכיבים ל1156 בפרט. נושא של USB3 וSATA3 לא ממש קריטי לילד בן 11, מה גם שבH81 יש גם וגם.

אני מאמין שזה יהיה או מחשב חדש והפיכת הקיים למדיה סנטר, או קניבליזציה, כי בהתאם למה שאתה אומר, הA6-3500 הוא אכן לא מעבד מוצלח. אני רואה בטבלא של TOMSHARDWARE שהA6-5500K דומה בביצועיה לE7200 בערך, והיא עם 4 ליבות ותדר של 3.2GHZ ו3.7 טורבו עם 4 ליבות פתוחות, אבל אני מבין ש3500 עם 3 ליבות ב2.1GHZ ובטורבו 2.4 היא כנראה הרבה פחות חזקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...