אינטרנט בממד - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטרנט בממד

Yaniv

Recommended Posts

אז לפני כחודש עברתי לדירה חדשה, אני לצערי נתקעתי עם החדר ממ"ד והקליטת בו ממש זוועה.

מצד אחד במחשב מראה לי כ-5 קווים וקליטה מצויינת אך אם אני נכנס להגדרות רשום לי 1.0Mbps:

qcpPGnf.png

ניסיתי להשתמש בפחית ריקה של פרינגלס ליד האנטנה של האינטרנט וזה שיפר מידי פעם ל60.0Mbps או 120.0Mbps והמהירות בפועל הייתה 20-30Mb שהיה עוד נורמלי ביחס למה שהיה לפני.

אני בעבר הייתי בבזק ויש לי את המתאמים הללו על גבי חשמל:

2b32c7b0-15f0-41d5-93ad-2b5562622b25.jpg

לא עשו את העבודה טוב, המתאמים לא מזהים את עצמם מהנקודה של הנתב לחדר ממד.

----------------

התשתית שלי כרגע היא HOT.

הספק שלי הוא בינלאומי.

כרטיס הוא TP-Link TL-WN822N.

הינה שרטוט קליל שעשיתי איך הבית שלי בנוי על פי מה שידוע לי וגלוי לי (תלחצו פה אם יש צורך ביותר גדול):

qAiIMYPl.png

אשמח אם תוכלו לעזור לי לפתור את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות את המתאמים

מה שאני עשיתי אצלי (ולא בגלל בעיות קליטה אלא כדיי להימנע בכלל מהפעלת wifi והקרינה שקשורה אליו), העברתי כבלי ethernet וכל הרשת היא קווית בלבד. לדעתי אתה יכול למשוך כבל ethernet לתוך הצנרת של הטלפון או , בין אם ישירות בין הסלון והממד או דרך איזה שהיא קופסה במסדרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש במתאמי על חשמל חדישים יותר (500mbs) בבית עם תלת פאזי עם תוצאות מעולות - מריץ סרטי FHD משרת הקבצים לכל חדר בבית.

המתאמים שברשותך פשוט ישנים, גם לי יש דומים שרכשתי מבזק לפני 4 שנים והם לא עובדים (עבדו סביר בדירה עם פאזה בודדת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות את המתאמים

מה שאני עשיתי אצלי (ולא בגלל בעיות קליטה אלא כדיי להימנע בכלל מהפעלת wifi והקרינה שקשורה אליו), העברתי כבלי ethernet וכל הרשת היא קווית בלבד. לדעתי אתה יכול למשוך כבל ethernet לתוך הצנרת של הטלפון או , בין אם ישירות בין הסלון והממד או דרך איזה שהיא קופסה במסדרון

איך אני אמור לעשות דבר כזה? הדירה מושכרת אז אם זה משהו שיכול להרוס את הדירה או לפגוע בה אז זה בעייתי.

אני משתמש במתאמי על חשמל חדישים יותר (500mbs) בבית עם תלת פאזי עם תוצאות מעולות - מריץ סרטי FHD משרת הקבצים לכל חדר בבית.

המתאמים שברשותך פשוט ישנים, גם לי יש דומים שרכשתי מבזק לפני 4 שנים והם לא עובדים (עבדו סביר בדירה עם פאזה בודדת)

הבית עם חשמל רגיל על פי מה שידוע לי, אין שום סיבה שיהיה תלת פאזי.

בעיקרון המתאמים הם מה שחשבתי שהבעיה כי בכמה נקודות חשמל יחסית קרובות הם מזהים אחד את השני אך בקצת יותר רחוק לא.

כמה אמור לעלות לי מתאמים טובים?

לא לשכוח לתת לשני המתאמים את אותו שם .

לא ברור לי על מה אתה מדבר, איך אפשר לתת למתאמים שם רשת? פשוט מחברים אותם לנקודת חשמל. אחת ליד הנתב והשני ליד המחשב. הם אמורים לזהות את עצמם אוטומטית ובמידה ולא יש כפתור על המתאמים שאמור לחפש מתאמים נוספים ברשת חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצתרך רשות של בעל הבית. יש לו סיבה טובה להסכים כי גם הדיירים הבאים ירויחו מזה אם אתה משאיר להם את הכבל

ניסיון להעביר את הכבל לא אמור לפגוע בכלום - פשוט תנסה להכניס את השתלאבנד לצנרת, תראה שהוא עובר, ותמשוך איתו את כבל ה ethernet פנימה (אם אתה מושך דרך קופסה במסדרון, הכבל אמור לעבור בה שלם בלי חיבור בקופסה)

לשימוש שלך אתה יכול פשוט ללחוץ על הכבל ראשים וזהו. כשתפנו את הבית תוכל למשוך אותו החוצה ולא יישאר סימן

לעבודה מקצועית, תחבר על היציאות שלו שקעי ethernet חיצוניים (בולטים מהקיר - "על הטיח" - שיחייבו לקדוח בקיר כדיי להבריג את השקע לקיר), או (פתרון טוב יותר) תחליף את שקעי הבזק שיש (אם משכת את הכבל דרך הצנרת של בזק) לשקעים משולבים של בזק + ethernet פנימיים (שלא בולטים מהקיר - "תחת הטיח" ותוכל לפרק אותם, להחזיר את הבזק הישנים ולהוצא את הכבל בלי שיישאר סימן)

המתאמים כנראה מזהים אחד את השני בשקעים שמחוברים לאותו מפסק מלוח החשמל

המלצה : כשאתה נכנס לדירה חדשה תעבור על לוח החשמל ותבדוק איזה מפסק עושה מה בדיוק. תוריד את המפסקים בלוח החשמל חוץ מהראשי והפחת, תרים מפסק 1 כלשהוא ותבדוק מה בתוך הבית עובד. תוריד אותו ותרים 1 אחר ותבדוק שוב וכו. שקעים שונים או שקעים ותאורה באותו חדר לא בהכרח יהיו על אותו מפסק, חדרים שונים או חדר + חלק מחדר אחר (ולא בהכרח זה לייד זה) יכולים להיות על אותו מפסק, ולדברים כמו מכונת כביסה / בוילר / מזגן בדרך כלל יש מפסק משלהם. תסדר את הרשימה בצורה פשוטה להבנה ותתלה אותה על הדלת של לוח החשמל מבפנים

לפי הרשימה הזאת תוכל גם לראות אם יש שקע שנמצא ביחד אם הממד על אותו מפסק ולחבר את המתאם לשקע הזה

באותה הזדמנות כשאתה משחק אם המפסקים בלוח חשמל, תלחץ על ה test במפסק פחת ותוודא שהוא קופץ

בחלק מהסוגים ניתן לחבר מתאם 1 למחשב ולשקע ולהיכנס דרך הדפדפן לממשק ניהול שלו. יכולות להיות שם אפשרויות שונות או הגדרות שתרצה לעבור עליהן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

11010010110, רוב הדברים שאמרת לי נשמעים לי כמו סיבוך, לא הבנתי איך התהליך של ההשחלת חוט מתבצעת, האם זה משהו שאני אמור לעשות לבדי או שאני צריך איש מקצוע לכך.

Dandy23 לפי מה שידוע לי המתאמים שיש לי לא כאלה מתקדמים והם ישנים.

האם המתאמים שיש לך מספקים את המהירות כמו שצריך? אני אוכל לקבל עם זה לפחות את ה20-30MB או שלא?

אני גם לא יודע אם לקחת סיכון ולקנות את זה אבל בסוף זה לא יעבוד.

עריכה: בדקתי ויש איזה תוכנה מעפנה בשבילהם, הרשתות וההצפנה הייתה זהה אך הקליטה ביניהם לא משהו למרות ששניהם באותו חדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני מציע ניתן לעשות לבד. אם זה סיבוך בשבילך, תביא מישהוא שיעשה לך

במערכת תלת פאזית לא בהכרח תהיה בעיה - אתה יכול לחפש שקעים שנמצאים על אותה פאזה, ולפעמים גם בין פאזות שונות עדיין תהיה קליטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...