מסך של נייד הפסיק לעבוד - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך של נייד הפסיק לעבוד

יונתן4

Recommended Posts

שלום לכולם

יש לי מחשב נייד של . זרקתי אותו על המיטה בזמן שהיה דלוק והמסך התחיל לרצד ומיד כיביתי אותו. עכשיו שאני מדליק אותו חוץ מפינה קטנה במסך מופרדת על ידי פס שחור אי אפשר לראות כלום. החצי השמאלי של המסך שחור לגמרי והחצי השני לבן עם פסים צבעוניים. את הפס השחור והפסים הצבעוניים אפשר לראות גם שהמסך כבוי.

אז הרסתי אותו לגמרי או שיש דרך לתקן?

לא נראה לי שיש לי עדיין אחריות, יש טעם לפתוח אותו ולנסות לראות אולי מה קורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן והכבל שמחבר את המסך ללוח אם התקלקל/נקרע או יצא מהמקום מעט.

קוראים לזה lcd flex cable

מה הדגם המדוייק של המחשב?

אתה אומר שאתה רואה את הצבעונית גם כשהמחשב מכובה? אם כך אז המסך נשבר וצריך לקנות חדש.

מסך חדש עולה סביב ה-300 ש"ח פחות או יותר, אבל בלי דגם מדוייק לא ניתן להעריך.

אתה יכול להזמין מסך חדש ולהחליף אותו, אם יש לך את היכולת הטכנית לכך.

ופעם הבאה - לא לזרוק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהמכה היה יכול להתנתק כבל או להיפגע הפאנל עצמו. תופעה כמו שאתה מתאר נראית יותר כמו פגיעה בפאנל

הכבל שעובר מהמחשב (מהלוח) לתוך המסך נקרא LCD flex או כבל LVDS (זה לא השם הנכון של הכבל, אבל קוראים לו כך כי הוא מעביר תקשורת מסוג LVDS)

בחלק ממחשבי הכבל הזה הוא שטוח ועובר מתחת לאמצע של המסך. והוא דיי פגיע מאחורי המחשב. תבדוק אם הכבל נראה פגוע במקום הזה. במחשבים אחרים הכבל הוא עגול והוא עובר דרך הצירים של המסך במקום שבו המסך מתחבר למחשב. פתח את המסך והמחשב ותבדוק אם יש שם סימנים של כבל שיצא מהמקום

לאורך הקצה העליון או התחתון של הפאנל מאחור שי מעגל אלקטרוני, הוא חלק מהפאנל עצמו שלא ניתן לפירוק מהפאנל. המעגל מקבל את תקשורת ה LVDS מהמחשב (בכבל רחב שטוח) וממנו יוצאים כבלים שטוחים רחבים שנכנסים לתוך ה LCD לכל אורך הקצה העליון או התחתון של הפאנל

מהמכה חלק מהכבלים האלה יכולים להיקרע. נזק כזה דיי לא ניתן לתיקון (כדיי לתקן אותו באמת צריך להחליף את הפאנל), אבל יכול להיות שאם תלחץ אותם למקום הפאנל יחזור לעבוד לפחות חלקית. תפעיל את המחשב ותנסה לעבור אם היד על המעגל הזה, אם יש מקום שאתה לוחץ בו בצורה קלה והמסך חוזר לעבוד, תוכל להכניס לתוך המסגרת של המסך משהוא (ניילון פצפצים וכו) שילחץ על המקום הזה קבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.laptopscreen.com/English/model/IBM-Lenovo/ESSENTIAL%20G580%202189/

מסך = 65$

משלוח = 26$

סה"כ 91$ = 315~ ש"ח

אם אתה יכול לצלם את המסך ולהעלות שלו דלוק/כבוי נוכל להעריך טוב יותר במה מדובר, אך ממה שאתה רושם המסך נשבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יכול לראות את ה"פסים " כאשר המחשב כבוי לחלוטין ( ז"א ללא וללא שנאי ) אז מדובר בשבר שכן זה הדבר היחיד שניתן לראות כאשר המסך כבוי.

כדאי לקחת בחשבון שכאשר אתה אומר פסים , זה נשמע כמו פסים ישרים וגאומטריים מלמעלה למטה . שבר , כמעט לעולם לא יהיה בצורה של משהו שמוגדר גאומטרית ולכן לרוב אמורים שזה נראה כמו קורי עכביש.

יכול לצלם ולהעלות תמונה ( כאשר המחשב דולק ) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צירפתי תמונה כשהמחשב פועל

יש דרך לעקוף את המסך ולהשתמש בחיבור וידאו או או שאני חייב להגדיר את זה דרך המחשב או שהבעיה לא במסך וזה לא משנה?

בכל מקרה בדקתי ויש לי אחריות עד ה23 לחודש הזה. התקשרתי אבל הם לא עונים. מישהו יודע אם זה נופל תחת האחריות או לא ואם בכלל אפשר לתקן בישראל?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבר = לא באחריות

ובחברה ידרשו תשלום גבוה פי 2-3 מקניית מסך לבד.

לדעתי תזמין את המסך ותחליף לבד, זה לא כזה מסובך.

בעניין העבודה עם המחשב, אז תחבר מסך ליציאת VGA או , תדליק את המחשב, ואז "על בליינד" בשילוב עם FN ועוד איזה F תעביר לתצוגה חיצונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלך במחשב מסך 15.6 LED הכי נפוץ. ועולה כ 350 ש"ח

אתה יכול לקנות ולהחליף לבד. לא קשה בכלל. אפשר להעזר ב :)

או ללכת למעבדה וזה אמור לעלות כ 550ש"ח ( מסך 350ש"ח + 150-200 ש"ח עבודה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...