כמה שאלות בסיסיות על קניה מ- EBAY - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בסיסיות על קניה מ- EBAY

yortem

Recommended Posts

אני פעם ראשונה רוצה לנסות לקנות משהו מ- EBAY

1. הבנתי שמוצרים כמו טלפונים ומוצרי חשמל אחרים שנראים זולים עולים הרבה יותר לאחר מכס וכו'... מה אני אמור לדעת לגבי זה (בקצרה)?

2. נניח ואני רוצה לקנות כיסוי לטלפון ב-4 שקל וזה משלוח חינם, איך זה קורה? בשביל 4 שקל יש משלוח חינם?

3. כמה זמן לוקח למוצר להגיע בערך?

4. המלצות \ טיפים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. על כל מוצר ששוויו מעל $75 (כולל משלוח והכל) יש לשלם מע"מ. מע"מ הוא 18% כיום.

על מוצרים מסוימים נוספים יש צורך לשלם מיסים אחרים (מס קנייה ו/או מכס). ככל שזכור לי יש פטור ממכס עד $300 בערך, אבל אין פטור על מס קנייה, שזה מה שקורה לעיתים יותר קרובות. על מוצרים מסוימים יש מס קנייה של 15-30% נוספים. אני לא זוכר ספציפית על אילו מוצרים. נדמה לי שעל טלפונים סלולריים עדיין יש, אבל על מוצרי אלקטרוניקה אין.

אם שולחים עם חברת שליחויות (UPS/DHL/FEDEX), או דואר אקספרס (EMS) - מעבר לעלות המשלוח הגבוהה - יש לרוב עמלות שחרור גבוהות גם כן, בנוסף למיסים. זה יכול בקלות להביא את מחיר המוצר לפי 2 (עבור מוצרים זולים שעולים פחות מ$50 גם פי 3) מהעלות המקורית. מאוד לא מומלץ לשלוח בשום צורה חוץ מדואר רגיל, אלא אם מדובר במוצר גדול/יקר שלא נשלח אחרת והפרש המחירים מראש גבוה מאוד או שהמוצר בכלל לא זמין בישראל ואז אין אלטרנטיבה.

2. דברים כאלה יש רק במוצרים מאוד קטנים, קלים וזולים מהמזרח הרחוק (סין / הונג-קונג). הסיבה היא שעלות המוצר למוכר היא 0 עגול (כי זה כנראה זבל שמיועד לזריקה או שהוא קיבל אותו בחינם בצורה כזו או אחרת או גנב אותו), ומשלוח הכי זול לחבילות קלות מסין עולה כנראה פחות מדולר, אז הוא לא מפסיד דבר.

3. מהמזרח הרחוק בשילוח הכי זול - לרוב 3 עד 6 שבועות. מאירופה וארצות הברית, לרוב 1.5 עד 4 שבועות, אבל תיתכנה חריגות.

4. באופן כללי מאוד - יש מוצרים שמאוד משתלם לקנות בEBAY, יש כאלה שפחות ויש כאלה שממש לא (כי בישראל ייצא לך זול יותר). צריך מעט ניסיון כדי להבין מה כדאי ומתי ואיך - אז אם אין לך ניסיון זה - הכי פשוט שתשאל ספציפית על כל דבר בפורום ותקבל עצות. בשלב מסוים כבר תדע מי נגד מי ו"תרגיש את השוק", כמו שאומרים.

בהצלחה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://62.219.95.10/misimmerukht/

יש מוצרים שהמוכר גובה מע"מ במידה ויש ואז אתה לא משלם עמלות שחרור נוספות, בקיצור אתה יכול לדעת מראש את המחיר, במשלוח רגיל כמו שאמרו יכול להיות שיחמוק מהראדר, יש גם חברות שילוח שאתה שולח אליהם בארה״ב והם שולחים לך לפעמים זה משתלם, דרכם לא משלמים מיסים על המשלוח ברגיל המיסים גם על המשלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק דברים זולים. ישנם גם מוצרים יקרים שמשתלם מאוד לרכוש באיביי.

סתם דוגמה: אני הזמנתי מאיביי ניקוי של NEATO. המשלוח הגיע תוך 4 ימים.

מחיר לאחר מסים, משלוח וכו' - 1700 ש"ח. המחיר בארץ באותה תקופה לדגם זה היה כ-3000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. דברים כאלה יש רק במוצרים מאוד קטנים, קלים וזולים מהמזרח הרחוק (סין / הונג-קונג). הסיבה היא שעלות המוצר למוכר היא 0 עגול (כי זה כנראה זבל שמיועד לזריקה או שהוא קיבל אותו בחינם בצורה כזו או אחרת או גנב אותו), ומשלוח הכי זול לחבילות קלות מסין עולה כנראה פחות מדולר, אז הוא לא מפסיד דבר.

אהה... לא.

הסיבה שהמשלוח מסין הוא בחינם היא כי... המשלוח מסין הוא בחינם. הוא מסובסד ע"י המדינה כדי לעודד יצוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נצל"ש ורק כדי להיות בטוח:

על החשבונית של החבילה רשום מחיר סופי (לאחר הנחות וכולל משלוח) $73.50. החבילה נשלחת ע"י חברת FedEx. המוצרים הם ביגוד. יהיה על זה מס\חרטא כלשהי? או שהתשלום הוא נטו המחיר שהחבילה עלתה, ולא יותר מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...