בעיה של רעש ברמקולים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה של רעש ברמקולים

Moty_p

Recommended Posts

שלום :)

יש לי שנותן 12V לרמקולים קטנים של מחשב, הרמקולים עובדים מצוין אבל ברגע שאני מחבר לאותו מקור חשמל

לאותו הספק כוח גם מאוורר של מחשב אני שומע ברמקולים את הרעש של המאוורר

איך אפשר להתגבר על הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הדרך הכי פשוטה להתגבר על הבעיה היא לא לחבר שום דבר למתח של הרמקולים.

הם מקבלים מתח ישירות מספק חיצוני וסומכים על זה שהמתח שמגיע אילהים הוא נקי מרעשים.

אמרת שהם קטנים ? .. כנראה שהמעגל הגברה שלהם פשוט, ולא מכיל ים אלקטרוניקה לסאונד נקי ופילטרים וכאלה.

כמובן שאפשר להוסיף קבלים ושאר רכיבים כדי לסנן את הכניסה של המתח.. אבל ... :s0432:

בכללי הוא נורא רגיש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת חשוב לך שהמאוורר יעבוד משם ?

אתה יכול להפעיל את המאוורר מספק נפרד וזה יתן לך הגנה באמת. ניתן לנסות לסנן על ידיי מייצב מתח ליניארי (שמוריד את המתח ב 1-2V), קבלים וכו' אבל זה דיי ניסוי וטעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, מחשב לא יכול לעבוד בלי מאווררים נכון? חייב שיהיה מאווררים למחשב אחרת הוא יתכבה מרוב חום

הרעיון הוא לחבר את הרמקולים ישירות למארז של המחשב ללא מקור ולכן אני חייב למצוא דרך לסנן את הרעשים

אפילו אם יש קיט מוכן אני אשמח לקנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם בדקת על ספק חיצוני או הספק של המחשב שלך ? לספקים איכותיים יש בדרך כלל ייצוב טוב יותר בתוך הספק עצמו ופחות שומעים את המאוורר ברמקולים

חוצמזה אתה יכול להוריד את המתח מ 12V ל 10V (למשל) על ידיי מייצב ליניארי/LDO אם סינון נוסף (לפחות קבל גדול) אחריי המייצב. רוב הרמקולים של 12V יעבדו לפחות בעוצמה חלקית על 10V. או שתעלה מתח נניח ל 15V על ידיי DC-DC ותוריד ל 12 על ידיי מייצב ליניארי (מאוד לא יעיל מבחינת צריכת חשמל אבל אמור לתת מתח דיי נקי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...