הנדסת חשמל, מדעי המחשב ומה שביניהם. - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסת חשמל, מדעי המחשב ומה שביניהם.

BlueJeans

Recommended Posts

היי,

באוקטובר הקרוב אני מתחיל לימודי הנדסת חשמל בטכניון, אך יש לי עוד כמה התלבטויות ושאלות שאשמח לפתור.

נתחיל מזה שאני מתעניין גם בהנדסת חשמל וגם במדעי המחשב באופן שווה לחלוטין, שני התחומים תמיד עניינו אותי ולכן גם חשבתי על מסלול המשלב ביניהם.

כידוע בפקולטה להנדסת חשמל יש מספר מסלולים שאחד מהם הוא הנדסת מחשבים, המסלול שמעניין אותי עד עכשיו, אז רציתי לשאול, באיזה שלב מהתואר בוחרים מסלול בטכניון? לפני תחילת הלימודים? אחרי מספר סמסטרים או מה? כי ראיתי שכבר בסמסטר הראשון במסלול להנדסת מחשבים יש קורס שאין בהנדסת חשמל, שהוא בעצם קורס מהפקולה למדעי המחשב.

שאלה נוספת והיא ונגיד שהתחרטתי והחלטתי שאני מעוניין במסלול להנדסת חשמל רגיל לאחר שבחרתי כבר במסלול להנדסת מחשבים, זה אפשרי להחליף מסלול במהלך הלימודים?

ראיתי שיש גם מסלול להנדסת מחשבים תחת הפקולה למדעי המחשב, ברשימת הקורסים יש לא מעט הבדל והבנתי שהמסלול הזה מתמקד יותר בתכנות מאשר בחומרה, מה כדאי לדעתכם?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך ללמוד תואר תוכנתי נטו, נגיד מדעי המחשב / הנדסת תוכנה.

אם כוונתך היא לבחור בהנדסת המחשבים במסלול שנוטה יותר לצד התוכנתי, בסדר... אפשר לעשות זאת כשאני עדיין תחת הפקולטה להנדסת חשמל או שאני צריך לעבור לפקולטה למדעי המחשב? הרי המסלול קיים בשתיהן אבל כפי שאמרתי במדעי המחשב הוא תוכנתי יותר. לא ניתן לבחור באותם הקורסים אבל תחת הפקולטה להנדסת חשמל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקורסים המומלצים לסמסטר הראשון זהים לחלוטין בשני המסלולים של הנדסת מחשבים בפקולטה למדעי המחשב ובהנדסת חשמל (עד כדי פיסיקה 1מ'). אתה יכול לקחת את הקורסים המתאימים למסלול שאתה רוצה ואחר כך לגשת למזכירות ולהחליט על המסלול, זה לא ממש משנה לסמסטר הראשון.

אם תוציא ציונים טובים בסמסטר הראשון (ממוצע 80+ נראה לי, לא יודע מה הסף המדויק) תוכל גם לעבור בין הפקולטות ולעשות מה שבא לך בעיקרון.

בסך הכל המסלולים די דומים ולדעתי זה לא באמת משנה מה תבחר, בסופו של דבר אפשר להתקבל עם כל אחד מהתארים האלה לאותן משרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעבור בין חשמל למחשבים (כל עוד אתה בפקולטה) ממש לא קשה, ותוכל לעשות את זה גם אחרי 3-4 סמסטרים בלי שזה יעקב אותך (אותם הקורסים חוץ מ2-3).

בנוסף- בפועל אם תשחק עם קורסי הבחירה, התארים של הנדסת והנדסת מחשבים דומים ב85% ותוכל לקחת את קורסי הבחירה בהתאם למה שתרצה, ככה שאם תרצה אין בעיה לעבוד בתור מהנדס מחשבים עם תואר בהנדסת חשמל בהנחה שלקחת התמחויות וקורסים רלוונטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקורסים המומלצים לסמסטר הראשון זהים לחלוטין בשני המסלולים של הנדסת מחשבים בפקולטה למדעי המחשב ובהנדסת חשמל (עד כדי פיסיקה 1מ'). אתה יכול לקחת את הקורסים המתאימים למסלול שאתה רוצה ואחר כך לגשת למזכירות ולהחליט על המסלול, זה לא ממש משנה לסמסטר הראשון.

אם תוציא ציונים טובים בסמסטר הראשון (ממוצע 80+ נראה לי, לא יודע מה הסף המדויק) תוכל גם לעבור בין הפקולטות ולעשות מה שבא לך בעיקרון.

בסך הכל המסלולים די דומים ולדעתי זה לא באמת משנה מה תבחר, בסופו של דבר אפשר להתקבל עם כל אחד מהתארים האלה לאותן משרות...

אני גם יכול לעבור בין פקולטות ע"פ סכם לא?

יש לי סכם 90 אז אני מניח שזה מאפשר לי לעבור בלי בעיה.

ואתה בטוח שאם אסיים בוגר הנדסת מחשבים בפקולטה להנדסת חשמל, אוכל להתקבל לאותן משרות של בוגרי הנדסת מחשבים בפקולטה למדעי מחשב?

או נגיד, יש אפשרות לעבוד במשרות של תכנות כבוגר של הנדסת מחשבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת צריך להתעדכן עם מישהו שמכיר את החוקים היום אבל בזמני ברגע שהתקבלת לטכניון היית יכול להחליף מסלול באופן כמעט חופשי. בגלל כל הנהירה למדעי המחשב חסמו את האופציה לעבור רק לשם (מדעי המחשב).

לא יודע אם יש עדיין הגבלות כאלה היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם יכול לעבור בין פקולטות ע"פ סכם לא?

יש לי סכם 90 אז אני מניח שזה מאפשר לי לעבור בלי בעיה.

ואתה בטוח שאם אסיים בוגר הנדסת מחשבים בפקולטה להנדסת חשמל, אוכל להתקבל לאותן משרות של בוגרי הנדסת מחשבים בפקולטה למדעי מחשב?

או נגיד, יש אפשרות לעבוד במשרות של תכנות כבוגר של הנדסת מחשבים?

ברור, זה אותו התואר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...