אל פסק מצפצף בגלל עומס יתר - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק מצפצף בגלל עומס יתר

elyaz

Recommended Posts

לפני מספר חודשים קניתי אל-פסק של advice מסוג pv650

הבעיה היא שלפעמים תוך כדי שאני מפעיל משחקים אחרי כמה זמן האל-פסק מתחיל לצפצף עקב עומס יתר..

על פי הבנתי ההספק של האל-פסק הוא 360W, בעוד שהספק במחשב שלי הוא של 520W ולכן נגרמת הבעיה הנ"ל.

האם יש משהו שניתן לעשות מלבד להחליף את האל-פסק? לכבות את הציפצוף לא הצלחתי דרך התוכנה שמגיעה עם המכשיר, וגם תקנו אותי אם אני טועה זה יגרום לבלאי מוגבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחלומות ה UPS הזה יתן 360W. זה UPS של כ 250W

ההספק של הספק שעומד במחשב לא קובע את ההספק של המחשב (שעובר ב UPS). ההספק מחושב לפי החומרה בלבד (לא כולל ספק) ולפי הסוג של הספק (80plus או לא, active PFC או לא וכו) אבל לא לפי ההספק של הספק

כמו כן תביא בחשבון שיש גם מסך (כ 30-50W) ואם הספק שיש לך הוא גנרי, ההספק שכתוב עליו בכלל לא קרוב להספק האמיתי שלו

מה החומרה העיקרית של המחשב ? (מעבד וכ מסך)

מה החברה/דגם של הספק ?

אם יוצא שה UPS אכן בעומס יתר, עליך להחליף אותו (או פשוט להוציא אותו מהמערכת) ולא לחפש איך להשתיק אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההערות וההארות (קיוויתי שתענה :))

הספק (ממש לא גנרי..) הוא seasonic s12II 520W

שאר המפרט:

מעבד 3570k (כרגע לא באוברקלוק)

כ. מסך 7870.

כשאתה אומר להחליף את הUPS אתה מתכוון לדגם עם יותר הספק כן?

תודה

דרך אגב, 360W זה לא פנטזיה שלי, זה פשוט היה כתוב על האל-פסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במאמץ מקס' של המחשב :

מעבד 77W

כ מסך 175-185W

יתר החומרה 60W

____

322W

ספק 80+ Bronze = יעילות 0.82

322 / 0.82 = 392

מסך LCD ממוצע 30-50W

בתוספת מסך 422-442W

במקרה של קל-בינוני תוסיף כ 50W, כבד עד 100W

במאמץ אתה עובר את ה 360W שהם עומס יתר מבחינת ה UPS והוא מצפצף. אתה צריך UPS של 500W אמיתיים בשביל המחשב הזה (כלומר UPS שכתוב עליו 600W 1000VA)

אתה יכול להשאיר את ה UPS הקיים כדיי להגן על משהוא אחר או סתם בתור ניידת

ב UPSים הזולים היצרנים משקרים בנתונים שכתובים עליו. במקרה של ה UPS של 650VA ועוד יותר ה 850VA, הנתונים הכתובים שלהם הם 360W ו 420W בהתאמה. אלא מה, הם האלה לא באמת בנויים להספקים האלה. ה 360W יכול לתת באמת כ 250W בלי שרכיבים פנימיים מסוימים יהיו בעומס יתר (אבל הוא מתריע על עומס יתר רק ב 360W)

היצרנים בונים על זה ש "הפסקות חשמל לא קורות לעיתים קרובות" ו "בכמה הפסקות חשמל שיהיו הסוללה תיגמר לפניי שה UPS יספיק להישרף". זהו שבתחום של 250-360W ה UPS עדיין לא מתריע אבל הוא בעומס יתר, וכשמתחילה הפסקת חשמל הוא יכול להישרף או (מה שקורה לעיתים קרובות יותר) לשרוף את הסוללה שעומדת בו (הסוללות האלה מיועדות ל 250W בערך)

ב UPSים של 1000VA (שכתוב עליהם 600W) יש 2 , מה שאומר 1. שמבחינת הסוללות ניתן להעמיס עליו באמת כ 500W, ו 2. שאם 2 הוא נשאר לעבוד זמן ארוך יותר בהפסקת חשמל, מה שמכריח את היצרנים להשקיע בו יותר - טוב יותר וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן - יצא לי לפרק את דגם ה 1700VA שלהם, והוא נראה טוב. הייתי מצפה לאותו דבר ב 1200

הנקודה החלשה ברוב ה UPSים היא הסוללות. אם יש בתוך ה 1200 של 7Ah למשל הוא טוב ל 500W וזה לא משנה אם כתוב עליו יותר. אם יש בו של 9Ah יכול להיות קצת יותר - אוליי 600W. הקפיצה המשמעותית בהספק האמיתי קוראת כשיש שינוי בגודל החיצוני של הסוללות - כשיש יותר מ 2 , או כששמים של 10Ah ומעלה שהן גדולות יותר מהסוללות של 7-9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן - יצא לי לפרק את דגם ה 1700VA שלהם, והוא נראה טוב. הייתי מצפה לאותו דבר ב 1200

הנקודה החלשה ברוב ה UPSים היא הסוללות. אם יש בתוך ה 1200 של 7Ah למשל הוא טוב ל 500W וזה לא משנה אם כתוב עליו יותר. אם יש בו של 9Ah יכול להיות קצת יותר - אוליי 600W. הקפיצה המשמעותית בהספק האמיתי קוראת כשיש שינוי בגודל החיצוני של הסוללות - כשיש יותר מ 2 , או כששמים של 10Ah ומעלה שהן גדולות יותר מהסוללות של 7-9

איך אפשר לדעת איזה סוללה? צריך לפרק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...