הקמת מערך חדש לחברה קיימת - עמוד 2 - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקמת מערך חדש לחברה קיימת

zebra

Recommended Posts

אני הייתי ממליץ על הקמת שרת טרמנלטוב אצליך, (אני הייתי מפחד לשים את כל המידע שלי אצל ספק חיצוני) ולחבר את כל הסניפים עם ipvpn של (שבתוך ה lan יהיה לכם מהירות הורדה והעלאה גבוהה) ולחבר את כל המשתמשים ב RDP, אתה רק צריך לוודא שכל התוכנות שאתה צריך יכולות לעבוד באמצעות RDP ,

אני נמצא במקום שיש לו יותר מ 100 סניפים וכולם מחוברים ב RDP לשרת טרמינל, וזה עובד מצויין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על המלצת- זה גם הכיוון חשיבה שלי.

כל התוכנות יכולות לעבוד RDP.

השאלה איזה מפרט של שרת אני צריך עבור 2 - פיננסית ופריוריטי + Exchange.

מה פחות או יותר העלויות עבור IPVPN אשר בתוך הLAN מהירות ההורדה וההעלאה יהיו גבוהות ?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חברה הפרוסה בארץ ב4 מקומות

מעוניין למצוא פתרון אשר יכיל:

חיבור מכל המקומות לשרת מרכזי עליו יהיו פיננסית+שרת מייל+שרת קבצים.

קיימים בערך כ60 משתמשים בסה"כ.

האם יהיה נכון להקים הכל בענן?

מה ההמלצות?

בגדול זה לא רציני לשאול את מה שאתה שואל ובצורה שאתה שואל, זה לא הדרך לנהל IT

מספר שאלות :

החברה היא חברה שצפויה לגדול או להשאר במקום ?

איזה שרתים יש לך כרגע ?

מה אתה מחפש שרידות או נגישות ?

מה התקציב שלך ?

האם הפיננסית/פרויריטי תומכת בשרתים חדשים/סביבת ענן(וירטואליזציה וכדומה), האם יש תמיכה בווינדוז 7 ומעלה ?

כמה הורדה/העלאה הקווים שלך ? יש לך קווי מטרו ?

איזה אפשרויות גיבוי יש לך בארגון ?

איזה פיירוול יש לך בארגון ?

האם הפיננסית

אתה מבין כאילו כמה שאלות חסרות עד שנגיע להמלצה שנכונה לך ?

על בסיס המידע החסר שליקטתי , אני ממליץ על VRF(דומה להמלצות אחרות שנתנו) קודם כל שתהיה לך תקשורת בLAN לכל המקומות , לאחר מכן תמקד את הגישה בלמצוא טרמינל/ים שיתחברו אליהם או לחילופין שיעבדו עם הCLIENT בתחנות - שכמובן הפתרון וההמלצות זה בהתאם לתשובות החסרות , אם הארגון לא צפוי לגדול , אני ממליץ להשאיר את זה בתחנות בלי טרמינל (סתם בזבוז כסף טרמינל למצב כזה), אם אין תמיכה בווינדוז 8 או סרבר 2012 , ואין ברירה להשאר עם התוכנה הזאת ולא רוצים לשדרג , אז אפשר לעלות טרמינל ישן יותר שיתמוך באפליקציה, 2008 עדיף, אם 2003 עדיף לשדרג את התוכנה בעלות כספית במקום לעלות שרת 2003 מיושן (לדעתי אין הבדל כספי גדול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החברה היא חברה שצפויה לגדול או להשאר במקום ? אין צפי לגידול

איזה שרתים יש לך כרגע ? ישנים בני 5 ללא שירות- server 2008 r2 -עבור exchange 2010 + dc,שרת פריוריטי-server 2003

מה אתה מחפש שרידות או נגישות ? מחפש עבודה בקצב סביר , שרידות למיילים,פריוריטי ופיננסית - RPO-4,RTO-8

מה התקציב שלך ? 100,000 ש"ח לחמש שנים או מחיר חודשי לענן סביב 8000

האם הפיננסית/פרויריטי תומכת בשרתים חדשים/סביבת ענן(וירטואליזציה וכדומה), האם יש תמיכה בווינדוז 7 ומעלה ? כן

כמה הורדה/העלאה הקווים שלך ? יש לך קווי מטרו ? קווים חלשים מאוד בכל האתרים הדורשים שדרוג מיידי

איזה אפשרויות גיבוי יש לך בארגון ? חייב להכניס להצעה- פתרון גיבוי אחר מהקיים

איזה פיירוול יש לך בארגון ? רק באחד האתרים - atera בשאר האתרים של בינלאומי FORTICLIENT

לא הצגתי את כל הבקשה בהתחלה כי לא ידעתי אם תהיה הענות לעזרה.

אענה על כל שאלה שאדרש.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתתי לך תשובה מפורטת על האפשרויות שיש לך והדגשתי לך מה ההמלצה שלי.

מה בדיוק ציני כאן?

אתה בתגובה לתשובה שלי, ענית בשאלה שחזרה על עצמה, מה ההמלצה......אז אם אתה לא קורא את התגובה ומוסיף שיקולים משלך למה אתה מצפה?

אתה גם אומר שחיבור יהיה יקר, בהודעה האחרונה שלך אתה אומר שבכל האתרים יש לך ציוד שתומך ב-, ככה שבשביל חיבור בין כל הסניפים לא תהיה לך תוספת עלות.

רק להגדיר באטרה ולדבר עם בינלאומי שיגדירו את הפורטי בכל האתרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא צריך לגדול ובחברה יש 60 משתמשים

ומתשובותייך זה כנראה מה שהייתי עושה :

מעלה VRF בין הסניפים שבראשי יהיה מטרו(איפה שהשרתים)

תארגן פתרון גיבוי של השרת בקלטות ותוציא את הקלטות החוצה (לבית של אחד מעובדי החברה או חברה חיצונית)

השרתים שלך ישנים וללא אחריות הייתי בודק פתרון של רכישת שרת חדש והקמת שרת וירטואלי של VMWARE(אפילו HYPERV יספיק לך) על השרת הזה עושה P2V לשרתים הישנים

בשרתים הישנים הייתי משתמש בהם ל DC פיזי (ואולי גם DC באתרים) רפליקציה שאם שרת נופל שיהיה לך גיבוי למיילים

קונה UPS במידה שאין

שווה בדיקה :

ויש אופציה של לעלות אולי שרתי רפליקציה עם חברת ענן(נניח למיילים)

מומלץ לבדוק אם אפשר לרכוש שני שרתים רישיון VMOTION וVCENTER לשרידות של השרתים - אם זה עומד בתקציב הכולל נראה לי אידאלי

לא מומלץ :

טרמינל - אם אין גדילה לא בטוח ששווה להשקיע שם

לא מומלץ פתרון STORAGE אם אתה לא גודל .

לא חושב שלחברה שלך מתאים פתרון זה מייקר את העלויות השוטפות

זה הפתרון שהייתי חושב עליו - אני חושב שזה תואם את התקציב שלך פחות או יותר במיוחד עם HYPERV - רק צריך לדבר עם הספקים עכשיו ולראות איך מרכיבים את הפאזל הזה בצורה הכי טובה .

שים לב עדיין חסרים פרטים קטנים חלקם אני אפילו לא יכול לחשוב עליהם כמו רישוי שרתים וכדומה , אתה צריך לקחת את כל המאפיינים ולהרכיב פתרון ראוי עם התקציב שלך , וגם אם יש חריגה תסביר לבוס למה כדאי לאשר.

אם מישהו חולק על דעתי אשמח גם לשמוע למה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

נראה לי שהוא צריך להביא מישהו חיצוני שיבדקו ויגידו לו במקום, וזהו

כי זה יכניס את החברה לסחבת , הפיתרון הטוב והמתאים ביותר ניתן רק למצוא אח ורק באתר הלקוח, כי אני בטוח שבביקור במקום יצוצו עוד ועוד דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהוא צריך להביא מישהו חיצוני שיבדקו ויגידו לו במקום, וזהו

כי זה יכניס את החברה לסחבת , הפיתרון הטוב והמתאים ביותר ניתן רק למצוא אח ורק באתר הלקוח, כי אני בטוח שבביקור במקום יצוצו עוד ועוד דברים

אין מנוס מלהביא מישהו חיצוני שיעשה את הבדיקה בפתרונות כאלה, אבל כן חשוב להגיע מוכנים ככה שהאיש החיצוני שיגיע יצטרך להסביר למה הוא מציע את מה שהוא מציע ולמה זה עדיף יותר (פיננסית וכפתרון טכני) ולמי ששאל את השאלה יוכל להציג התנגדויות בצורה נכונה יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאחסן שרת אחד עם Terminal Server עליו באיזה שירות ענן, נגיד .

כולם יגשו אליו מהאינטרנט.

ומיילים/מסמכים, תאחסן ב Apps או Office 365 של .

למה אתה צריך להקים בין כל הסניפים שלך בשביל כמה אפליקציות בסיסיות?

לא ברור לי.

ואגב, הפתרון שאני ציינתי, ייתן לך גם המון Elasticity בגדילה.

להסתבך בחיבור בין כמה סניפים, זה במידה ואכן יש הצדקה לכך.

נשמע לי שהמצב שאתה מתאר הוא לא כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...