מע' הפעלה לא עולה ולא ניתן לפרמט או לתקן שגיאות (בעיה מורכבת) במחשב בן 9 - מה הבעיה? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מע' הפעלה לא עולה ולא ניתן לפרמט או לתקן שגיאות (בעיה מורכבת) במחשב בן 9 - מה הבעיה?

stio

Recommended Posts

שלום רב,

ברשותי מחשב נייח בן 9 שנים, עם מעבד 2000 מגה הרץ (דגם 2400 או משהו כזה), וזיכרון של 512MB של .

המחשב מריץ חלונות .

אתמול בעת התקנת תוכנה חדשה המחשב קפא לגמרי, ובסופו של דבר קיבלתי את מסך שולחן העבודה (תמונת הרקע המקורית) ללא שורה של התחל או אייקונים.

בהפעלה מחדש ע"י כפתור ריסט במארז התקבלה הודעה ע"ג מסך שחור שחסר קובץ חיוני למערכת ולכן היא לא יכולה לעלות.

הרצתי פקודת תיקון שגיאות, ב- 74% הבדיקה נתקעה למשך שעות, כאשר נורת הדיסק הקשיח האדומה דולקת רצוף - כיביתי.

ניסיתי להריץ תיקון כללי עם הדיסק המקורי של מע' ההפעלה, כעת המערכת עולה, אבל מתקבלת הודעת שגיאה שצריך להפעיל את המערכת ע"י מייקרוסופט (היא מקורית), שואל אותי האם לעשות זאת עכשיו או לא.

אם אני לוחץ עכשיו, אני מקבל שוב מסך של שולחן עבודה בלי אייקונים. אם אני לוחץ לא עכשיו, הוא זורק אותי החוצה.

ניסיתי להעלות במצב בטוח, מתקבלת הודעה שצריך להפעיל את העותק לפני הכניסה למערכת.

ניסיתי לתת פקודת פורמט לכונן c, נתקע שוב ניחשתם נכון על 74% ולא זז שעות (נורת הדיסק דולקת רצוף), ולא פירמט כלום.

ניסיתי להריץ התקנה של וינדוס מחדש דרך הממשק הרגיל, אבל אין לי אופציה של התקנה כלל, המחשב לא מגיב.

יש לציין שלפעמים יש תופעות של ריסטים קבועים פעם אחר פעם, עד שאני נותן למחשב לנוח כמה דקות ומדליק שוב (לא מגיע בכלל לקטע של הבוט). נשמעים קולות מהדיסק הקשיח.

אני נוטה לחשוב שהדיסק הקשיח דפוק ולא ניתן להעתיק אליו קבצים או למחוק ממנו, נתקע תמיד על אותה הנקודה. מה דעתכם?

מצ"ב של המחשב מפורק ושל הדיסק.

תודה רבה וחג שמח,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק אם על הלוח יש קבלים שנראים ככה אם ראש מנופח :

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Al-Elko-bad-caps-Wiki-07-02-17.jpg

אם אין, כנראה שיש כאלה בתוך הספק. כשאתה פותח את הספק אל תיגע במעגל (יכול להיות בו מתח גם כשהוא לא מחובר לשקע), תבדוק אם יש שם קבלים מנופחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

אין לי מידע שאני רוצה להציל על הדיסק הזה - מצידי לפרק ולזרוק אותו עכשיו.

אין קבלים נפוחים על הלוח, ואין סימנים שמדובר בבעיית ספק - הוא עובד טוב. הבעיה בריסטים היא רק שאני יוזם אותם (כפתור ריסט), ואז הדיסק הקשיח מרעיש ולא הספק, זה נשמע כמו רעשי "צ'יק צ'יק" כאלה.

כרגע מערכת ההפעלה לא עולה בכלל ונתקעת ממש לפני שהיא עולה. לא ניתן לפרמט או להתקין מחדש כלום. תיקון לא עוזר.

מאיפה אני משיג דיסק קשיח למחשב הזה, ואיזה חיבור הוא? מצידי דיסק גם של 30 מגה, חוץ מאופיס ואינטרנט הוא לא מריץ כלום (זה לאמא שלי בת 64 פנסיונרית).

בנוגע לתכנת בדיקה איך אני מגיע אליה?

תודה רבה,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דיסק IDE, חפש בלוח יד שניה של HWzone או באתר יד 2. כנראה שיש על הדיסק bad block ב 74%

אתה יכול לנסות להמשיך לעבוד אם הדיסק הזה אם זה מחשב שלא משמש לדברים חשובים (כי הדיסק הולך למות בסוף, השאלה כמה זמן אתה עוד יכול להוציא ממנו). כשאתה מגיע שלב של הפירמוט בהתקנה, תיצור מחיצת C בגודל של פחות מ 74% מגודל הדיסק - למשל בדיסק 40G שיש לך, תיצור מחיצה בגודל 25G ותשאיר את היתר לא מנוצל

אבל התקלה בדיסק ב 74% לא אומרת למה בפעם השניה ההתקנה לא רצתה לעלות בכלל. כאן יכול להיות מעורב לא רק הדיסק אלא עוד משהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...